[Çözüldü] Sağ-tık problemi

Başlatan serhatu, 27 Nisan 2009 - 01:52:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serhatu

Selam ,

Sağ-tık la açılan menu yokoldu , nasıl geri getirebilirim ? Şu anda sağ tıklayınca küçük beya bir kareden başka bir şey açılmıyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

serhatu

ebubekirs

~/.gnome2/  klasörünün içinde "nautilus-scripts" mevcut mu ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

serhatu

Alıntı yapılan: ebubekirs - 27 Nisan 2009 - 14:04:19
~/.gnome2/  klasörünün içinde "nautilus-scripts" mevcut mu ?

Gördüğüm kadarı ile öyle bir klasör yok. ( Xubuntu - xfce kullanıyorum )

ebubekirs

Xfce kullanmadığım için bilemiyorum ancak şu şekilde bir bilgi mevcut ;

Applications>Settings>Settings Manager>Desktop
Allow Xfce to manage desktop then click behavior tab and check right click option

Bu durumda sizde Türkçe ise;
Uygulamalar >> Ayarlar >> Ayar Yöneticisi >> Masaüstü şeklinde olması lazım. Oradan xfce'in masaüstünü yönetmesine izin ver dedikten sonra "Davranış" sekmesinde "sağ tık" seçeneğini görebilmeniz gerek.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

serhatu

Alıntı yapılan: ebubekirs - 27 Nisan 2009 - 15:05:43
Xfce kullanmadığım için bilemiyorum ancak şu şekilde bir bilgi mevcut ;

Applications>Settings>Settings Manager>Desktop
Allow Xfce to manage desktop then click behavior tab and check right click option

Bu durumda sizde Türkçe ise;
Uygulamalar >> Ayarlar >> Ayar Yöneticisi >> Masaüstü şeklinde olması lazım. Oradan xfce'in masaüstünü yönetmesine izin ver dedikten sonra "Davranış" sekmesinde "sağ tık" seçeneğini görebilmeniz gerek.

Evet , doğru.. Görüyorum ve zaten seçiliymiş.Fakat menuyu düzenle kısmında hepsi 'gizli' olarak işaretlenmişti.( Nasıl yaptığımı bilemiyorum ) Onları kaldırdım bir menu geldi ( Teşekkür ederim ) ama bu menu o menu değil.Şimdi de sağ tıklayınca applications 'a basmışım gibi aynı seçenekler geliyor.Sanki daha önce sağ tıklayınca daha farklı seçenekler geliyordu.. Eski menu dosyası bozulmuş ya da silinmiş.Bunu dışardan ( mesela başka bir xcfe kullanıcısından ) alsam olur diye düşünüyorum.Birisi insanlık namına yollayabilir mi bana kendi menu dosyasını :)

serhatu

Tamam , çözüldü.Sağ-tık seçeneğini kaldırınca eski menu geri geldi.Garip ama gerçek..