ayarlar uygulanmıyor

Başlatan ibrahimhalil, 27 Nisan 2009 - 17:12:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahimhalil

arkadaşlar 9.04 kullanıyorum.compizi kurdum şuan ancak sorunlar çok eklentimi eksik ne eksik anlamadım.efect managerden birşey yapsam kayıt altına alınmıyor yada o efekti uygulamıyor.mesela pencere açılınca şu efekt olsun diyorum olmuyor.masaüstü 4 yaptım.küpü çevirince tek çizgi kağıt gibi bişi var küp diye bişi yok.efektler çalışmıyor falan filan anlamadım gitti eksikk ne var yardımcı olurmusunuz :S

zeitgeist

Ekran kartı sürücülerin sorunsuz yüklenmişse şu başlığı inceleyebilirsin. Forumda aratırsan Compiz Fusion kullanımı ve ayarlarıyla ilgili pek çok belge olduğunu göreceksin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

xwes

Compiz ayar menusunde general options'ta desktop size'i 4 yaparsaniz kup olur. 6 yaparsaniz altigen olur. Siz de iki oldugu için kagit olmuş :)

ironic

Başlığı açtığınız "compiz fusion" bölümündeki sabit başlıklarda gerekli anlatımlar mevcut. Pencere efektlerinde (Canlandırmalar) girdiğiniz değerlerin çalışması için listede ilk sıraya taşımanız gerek. Küp için "masaüstü" bölümünden "küpü döndür" ve "masaüstü küpü" seçin. Oluşan çakışma varsa pasifleştirmeyi seçin. Son olarak da Genel Ayarlar>>Desktop Size>>Yatay sanal boyut değerini "4" yapın. (alttakiler 1 olacak.)

Compiz efektleri birbirinden bağımsız değil. Benzer işleri yapan basit ve gelişmiş efektler bir arada. Bu yüzden çıkan çakışmalar ve yanlış seçimler  compiz i kabusa çevirebilir. Sabit başlıkları okuyun ve efekti seçmeden önce tıklayıp özelliği hakkında bilgi sahibi olun.  

ibrahimhalil

Yatay size'ı ayarlayınca oldu küp. Masaüstü sayısı zaten 4 tane ayarlı, ancak masaüstünden masaüstüne geçince diğer 3 masaüstüde bomboş, tıklanacak eklenecek bir şey yok. Mesela üst panel alt panel, bu sorunu nasıl çözerim arkadaşlar ?

ironic

Compiz ayarlarını sıfırlamayı deneyelim.

Compiz ayarlarını yaptığınız pencerede, sol alt kısımdan "Tercihler" bölümüne girin. "Öntanımlı ayarlara geri dön" e tıklayın.

Malik

Compiz ikon yüklediniz mi? yüklediyseniz çalıştırdınız mı?
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

ibrahimhalil

icon da yükledim.çalıştırdım şimdi efektlerin bazıları çalışıyor.küp oldu ancak masaüstünden masaüstüne geçince diğer masaüstü olanlar bomboş.tıklanacak yer yok sağ tık sol tık çalışmıyor.ayarları sıfırladım dediğiniz gibi yine aynı...