Ubuntu açılışında hangi müziği kullanıyorsunuz?

Başlatan Serkan Aytın, 18 Nisan 2009 - 01:43:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AguilaNegra

Alıntı yapılan: xwes - 08 Aralık 2009 - 18:26:52
aslinda çok kolay. Açiliş progranlari listesinden varolan "gnome açiliş muzigi"ni silin. Sonra yenisini kendimiz ekleyelim.
Yeni ekleyecegimiz açiliş uygukamasinin ismini mesela "açiliş muzigi" olsun. Sonra istedigimiz muzigin adresini şu şekilde komut kismina yazalimmplayer /istedigimiz/musik/nerede/ise/isim.mp3
mesela yukaridaki ornekte isim.mp3 isimli şarkiyi açiliş muzigi yapiyoruz. Bu şekilde her turlu ses dosyasini açiliş sesi yapabilirsiniz.

@xwes,
siz bu uygulamayı başarılı bir şekilde yaptınızmı?
ben başaramadım,
uzantısı .wav olan bir müziği .ogg dönüştürdüm ve önerdiğiniz şekilde kayıt yapıp yeniden başlattım,açılış süresi uzadı,daha önce olmayan bir siyah ekran kısa bir süre gözüktü ama ses yoktu,sonra kaydettiğim .ogg yi açtım,totem ile açıldı bende mplayer yerine totem yaptım ve tekrar yeniden başlattım başarısız.

utdmr

mplayer yerine mpg123 adlı programı da depolardan indirip kullanabiliriz sanırım, mp3'leri çalıştırdığını hatırlıyorum.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

xwes

Alıntı yapılan: AguilaNegra - 09 Aralık 2009 - 15:13:37
Alıntı yapılan: xwes - 08 Aralık 2009 - 18:26:52
aslinda çok kolay. Açiliş progranlari listesinden varolan "gnome açiliş muzigi"ni silin. Sonra yenisini kendimiz ekleyelim.
Yeni ekleyecegimiz açiliş uygukamasinin ismini mesela "açiliş muzigi" olsun. Sonra istedigimiz muzigin adresini şu şekilde komut kismina yazalimmplayer /istedigimiz/musik/nerede/ise/isim.mp3
mesela yukaridaki ornekte isim.mp3 isimli şarkiyi açiliş muzigi yapiyoruz. Bu şekilde her turlu ses dosyasini açiliş sesi yapabilirsiniz.

@xwes,
siz bu uygulamayı başarılı bir şekilde yaptınızmı?
ben başaramadım,
uzantısı .wav olan bir müziği .ogg dönüştürdüm ve önerdiğiniz şekilde kayıt yapıp yeniden başlattım,açılış süresi uzadı,daha önce olmayan bir siyah ekran kısa bir süre gözüktü ama ses yoktu,sonra kaydettiğim .ogg yi açtım,totem ile açıldı bende mplayer yerine totem yaptım ve tekrar yeniden başlattım başarısız.

Ben çook uzun bir sureden beri bu yontemi kullanmaktayim .Ornegin şu an bu komutu kullaniyorum:mplayer /home/xwes/taybetkirin/Exit1_2.ogg
Kullandiginiz komutu normal bir terminal açip once orada deneyin, hem sinamiş olursunuz hem de hata nerede onu anlarsiniz.

AguilaNegra

Ben başaramadım maalesef ;
sahaf@sahaf-desktop:~$ mplayer/home/sahaf/Müzik/giriş.ogg
bash: mplayer/home/sahaf/Müzik/giriş.ogg: No such file or directory
sahaf@sahaf-desktop:~$

her ne kadar no such file or directory dese de adresi elle yazmadım yanlış yapmayayım diye gözat tan seçtim.

xwes

Alıntı yapılan: AguilaNegra - 09 Aralık 2009 - 12:38:47

her ne kadar no such file or directory dese de adresi elle yazmadım yanlış yapmayayım diye gözat tan seçtim.
Hata mesajinda da belirtildigi gibi siz muzik dosyasinin adresini yanliş yazmişsiniz. Boyle bîr dosya yok diyor terminal.

AguilaNegra

@xwes,
hatalı yazmaktan çekindiğim için adresi kopyalayıp uçbirime yapıştırdım,
böyle bir dosya yok dediği dosyayı da yeni giriş müziği isimli başlangıç uygulamasını oluştururken elle yazarak değil,gözat ile aratarak seçtim ve yok dediğidosyaya tıklayınca çalışan bir ses dosyası kendisi.

okan_ubuntu

Alıntı yapılan: AguilaNegra - 09 Aralık 2009 - 12:38:47

komut yanlış olmuş:
mplayer /home/sahaf/Müzik/giriş.ogg
böyle olması gerekiyor.Arada boşluk olmalı.

xwes

@okan_ubuntu dogru soyluyor, arada boşlik olmali. Dikkat etmemişim ben de.

AguilaNegra

Ubuntu işyerindeki masaüstü bilgisayarda olduğu için,mesajı dün akşam okumuş olsam da ancak şimdi deneyebildim.
Doğrudur boşluk olunca sorun yok,teşekkürler.

Sherlock Holmes

açılış müziği etkisiz kılındığında, masaüstü erişiminde "saliselik" kazanç sağlanabilinir'mi.?
Konu başlığına yanıt olarak:
kullanacak olsaydım, herhalde arabanın kontağı çevirdikten sonra'ki çıkardığı sesi kullanırdım.