Evolution-data-server çok fazla işlemci kullanıyor.

Başlatan such, 29 Nisan 2008 - 12:39:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Ubuntu 8.04 kurdum bazen aşırı yavaşlıyordu makina. top komutu ile baktım evolution-data-server %75 bazen %90 işlemci kullanıyordu.

Sorun bug olarak bildirilmiş. Evolution hiçbir zaman işime yaramadığı ve kullanmadığım için Sistem>Tercihler>Oturum kısmından Evolution Alarm Notifier açılmaması için işareti kaldırdım.

Şimdi merak ettiğim doğrudan veya dolaylı olarak başka bir soruna neden olurmu çalışmaması?

heartsmagic

Eğer Evolution ile hiçbir işin yoksa kesinlikle olmaz. AncakEvo ile bağlantılı bir program kurar veya kullanmak istersen belki sorun olabilir, buna dikkat et sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

StartUP manager veya benzer isimli programlar ile daha ayrıntılı bir listeye erişmek mümkün. Bursadaki makinede vardı ve listelediği açılış programlarının yarısını kapatmıştım, burda mevcut olmadığı için tam isim veremiyorum, denk gelirsem aktarırım.

Söylendiği gibi, direkt olarak bağlantılı başka bir program olmadığı sürece -Avant Window Nawigator için Compiz gerekliliği gibi- sorun çıkmayacaktır.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."