SIS 330 MIRAGE IGP

Başlatan kobete, 30 Nisan 2008 - 01:49:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kobete

SIS 330 MIRAGE IGP Ubuntu 8.04'a nasıl tanıtabilirim. Yardımcı olacak birisi var mı?

heartsmagic

Tanıtmaktan kastın ne? Compiz kullanmazsın, bunu istiyorsan sanırım mümkün değil. Yok çözünürlük problemin varsa:
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kobete

tanıtmak derken ekran kartımı ubuntu görmedi. o yüzden compizi kullanamıyorum.

kobete

heartsmagic birde şu adrese bakabilirmisin. burda nasıl yapılacağını anlatmış fakat pek bişey anlayamadım acemi olduğum için. http://www.winischhofer.eu/linuxsispart4.shtml#download

ufuk_k

Komut sorununuzu hallletiyse orda anlatılanlarla uğraşmayın derim. Sonuçta o karttan alacağınız performans aşağı yukarı belli. Kartınızın 3D desteği yok, yani compiz gibi uygulamaları tanıtamadıgınız için değil de, kart buna izin vermediği için kullanamadığınızı düşünüyorum. Önemli olan normal şartlarda 2d uygulamarda düzgün görüntü alabiliyor musunuz? Yoksa sorun mu var?

heartsmagic

Ufuk_k söylenmesi gerekeni söylemiş zaten, compiz desteği olduğunu ben de sanmıyorum. Compiz haricinde her şey düzgünse başka yapılacak bir şey yok sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kobete

arkadaşlar elimdeki laptop aidata (m3sw) marka ve SiSM661MX chipsetli modeli. 2d sorunsuz çalışıyor.  İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Linux'ı gitgide dahada sevmeye başladım. İnşallah bir gün herkes Linux kullanacak :))