Firefoxla Nete Bağlanirken Sürekli Donma Ve Yavaşlama

Başlatan ad13, 29 Nisan 2008 - 14:07:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ad13

Bunun sebebi sizce nedir? Acil bana yardimci  olursaniz sevinirim. Aciliyeti var.

Not: Lütfen tüm yazıları büyük harfle yapmayın.

heartsmagic

ipv6'yı iptal etmeyi deneyebilirsin.
Ayırca sadece Firefox ile mi oluyor? Ağ ile bir problem olma ihtimali yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

demir

Fasterfox dene...

Firefox'un performansını artırıyor diye biliyorum...

FasterFox'u buradan indirebilirsin..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Sypro

Yavaşlayan nedir? PC mi yoksa FF mi? Anlayamadım ki yardımcı olayım. Aciliyet kısmına ayrıca tepkiliyim hatta. Kimseden fazlanız yok, üzgünüm. Herneyse. Sorunu biraz daha açar mısınız? Eğer PC ile iglili bir yavaşlama ise o anda açık olan programları kontrol edip -gereksizleri kapatarak- tekrar deneyin isterseniz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Granma

Aykozi

Merhaba,
Uzun zamandır başlıklarda sıralanan sorun ve çözümleri okuyarak ilerlemeye çalıştım ancak bu başlıktakine çok benzeyen bir sorunla baş edemediğim için ilk mesajımı yazıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarım sürekli kilitleniyor. Donanımla ilgili olmadığını düşünüyorum. Daha önce böyle yapmazdı. Firefox'tan şüpheleniyorum. Ayrıca Firefox'u kapatmaya çalıştığımda terminalden de hiçbir komuta yanıt alamıyorum. Bir süre sonra herşey kilitleniyor. son 2 gündür bilgisayarı düzgün kapatamaz oldum. Sorun nedir? (Not: görsel efekt vs. kapattıysam da fayda etmed.i)

ceylandag

Alıntı yapılan: Aykozi - 16 Nisan 2009 - 19:40:37
Merhaba,
Uzun zamandır başlıklarda sıralanan sorun ve çözümleri okuyarak ilerlemeye çalıştım ancak bu başlıktakine çok benzeyen bir sorunla baş edemediğim için ilk mesajımı yazıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarım sürekli kilitleniyor. Donanımla ilgili olmadığını düşünüyorum. Daha önce böyle yapmazdı. Firefox'tan şüpheleniyorum. Ayrıca Firefox'u kapatmaya çalıştığımda terminalden de hiçbir komuta yanıt alamıyorum. Bir süre sonra * her şey kilitleniyor. son 2 gündür bilgisayarı düzgün kapatamaz oldum. Sorun nedir? (Not: görsel efekt vs. kapattıysam da fayda etmed.i)

Eklenti varsa kaldırın
Mozilla klasöründeki firefox dizininin içindeki default dizinindeki localstore.rdf dosyasını silin bunları yaparken firefox kapalı olsun.
DÜzelme ihtimali var.
Düzelmezse firefoxu kaldırıp tekrar kurun.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

suskun

ayni sorunu bizde yaşıyorduk teşekkurler çözüm önerileri için..

heartsmagic

Öncelikle sorun Firefox'tan mı bilmek lazım. Firefox'u sonlandırmak için şu ileti iş görebilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8373.msg102565.html#msg102565
Değişen tek şey Firefox'un pid numarası veya ismidir. Ayrıca bu iş için htop programı çok güzeldir.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,502.0.html
Uygulamalar arasında gezinerek rahatlıkla sonlandırma işlemi de yapılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.