Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope Kararlı Sürüm Yayınlandı

Başlatan ihtiyar said, 23 Nisan 2009 - 14:36:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agassi

@AguliaNegra
Öncelikle bana sormuş olduğunuz yükseltmeyle ilgili sorular için geç yanıt verdiğimden dolayı özür dilerim. Hergün mutlaka formda bu konuyla ilgili gelişmelere bakmama rağmen gözümden kaçmış. Sorduğunuz soruya gelince ben yükseltmeden önce hiç bir yedekleme yapmadım (acemi cesareti diyebilirsiniz) aslında tüm tavsiyeler baştan kurulması yönünde ama ben baştan tek başıma kurmaya cesaret edemedim şu an 9.04 e yükseltilen sistemde ekran kartı ile bir sorunum yok gerçi sistem nıvıdıa nın 180 sürümünü tavsiye ediyor fakat ben 173 sürümünde kullanıyorum. Ayrıca 9.04 ü şu an için sorunsuz kullanıyorum. Yedekleme ve ekran kartı dışındaki sorularızla ilgili olarakta bilgim dahilinde sadece birine yanıt vereyim eski sürüm grupta gözükmüyor.

AguilaNegra

Alıntı yapılan: agassi - 04 Mayıs 2009 - 00:08:22
@AguliaNegra
Öncelikle bana sormuş olduğunuz yükseltmeyle ilgili sorular için geç yanıt verdiğimden dolayı özür dilerim. Hergün mutlaka formda bu konuyla ilgili gelişmelere bakmama rağmen gözümden kaçmış. Sorduğunuz soruya gelince ben yükseltmeden önce hiç bir yedekleme yapmadım (acemi cesareti diyebilirsiniz) aslında tüm tavsiyeler baştan kurulması yönünde ama ben baştan tek başıma kurmaya cesaret edemedim şu an 9.04 e yükseltilen sistemde ekran kartı ile bir sorunum yok gerçi sistem nıvıdıa nın 180 sürümünü tavsiye ediyor fakat ben 173 sürümünde kullanıyorum. Ayrıca 9.04 ü şu an için sorunsuz kullanıyorum. Yedekleme ve ekran kartı dışındaki sorularızla ilgili olarakta bilgim dahilinde sadece birine yanıt vereyim eski sürüm grupta gözükmüyor.
@agassi
Cevabnız için teşekkürler,sorunsuz yükseltmiş olmanıza sevindim,
Ben ATI ekrankartı kullandığınızı varsayarak sormuştum aslında,ya yanlış anladım yada öyle olduğunu düşündüm,
sorun çıkaran çoğunlukla ATI ama 9.04 sürümde sorun çıkarmayan grafik chip yok gibi.
Onboard Intel bile sorunlu olmuş bir formda okumuştum.
Acemilikte ben de sizden farklı değilim,grub da eski sürümün görünmemesi kötü,aslında görünse iyi olurmuş sorun yaşayan acemilerin bir şası olabilirdi.

dr.birol

Arkadaşlar sorunsuz bir 64 bit 9.04 e sahibim artık.
Ve 32 bit de kurmayı planlıyordum ama kurabilirim de kuramayabilirim de,bilemiyorum.
Yeni sınavlardan çıkmış bulunmaktayım.6 aydır geçemediğim cerrahi sınavını şu an itibarıyla geçmiş bulunmaktayım.
Kurarsam da iyi bir araştırmadan sonra kurarım.Nasıl yaptım bilmiyorum ama flash player sorununu da hallettim.
Forum ve bilgi paylaşımı adına bişey yapamadığım için özür dilerim.Ama forumdaki bilgiler ışığında yaptım.
Foruma ve forumdaki tüm ubuntu sevenlere de teşekkür ediyorum yardımlarını hiç esirgemedikleri için.
Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

erginemr

Alıntı yapılan: dr.birol - 04 Mayıs 2009 - 11:51:45
Yeni sınavlardan çıkmış bulunmaktayım.6 aydır geçemediğim cerrahi sınavını şu an itibarıyla geçmiş bulunmaktayım.

Tebrik eder ve mesleğinizde başarılar dilerim.  :)

dr.birol

Alıntı yapılan: erginemr - 04 Mayıs 2009 - 12:11:32
Tebrik eder ve mesleğinizde başarılar dilerim.  :)

Teşekkür ederim kardeşim valla bu mutlu haberimi ubuntu ailemle paylaştım.
Biraz hocaların zorlaması biraz derslerin ağırlığı sonunda oldu ya çok şükür.Neyse konuyu sosyal hayata çekmeyiyim.Bu konuları önemli bilgiler için okuyan arkadaşlara zulum etmeyeyim.
Tekrar teşekkürler.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

volkana34

@dr.birol
tebrik eder meslek yaşantınızda başarılar dilerim

heartsmagic

@dr.birol tebrik eder TUS sınavında da başarılar dilerim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agassi

