[Nasıl] shipit.ubuntu.com'dan CD sipariş etmek

Başlatan ihtiyar said, 20 Nisan 2009 - 22:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Alıntı yapılan: Fallout - 21 Mart 2010 - 17:52:01
merhaba arkadaşlar, temmuz ayında sipariş vermiştim 1 cd geldiğinde 2 tl gümrük ücreti aldılar. ocak ayında da 9.10 siparişi vermiştim yine 1 cd. yine 2 tl gümrük ücreti diye istediler. PTT artık ücret mi almaya başladı acaba yoksa adam bu parayı doğrudan cebine mi atıyor? son zamanlarda sipariş verip de cd alan arkadaşlar, herhangi bir ücret ödediniz mi?

Herhangi bir ücret alınmıyor. Sizden ücret alan kişi karşılığında size herhangi bir makbuz verdi mi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Fallout

Alıntı yapılan: bytan - 21 Mart 2010 - 21:29:30
merhaba arkadaşlar, temmuz ayında sipariş vermiştim 1 cd geldiğinde 2 tl gümrük ücreti aldılar. ocak ayında da 9.10 siparişi vermiştim yine 1 cd. yine 2 tl gümrük ücreti diye istediler. PTT artık ücret mi almaya başladı acaba yoksa adam bu parayı doğrudan cebine mi atıyor? son zamanlarda sipariş verip de cd alan arkadaşlar, herhangi bir ücret ödediniz mi?

Herhangi bir ücret alınmıyor. Sizden ücret alan kişi karşılığında size herhangi bir makbuz verdi mi?

hiçbir makbuz verilmedi. galiba aynı kişiydi. ocak ayındaki siparişi babam almış kapıda. 2 tl istemiş adam. fakat makbuz falan yok. gümrüğün yeni uygulaması sandım ben de. şimdi cd siparişi versem yeni sürümü, adam benden ücret isterse napmalıyım?

superjax

ne gümrügü yavv?cd lere gümrük mü uygulanıyormuş

bytan

Alıntı yapılan: Fallout - 21 Mart 2010 - 23:26:28

hiçbir makbuz verilmedi. galiba aynı kişiydi. ocak ayındaki siparişi babam almış kapıda. 2 tl istemiş adam. fakat makbuz falan yok. gümrüğün yeni uygulaması sandım ben de. şimdi cd siparişi versem yeni sürümü, adam benden ücret isterse napmalıyım?

Söylediğini destekleyecek hiçbir resmi belge sunamıyorsa, ücret ödemeyeceğini bildir. Bilmem ne derneğine bağış gibi gösterilebilecek bir makbuz çıkartırsa kabul etme. Pakedi sana vermemek için direnirse şikayet edeceğini söyle. Ve gerekirse gerçekten şikayet et. Bir dilekçeye bakar.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Fallout

Alıntı yapılan: bytan - 21 Mart 2010 - 23:41:40
Alıntı yapılan: Fallout - 21 Mart 2010 - 23:26:28

Söylediğini destekleyecek hiçbir resmi belge sunamıyorsa, ücret ödemeyeceğini bildir. Bilmem ne derneğine bağış gibi gösterilebilecek bir makbuz çıkartırsa kabul etme. Pakedi sana vermemek için direnirse şikayet edeceğini söyle. Ve gerekirse gerçekten şikayet et. Bir dilekçeye bakar.

şimdi bilgi edinme hakkımı kullanarak durumu anlatan bir eposta gönderdim gümrük müsteşarlığına. 1 kuruş da olsa görevini kötüye kullananları bildirmek ihbar etmek benim göevimdir:) günde 50 kişiden alsa 2 tl, toplam 100 tl  illegal kar elde eder hiç yoktan.

selçuk

Merhaba arkadaşlar, bende xp den bıktım :) sipariş için verilen site karışık geldi https://shipit.ubuntu.com/
resimli anlatım yapılabilirse çok sevinirim. sipariş formu neresinde sitenin ?

özgürubuntu

Request a CD of Ubuntu Desktop Edition'a tıklayın. Launchpad hesabı açılacak, oraya üye olmanız gerek, sonra çıkan sipariş formunu doldurmanız gerek.

selçuk

o siteye üye olmayı beceremedim :) ama ubuntu dvd iso'yu indirdim az önce
sağol.

okan_ubuntu

1-1.5 hafta önce sipariş ettim siteden.Bugün elime ulaştı.Cd si de şeker gibi olmuş.Ama çıkartma yollamamışlar.Yapıştıracaktım her yere.Başka sefere artık.

