[Çözüldü] Ubuntuyu Bir Türlü Kuramıyorum Yardımcı Olurmusunuz?

Başlatan oguzhanacer, 20 Nisan 2009 - 15:58:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzhanacer

Direk Resimlerle Başlayayım..

Bu Ekrandan Türkçeyi Seçiyorum..

Burada En üstteki VE 2. Sıradaki Seçeneği Seçsem Bile Yine Aynı hatayı Veriyor.  Cd'yi Hatalar İçin Denetle Dediğim Zaman Bile Bu hatayı Veriyor...

İşte Bu da Hata

Siyah Bir Ekranda Böyle Bir Hata Veriyor..

Pc de Kurulu Xp Var Bunun Yanına Kurmak İstiyorum..

Bu Arada Pc Özellikleri
İntel P4 3.2Ghz
512Mb DDR2 Bellek
256Mb Ekran Kartı GeForce FX5500
160GB HDD

Yardımlarınız İçin Şimdiden TeşekkürleR

heartsmagic

@oguzhanacer, resimler çok iyi görünmüyor. Ancak aklıma gelen ilk şeyi söyleyeyim.

1. ISO'nun md5 bütünlük kontrolünü yap.
2. CD'yi düşük bir hızda yaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matrax_41

Bir de dili seçtikten sonra f6ya basarak noapic seçeneğini seçerek dene

oguzhanacer

Alıntı yapılan: matrax_41 - 20 Nisan 2009 - 19:38:39
Bir de dili seçtikten sonra f6ya basarak noapic seçeneğini seçerek dene

Bu seçeneği Yaptım ama Yine olmuor. Bu seferde Başka Hatalar verıyor. Aynı sıyah ekran ama Farklı yazılar :@

bytan

@heartsmagic'in önerisi hakkındaki durum nedir? O konuda bilgi vermemişsiniz.
İkinci olarak farklı yazılar için, yine bir resim çekerseniz ve mümkünse daha iyi görünen bir resim, iyi olur. F6 ile ekleyecekleriniz arasında şunlar da olsun:

noacpi nolapic acpi=off
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

oguzhanacer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Nisan 2009 - 16:19:29
@oguzhanacer, resimler çok iyi görünmüyor. Ancak aklıma gelen ilk şeyi söyleyeyim.

teşekkür ederim ama Yine olmadı Cd yi En Yavaş Hızda Yazdırdım bu sefer Farklı Hata werdı:

Ayrıca Noapic Nolapic Acpi=off Bunuda Denedım..

Tutunamayan

CD okuma hatası verdiğine göre ve siz de CD'nin hatasız olduğundan emin olduğunuza göre, CD-ROM'da bir sorun olmasın..?
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

3mr3

Bununla ilgili google arama yaparak çoğu kişinin yakma programı olarak çözüme gitmişler. Yani bu cd hangi programla yazıyorsun. Artı olarak cd hatalar içinde denetle seçeneğine de baktın mı?

Mesela senin gibi hatalarla karşılaşan kişiler ve yabancı tabiki;

https://answers.launchpad.net/ubuntu/+question/12949
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=192689
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

oguzhanacer

Alıntı yapılan: Tutunamayan - 21 Nisan 2009 - 15:40:35
CD okuma hatası verdiğine göre ve siz de CD'nin hatasız olduğundan emin olduğunuza göre, CD-ROM'da bir sorun olmasın..?

Cd-Rom da Sorun olsa Cd yi bundan 5dk Önce Yazamazdım. Bu olaydan 5dk once CD yazdım..

Alıntı yapılan: 3mr3 - 21 Nisan 2009 - 15:47:38
Bununla ilgili google arama yaparak çoğu kişinin yakma programı olarak çözüme gitmişler. Yani bu cd hangi programla yazıyorsun. Artı olarak cd hatalar içinde denetle seçeneğine de baktın mı?

Nero 8.0 ile Yazdım Bu cd yi. Artı Cd hatalar için denetleye bastıgım zaman yıne aynı hata verıyor.. Yeniden Başlatıyor...

heartsmagic

CD yazma ile okuma farklı şeylerdir ama. Oradaki hatada görülen aşikar bir okuma problemi. Donanımsal bir sorun yok diyorsak, Ubuntu anlaşamamış o aygıtla demek zorundayız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ceylandag

Kullandığınız cd bozuk olabilir.Benim başıma gelmişti.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

By_Mihni

Alıntı yapılan: ceylandag - 21 Nisan 2009 - 18:02:36
Kullandığınız cd bozuk olabilir.Benim başıma gelmişti.

Katılıyorum benimde çok başıma geldi cd bozuk olabilir arkadaşların belirttiği gibi en düşük hızda cd yazdır ve iso dosyasını md5 kontrolu yapınız.

oguzhanacer

Hepinize Çok Teşekkür Ediyorum. md5 Kontrolü Yaptım ve Dosya Bozuk Çıktı. Yeniden indirdim Yükledim. Çok Teşekkürler. Hızlı cevaplar için.. Forum çok iyi, hep burdayım artık :D

Düzenleme: Okumayı kolaylaştırmak adına mesajlarda kalın karakterler kullanmamaya çalışıyoruz.

bytan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Nisan 2009 - 16:19:29

Size verilen ilk öneriyi alıntıladım..

Aramıza hoş geldiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST