Nouveau nasıl kuruluyor

Başlatan sireno52, 25 Nisan 2009 - 12:49:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar bugün bende 9.4 kurdum benim ekran kartım nvdia 8600 gt super  1 gb
ben bu ekran kartını driverlerini kurmak istedim  daha önce Nouveau  adındaki bir programı nvidia ekran kartlarını kurulumu için bir kolaylık sunduğunu bu siteden öğrendim bende synaptiç paketten  Nouveau  aratttım  birkaç tane sonuç buldu bunlarda ubuntu işareti yani ubuntu`nun sembolu olanları işratledim ve kurdum  fakat çalışmadı  bende  synaptic paketten nvidia-glx-173 paketini kurdum pc kapadım yeniden açtım sonra * masaüstü artılanlar değiştirden  görsel efekti aktifleştirmek istedi  olmadı aynı işlemi bu sefer  nvidia-glx-180`de de denedim ondada olmadı  benim ekran kartını nasıl  kuruluyor bilgisi  olan varsa yardımcı olursanı sevinirim. birde unutmadan bu  Nouveau nasıl kuruluyor onuda yazarsanı
sevinirim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

umutubuntu

O program Envy olabilir mi ?
Benim bildiğim Nouveau simge setidir.

Düzenleme : Yanılmışım fare temasıymış http://www.gnome-look.org/content/show.php/Nouveau+X11+Mouse+theme?content=20997

heartsmagic

@umutubuntu Nouveau Nvidia'lar için alternatif sürücüler.

@sireno52 sen sistemi karıştırmışsın. Nouveau deneyeceksen neden diğer Nvidia paketlerini kurdun? Eğer denemek istiyorsan -ki oldukça deneysel diye geçiyor- xserver-xorg-video-nouveau paketini kurmak belki iş görür. Biraz bakınmak lazım öncesinde. Benim şimdilik tavsiyem bu işe girişme. En azından kendi problemlerini çözebilecek seviyeye gelince bakınırsın.

Nvidia paketlerini tamamen sil ve Envy ile kurmayı dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutubuntu

Öğrenmiş oldum teşekkürler @heartsmagic :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: umutubuntu - 25 Nisan 2009 - 13:24:16
Öğrenmiş oldum teşekkürler @heartsmagic :)

Beraberce öğrenmiş olduk :) Zira hâlâ alışamadım bu yeni sürücü ismine.

sireno52

arkadaşlar o zaman herhalde ben yanlış anladım Nouveau konusunu eğer eskisi gibi envy kullanılabiliniyorsa   ozaman süper peki bu Nouveau nedir  ve nvidia  ile arasındaki bağlantı nedir beni aydınlatısanız sevinirim ben Nouveau envy`den daha gelişmiş bir program sandım  Nouveau hakkında yazılan yazıyı okuyunca beni bilgilendirirseniz sevinirim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

http://nouveau.freedesktop.org/wiki/ Nvidia için olan açık kaynaklı, özgür, 3B desteği sağlayan sürücüdür. Henüz deneysel aşamada kendisi. İleride olgunlaşır ve Nvidia'nın kendi kapalı kaynaklı sürücüleri kadar verim verirse birçok kullanıcı bu sürücüye terfi edebilir.