Karamalay

Anladığım kadarı ile çıkartma yollamıyorlar bu sefer, ya da daha önce sipariş almış kişilere çıkartma yollamıyorlar :)

garafatma

En son gönderdikleri çıkartmalar zaten berbattı, yapışma açısından.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

pislickstyle

Telefondan internete bağlandığım için tahmin edebileceğiniz gibi indirme süresi bir kaç gün sürerdi :D Bu sebepten dolayı sipariş ettim şuan gelmesini bekliyorum :) Daha önce sipariş ettiğim 9.10 Karmic 1-2 hafta gibi sürede elime ulaşmıştı bakalım bu ne zaman gelicek sabırsızlanıyorum :D

rick

Kapanmış herhalde;
Alıntı Yap"ShipIt is currently closed
We'll be back in a few days, shipping Ubuntu 10.04 LTS (Lucid Lynx) CDs."

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rick

Bir saat önce CD geldi. Oldukça güzel, ücret istenmedi. Ayın 9'unda istemiştim, 2 ila 4 hafta arasında gelir dediler, tamı tamına 13 gün oldu. Yani erkenden getiriyorlar. :D

ubuntupardus

Yahu kargo ücreti de almıyor lar mı? :  ::) ???

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntupardus

GAREZ

yuh... banada sen zaten aldın kendin indir yazdır cdye kur bizi uğraştırma... başka adaylara yolluyoruz diyorlar...

xhektor

Alıntı yapılan: GAREZ - 22 Ekim 2010 - 22:59:36
yuh... banada sen zaten aldın kendin indir yazdır cdye kur bizi uğraştırma... başka adaylara yolluyoruz diyorlar...
;D çok güldüm ya.. gerçek mi bu? ben 1.5 - 2 ay önce 25 tane istedim. 50 tane göndermişlerdi. gerçekse çok şaşırdım. :P

rick

Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 22 Ekim 2010 - 23:23:22
ben 1.5 - 2 ay önce 25 tane istedim. 50 tane göndermişlerdi.
Asıl bu gerçekse çok şaşırırım. :D Gerçekten mi? Bunca CD'yi ne yapacaksın demediler mi? :P

xhektor

Alıntı yapılan: Rick - 23 Ekim 2010 - 21:23:40
Asıl bu gerçekse çok şaşırırım. :D Gerçekten mi? Bunca CD'yi ne yapacaksın demediler mi? :P

ben bütün bu CD'leri çalıştığım üniversitede bilgisayarına ubuntu kurduklarıma verdim. elimde sadece 1 tane kaldı. onuda sonradan gelip ubuntu kurdurmak isteyenler için tutuyorum. bunu denemeniz lazım. insanlar üzerinde etkili oluyor.  ;) '' bilgisayarına Ubuntu Linux kurduran herkese orjinal CD bedava'' 

rick

Alıntı yapılan: abbas-dehmen - 24 Ekim 2010 - 10:30:12
Alıntı yapılan: Rick - 23 Ekim 2010 - 21:23:40

ben bütün bu CD'leri çalıştığım üniversitede bilgisayarına ubuntu kurduklarıma verdim. elimde sadece 1 tane kaldı. onuda sonradan gelip ubuntu kurdurmak isteyenler için tutuyorum. bunu denemeniz lazım. insanlar üzerinde etkili oluyor.  ;) '' bilgisayarına Ubuntu Linux kurduran herkese orjinal CD bedava'' 
Ben de böyle bir şey yapmak isterdim ama etrafımdaki insanlar gerçekten bilgisayardan anlamıyorlar. (Hatta "işlemci gözükmüyor, o zaman işlemci yazılılmdır." demişti birisi.) O yüzden ilgileneceklerini sanmıyorum. :(

xhektor

şimdi 10.10 dan (kendi adıma değil ;D ) 10 adet sipariş verdim.Rick gelince istersen senin için 1 tane ayırabilirim.

krwlng

2 Hafta önce 10.4 dün de 10.10 cdlerim geldi, sanırım artık 4 adetin üzeri cd isteklerinde bağış talep ediyor canonicle.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!