@dr.birol
Tebrikler meslek yaşamınızda başarılar mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim

dr.birol

Tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Herkese hayatında başarılar diliyorum bende.
Sağolun kardeşlerim.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

unsalmd

@dr.birol 
sevgili meslektaşım konuyu ubuntu dışına taşıma  ama  başarılar dilerim   ;)
BİLGİ sahibi olunmadan FİKİR sahibi olunmaz.UM
İnsanoğlu önüne çıkan sorunlara çözüm arar. KM

dr.birol

Alıntı yapılan: unsalmd - 17 Mayıs 2009 - 22:18:00
@dr.birol 
sevgili meslektaşım konuyu ubuntu dışına taşıma  ama  başarılar dilerim   ;)
@unsalmd kardeşim haklı.Bende bu kadar olmasını istemezdim.O yüzden bu bölümden sorumlu kardeşimden bana ait kişisel mesajların *konu dışı olanların* temizlenmesini istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim. 
@unsalmd özür dilerim.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

heartsmagic

gokhanyildiz

ubuntu 9.04 te şöyle bir olay dikkatimi çekti. vista ve 8.10 kurulu notebookumda 9.04 ü cd den kuruluma geçtiğimde vista ve 8.10 daki verileri ve dosyaları aktaralım mı şeklinde bir seçenek çıktı karşıma.Bu gerçekten mükemmler birşey.Veri kaybına uğramadan 0 ubuntu mu kurdum.İlk defa böyle birşeyle karşılaştığım için gerçekten mutluyum :)

empax

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 11 Haziran 2009 - 18:25:07
ubuntu 9.04 te şöyle bir olay dikkatimi çekti. vista ve 8.10 kurulu notebookumda 9.04 ü cd den kuruluma geçtiğimde vista ve 8.10 daki verileri ve dosyaları aktaralım mı şeklinde bir seçenek çıktı karşıma.Bu gerçekten mükemmler * bir şey.Veri kaybına uğramadan 0 ubuntu mu kurdum.İlk defa böyle birşeyle karşılaştığım için gerçekten mutluyum :)

Bahsi gecmisken bende bir sey sormak isterim. Diger bolumde Windows kurulu oldugu zaman ubuntu kurulumu sirasinda ¨Windows ayarlari aktarilsinmi¨ secenegi var. Windowsdan Ubuntu´ya ne aktarilacak merak ettim  ::)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

gokhanyildiz

ayar değilde oradaki verileri veya örneğin firefox kullanıyorsan firefox taki geçmişini kimlik bilgilerini vs aktarabilir :)

xwes

Alıntı yapılan: empax - 11 Haziran 2009 - 19:44:48
Alıntı yapılan: MaTh1ens - 11 Haziran 2009 - 18:25:07
ubuntu 9.04 te şöyle bir olay dikkatimi çekti. vista ve 8.10 kurulu notebookumda 9.04 ü cd den kuruluma geçtiğimde vista ve 8.10 daki verileri ve dosyaları aktaralım mı şeklinde bir seçenek çıktı karşıma.Bu gerçekten mükemmler * bir şey.Veri kaybına uğramadan 0 ubuntu mu kurdum.İlk defa böyle birşeyle karşılaştığım için gerçekten mutluyum :)

Bahsi gecmisken bende bir sey sormak isterim. Diger bolumde Windows kurulu oldugu zaman ubuntu kurulumu sirasinda ¨Windows ayarlari aktarilsinmi¨ secenegi var. Windowsdan Ubuntu´ya ne aktarilacak merak ettim  ::)
Bir de masaüztü resmini alıyor windowstan.

empax

Anladim. Windowstan hic bir sey istemiyorum :D
Tesekkurler.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

holywars

Bir arkadasımın mankinasına ubuntu 9.04 yuklemeye calisiyorum, fakat hata mesajı alıyorum ilk kurulum aşamasında 196mb ram 256mb ram ile alakalı bişey diyor evet diyorum ve kurmya başlıyor sonrasında yarım kalıyor ve bir log dosyasının yerini belirtiyor.

O .log da epey uzunca buraya yapışmamam gerek varmı? varsa eklerim:)

Acaba 196mb ramlik makinaya yukleyemiyormuyuz?

Onoktake

En az 256 MB hafıza gerekiyor, sizde 191 MB var diyor. RAM'inizi artırırsanız sorun kalmaz sanırım.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

holywars

Yani illaki yolumuz ram'den geciyor, saolsun yurdumuzun bazı teknik servisleri iyi çalışıyor. Elemanın makinadan yürütmüşlerde...

Onoktake

Eğer işlemciniz ve diğer donanımlarınız güçlü ise, ve 9.04'ü rahat ve kullanmak istiyorsanız, en az 1 GB RAM tavsiye ederim.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

heartsmagic

Bu kurulum sanırım Wubi üzerinden denendi. Normal kurulumda sanırım bu hata alınmaz. Haklı mıyım?

xwes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Haziran 2009 - 16:11:19
Bu kurulum sanırım Wubi üzerinden denendi. Normal kurulumda sanırım bu hata alınmaz. Haklı mıyım?
Bence haklisiniz  :D