SIS grafik kart driverı 9.04 için

Başlatan kanzakande, 23 Nisan 2009 - 14:55:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kanzakande

Yeni bilgisayarımın kartı SIS idi, 800x600 çözünürlüğün üzerine çıkamıyordum. Ubuntu Forumsda bgerlich adlı kullanıcının gönderdiği 9.04 için yazılmış driver işe yaradı:

http://ubuntuforums.org/attachment.php?attachmentid=108082&d=1238430285

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=958967&highlight=sis+671&page=12

erginemr

SiS ekran çözünürlüğünden yana dertli bir çok kullanıcımız vardı. Umarım 2D bu sürücü faydalı olur.

niobe

laptomuba  yaklaşık 3 versiyon bekleyerek sonunda 9.04 u kurdum siemens v5515 laptop bahsi gecen 800x600 sorunu bendede vardı driver sayesinde artık yok teşekkürler

fakat compiz fusion olayını bir türlü beceremedim ilgili bir başlığa yada olur olmaz gibi net cevap verebilecek ustalardan mesaj beklemekteyim

şimdiden teşekkürler

command

bende sis ekran kartı kullanmaktayım sürücüler maalesef 2d , bu nedenle "compiz fusion" sadece rüralarımızda var :)

niobe

o halde bu kadarına şükür ya hala windows kullanmak zorunda olsaydım  :P

hedep

bende çok uzun süredir ubuntu kurmak istiyordum ama hiçbir driverim tutmuyordu 9.04 de açar açmaz atheros wifi kartını cart diye tanıdı ve kulandı ama sis ekran kartım gene yok, yukarıdaki driveri indirip kurdum yine birşey olmadı yapmam gereken birşey mi var acaba, yardımcı olursanız sevinirim, ubuntudan internete bağlandıktan sonra kullanamamak daha acı gelir insana.

teşekürler

heartsmagic

Alıntı yapılan: hedep - 08 Haziran 2009 - 16:02:09
bende çok uzun süredir ubuntu kurmak istiyordum ama hiçbir driverim tutmuyordu 9.04 de açar açmaz atheros wifi kartını cart diye tanıdı ve kulandı ama sis ekran kartım gene yok, yukarıdaki driveri indirip kurdum yine * bir şey olmadı yapmam gereken * bir şey mi var acaba, yardımcı olursanız sevinirim, ubuntudan internete bağlandıktan sonra kullanamamak daha acı gelir insana.

teşekürler

Yapamadığın şey nedir? Sis kartlar zaten 3b destek sağlamıyor. Çözünürlük istediğin gibiyse daha fazla bir şey beklememek gerekiyor bence. Üzücü bir durum tabii, keşke her çipset üreticisi bizim tarafa sağlam sürücü sağlasa.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hedep

yok driveri kurduğumda hala 800 600 dan kurtulamadım şu anda 800 600 çözünürlüklü bir ekrandan bakıyorum dünyaya :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: hedep - 08 Haziran 2009 - 16:17:19
yok driveri kurduğumda hala 800 600 dan kurtulamadım şu anda 800 600 çözünürlüklü bir ekrandan bakıyorum dünyaya :)

Temel soruyla başlayalım. xorg.conf'a çözünürlük ekledin mi?

hedep

hayır geçen sürümdede aynı şeyleri yapmaya çalışmış ama bilgi eksikliğinden dolayı pes etmiştim, tam olarak nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum.

zeitgeist

Forumda "xorg.conf+çözünürlük" diye aratarak bir çok yanıta ulaşabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

hedep

benim ekram kartımla ilgili bir link atabilirmisiniz acaba forumda söylediğiniz gibi aramayı yaptım fakat genelde n vidia ve radeon ile ilgili şeyler çıkıyor orada geçen parametrelerde ilgili ekran kartlarıyla ilgili

heartsmagic

Alıntı yapılan: hedep - 08 Haziran 2009 - 20:40:54
benim ekram kartımla ilgili bir link atabilirmisiniz acaba forumda söylediğiniz gibi aramayı yaptım fakat genelde n vidia ve radeon ile ilgili şeyler çıkıyor orada geçen parametrelerde ilgili ekran kartlarıyla ilgili

Kartın sis 771/671 mi?