WindowsXP üzerinde Ubuntu Portable

Başlatan localhost, 18 Nisan 2009 - 18:54:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

326041

Ben Dil seçimini Türkçe yaparken aşağıdaki hataları veriyor

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

326041

Yes'e basıyorum. No'yuda denedim Aynı hatayı verdi

canosayan

açıkçası ilginç geldi. peki bunu falsh belleğe kurmayı deneyen oldu mu aranızda?

Chmod bizim işimiz.

emin_as

Performans açısından pek iyi degil, film seyretmeye kalkınca kesik kesik geliyor. conf dosyasında belirtiğiniz kadar hafıza ( bilgisayar belleginin 1/4 nü ayırıyor) portable için ayrılıyor.

Teknik olarak windowsa kurulmuş bir x ve ses sunucusuyla (xming ve pulseaudio) haberleşerek işlem yapıyor. Uzaktan x baglantısı açılır gibi yerelde açılıyor.

İnceleyip, görmek için güzel, ama bunun dışında ciddi performans sorunları var. Evince ile pdf okurkan, mp3 dinlerken, film seyrederken makina zorlanıyor.

ceylandag

Alıntı yapılan: emin_as - 20 Nisan 2009 - 20:22:21
Performans açısından pek iyi degil, film seyretmeye kalkınca kesik kesik geliyor. conf dosyasında belirtiğiniz kadar hafıza ( bilgisayar belleginin 1/4 nü ayırıyor) portable için ayrılıyor.

Teknik olarak windowsa kurulmuş bir x ve ses sunucusuyla (xming ve pulseaudio) haberleşerek işlem yapıyor. Uzaktan x baglantısı açılır gibi yerelde açılıyor.

İnceleyip, görmek için güzel, ama bunun dışında ciddi performans sorunları var. Evince ile pdf okurkan, mp3 dinlerken, film seyrederken makina zorlanıyor.

Denemeye değer bir uygulama ancak kullanım için uygun olmayacağını düşünüyorum.Malum windows buluttan nem kapabilir.
Ubuntu kendi başına kurulduğunda stabil çalışacak ve sizi üzmeyecektir.
Kendi tecrübem kadarıyla iki işletim sistemide önermem tek başına ubuntu sorun çıkarmıyor.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Amd

Pek bunu kurduk tekrar kaldırmak için ekle kaldırdan mı kaldırmak gerekiyor? Kafama takıldı da

ceylandag

Alıntı yapılan: Amd - 21 Nisan 2009 - 21:39:43
Pek bunu kurduk tekrar kaldırmak için ekle kaldırdan mı kaldırmak gerekiyor? Kafama takıldı da
Ekle/kaldır dan deneyin kaldıramazsanız BU PROGRAM İLE kaldırabilirsiniz.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

canosayan

şimdi başlık dikkatimi çekti. windows değil miydi o?
Chmod bizim işimiz.

Sypro

Alıntı yapılan: Amd - 21 Nisan 2009 - 21:39:43

Hayır, sadece Portable_Ubuntu klasörünü kaldırmanız yetiyor, zira bir kurulum yapmıyorsunuz sadece rar dosyasını açıyor ve .bat'ı çalıştırıyorsunuz. Exe falan gibi şeylerle uğraşmıyorsunuz.

Alıntı yapılan: canosayan - 21 Nisan 2009 - 23:10:03
şimdi başlık dikkatimi çekti. windows değil miydi o?

3. sayfada dikkat çekmiş ancak:) Düzelttim. Teşekkürler.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."