Launchpad üzerindeki çeviri süreci nasıl işliyor ?

Başlatan Osman Üngür, 22 Nisan 2009 - 18:59:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Osman Üngür

Uzun bir süredir Launchpad üzerinden Türkçe çevirilere zaman buldukça katkıda bulunuyorum. Launchpad üzerinde süreç nasıl işlemekte ?
Yani, ben bir cümleyi çevirdikten sonra sanırım onay beklemekte. Bu onay kısmını kim gerçekleştiriyor?
Paketlerin içerisine ne kadar süre içerisinde dahil ediliyor ?
Çeviri grupları / ekipleri var gördüğüm kadarıyla. Bu gruplara / ekiplere nasıl dahil olunuyor?

Bu bölümle alakasız bir konuda da bir sorum olacaktı.

Yaklaşık 1.5 seneden beri Ubuntu'yu farklı sistemler üzerinde çalıştırdım ve hala çalıştırmaktayım.
6 ay süre PowerPC işlemcili Apple Powerbook bir dizüstünde,
Şu anda rEFIt boot loader ile Intel Core 2 Duo Apple IMac 20 inç'de,
AMD 3000 işlemcili bir masaüstü sistemde (İş amaçlı, wine ile Dreamweaver 8 çalıştırıyorum) ve 1.6 Celeron İşlemcili bir laptop'ta (Sunucu amaçlı) kullanmaktayım. Bu sistemler üzerindeki uyumluluk ve performans tecrübelerimi nasıl paylaşabilirim. (Uluslararası sitede)

Teşekkürler. Hoşçakalın

hasanyılmaz

Gözden geçirilmesi gerek diye işaretlerseniz bekler çevirileriniz. Doğru gören biri de onaylar bunları.
Paketlere genellikle uygulama sürüm yükseldikten sonra dahil ediliyor. Bir de haftada bir kez çeviri paketlerinin güncellenmesinde ekleniyor.
Sitedeki gruplara başvurunca hemen girebiliyorsunuz genellikle. Bazılarında ise yönetici onayı gerekiyor.

Çevirilerle ilgisiz sorunuzu uygun bir bölümde açarsanız daha çabuk yanıt alabilirsiniz.

Osman Üngür