[Çözüldü] USB'ye Moduller ile birlikte SLAX kurulumu ???

Başlatan iKo, 19 Nisan 2009 - 18:28:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhaba, ben USB'ye Slax kurmaya çalışıyorum. Slax'i normal bir şekilde .tar dosyasını indirip bootinst.bat dosyasını çalıştırdığım zaman güzelce bootable bir Slax'im oluyor. Fakat sorun şu ki ben Slax'in içerisine bir kaç tane modul gömmek istiyorum... Modulleri slax dizini altındaki modules'ün içine atınca (.lzm uzantılı moduller) slax in başlattığım zaman moduller olmuyor. Hatta bazen açılmıyor da...

MySlax Creator ile denedim, Unetbootin ile denedim, Slax in sitesinde önerdiği gibi denedim... Modulsuz her şey çok kolay, bir problem yok fakat moduller işin içine girince olmuyor...

Modullu Slax kurabilen var mı ? Deneyen var mı ?

(Bu arada modulleri .lzm den .mo ya çevirip de denedim yine olmadı)

Hatta slax.iso ve slax.tar ı da denedim yine olmadı ???

Problem nerede olabilir, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bilenler varsa adım adım açıklarsanız da memnun olurum...

iKo

Alıntı yapılan: iKo - 19 Nisan 2009 - 18:28:24
Merhaba, ben USB'ye Slax kurmaya çalışıyorum. Slax'i normal bir şekilde .tar dosyasını indirip bootinst.bat dosyasını çalıştırdığım zaman güzelce bootable bir Slax'im oluyor. Fakat sorun şu ki ben Slax'in içerisine bir kaç tane modul gömmek istiyorum... Modulleri slax dizini altındaki modules'ün içine atınca (.lzm uzantılı moduller) slax in başlattığım zaman moduller olmuyor. Hatta bazen açılmıyor da...

MySlax Creator ile denedim, Unetbootin ile denedim, Slax in sitesinde önerdiği gibi denedim... Modulsuz her şey çok kolay, bir problem yok fakat moduller işin içine girince olmuyor...

Modullu Slax kurabilen var mı ? Deneyen var mı ?

(Bu arada modulleri .lzm den .mo ya çevirip de denedim yine olmadı)

Hatta slax.iso ve slax.tar ı da denedim yine olmadı ???

Problem nerede olabilir, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bilenler varsa adım adım açıklarsanız da memnun olurum...

Bilen Yok mu ??

umutubuntu

Herkes her zaman burada olmayabilir, elbette bilen birisi çıkacaktır. Sabırlı olmanızı öneririm.

iKo

iKo

Ben SLAX'e modulleri kurmayı ve USB'ye atıp bootable bir şekilde Virus taraması yapabilecek duruma getirmeyi başardım...Konu çözülmüştür, şimdiki deneme alanım aynısını UBUNTU için yapmak olacak...

Teşekkürler...