[Çözüldü] hardy opera 9.27 java applet

Başlatan yogarock, 30 Nisan 2008 - 03:58:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yogarock

merhaba arkadaşlar çözemediğim bir sorun var....

mozilla kullanıyorum fakat çok kasmaya başlamıştı daha sonra opera kurdum.flash 7 kurarak flash sorununu aştım daha sonra java yolunu belirttim mynete giriyorum sayfayı ayarlıyorum (internet exp. olarak tanıt) oyun sayfası açılıyor biraz bekliyor daha sonra opera kendiliğinden kapanıyor.Bunun sebebi javanın daha operaya oturtulamamasından mıdır?bir de arakadaşlar fp 7 yerine sorunsuz fp 9 yükleyen var mı?9 yükledim ama çalışmadı daha sonra 7 yüklemek zorunda kaldım bu yüzden de bazı sitelerde flash sorunu yaşıyorum...

demir

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

ufuk_k

Sorun çıkarmaması için firefox pakedi yerine firefox 2 pakedini, flash eklenilerini yüklemek için de ubuntu-restricted-extras pakedini deneyin. İlk önce standart yoldan eklentileri kurmayı denemek gerekiyor bence, çalışmıyorsa başka yollara gidilmeli. Büyük oranda ubuntu-restricted-extras pakedini kurunca firefoxun eklentileriyle birlikte çalıştığını gördüm. Ha tabi yeni firefoxta sorunlar olmuyor değil, ya da bazı eklenti sürümlerinde, ama genel olarak çalışıyor.

yogarock

arkadaşlar cevaplarınız için teşşekkür ederim;fakat benim firefox ile hiçbir sorunum yok yani ne flash da ne de javada her şey gayet iyi fakat ben opera kullanmak istiyorum şu an firefoxa göre daha hızlı gibi geldi ben sorularımı opera için sormuştur...

yogarock

arkadaşlar flash sorunu flash 9.0.48 i yükleyerek çözdüm bu sürümü sorunsuz çalışıyor bütün sitelerde yalnız java problemini halen çözemedim java 6 yerine 5 i filan mı kursam acaba nedersiniz?

eromess

Ben opera da java sorununu çok çektim.En son baktım pclos ta opera sorunsuz takır takır çalışıyor,operanın kullandığı plugin klasörünü kopyaladım(içindekiler: DivX Browser, Google VLC mm, mplayer, quicktime, realtime, scalable vector graphics,flash 9.0.48, Winmediaplayer plugin)sonra ubuntu da home da bir yere kaydettim.Operadanda firefox ve diğer yoları kaldırdım(/usr/lib/opera/plugins/ HARİÇ) ve kaydettiğim yolu gösterdim.Şimdi gayet sorunsuz ve hızlı çalışıyor.Rapid'e attım linki:
http://rapidshare.com/files/111590657/mozillaplugin.tar.gz.html

yogarock

arkadaşım saol çok iyi oldu bu fakat yine javada büyük bir sorun var....(opera)

yogarock

arkadaşlar sorunu kesin çözülmüştür...opera.com da opera 9.05 beta2 versiyonunu indirdim kurdum java,flash,divx vs her şey gayet iyi ve gayet hızlı...tavsiye ederim....

heartsmagic

Bu durumda etiketleyip, kapatıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.