Open Cubic Player [Konsol tabanlı oynatıcı]

Başlatan Felâsife, 28 Eylül 2008 - 22:56:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ns

bir türlü login olamadım deneyeceğimde kullanıcı adı ve şifre giriyorum login incorrect diyor.başka bişey mi yapıyoruz orada.

Alıntı yapılan: Linuxman. - 04 Nisan 2009 - 16:25:11
Bende ses çıkmıyor.

bende daha bir şey duyamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2009 - 19:21:59

ama ctrl c yapınca çıkan yazıların altında şoyle yazıyor :

ALT-S (or CTRL-S if in X) to save current setup to ocp.iniX

demekki kullanılıyor.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ironic

Şifreni girmeden numlock tuşunu -açık olsa bile-  kapatıp aç.

Hangi komutla uçbirimden çalışıyor acaba. Benim denediklerim

Alıntı Yapopencubicplayer
open-cubic-player
opc

ns

opc değil ocp :) 

ses sorununu çözdüm aynı anda film oynatıcı ile çalışamıyor galiba . kapattım film oynatıcıyı ocpyi de yeniden açtım çalıştı. ses kalitesi gerçekten dediğiniz kadar varmış. gerçi pek anlamam ama bir hoş geldi :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2009 - 19:34:11

kendi sorularımdan ikisine cevap vereyim.

kara ekranda çalışıyor ama x deki gibi renkli değil.

ve grafik ekrana geçtiğimde çalmaya devam ediyor.

şimdi en önemli soru kaldı kullanmadığım halde x elektirk harcar mı.?

birde ubuntunun güzelliğinden bahsedeyim. ironicin dediği gibi nıumlocku açıp kapatınca girebildim ve son girişinden beri 6 başarısız girişim oldu diye beni uyardı. ne güzel :D

command

mp3blaster de var ama bu daha değişik geldi ses konusunda ise pek tatmin etmedi

heartsmagic

X'in elektirik harcaması değil de monitörün elektrik harcamasından bahsedilebilir sanırım :) Sonuçta açık olduğu sürece bir şeyler harcayacaktır. Fakat bu normal masaüstün yerine X olmayan bir ekransa -konsol gibi- sanırım teknik olarak daha az elektrik harcayacağın söylenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ns

Alıntı yapılan: umutubuntu - 16 Aralık 2008 - 11:47:10
Gözümden kaçmış konuyu yeni farkettim.
Müthiş derecede güzel bir oynatıcı, @çağlar'ın dediği gibi insanı kendine bağlıyor.
Konsol'un renk profilini değiştirmeme rağmen farklılık oluşmadı.
Klavyeden P ''pause'' bastığımda yavaşlayarak durması ve başlaması bilakis çok daha hoşuma gitti.
Sanırım spectrum analyser kısmında değişiklik yapılabiliyor,araştırmasını yapacağım.
[IMG]http://img37.picoodle.com/img/img37/3/12/16/t_EkranGrntsm_215a5ce.png[/img]

bende bir türlü değiştiremedim. sen vakti zamanında yapabilmişmiydin?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2009 - 22:47:31

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Ağustos 2009 - 22:32:33
X'in elektirik harcaması değil de monitörün elektrik harcamasından bahsedilebilir sanırım :) Sonuçta açık olduğu sürece bir şeyler harcayacaktır. Fakat bu normal masaüstün yerine X olmayan bir ekransa -konsol gibi- sanırım teknik olarak daha az elektrik harcayacağın söylenebilir.

yok zaten monitör kullanmadığım zamanlarda kapalıda x için işlemci ve ekran kartı daha fazla çalışmaz mı ?

heartsmagic

Evet o konuda haklılık payın var. Ancak X aktif olarak kullanılmıyorken zaten kasan fazla bir şey olmaz. Fan vs. de pek çalışmaz. Gerçi çalışsa bile dizüstleri ve hatta masaüstü bilgisayarlar -yanlış bilmiyorsam- pek fazla elektrik tüketen aletler değiller. Bu işi daha iyi bilen bir arkadaş bizi daha güzel bir şekilde bilgilendirecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

command

Benim pcnin adaptorunde 19 Volt gibi bi ibare var fazla sayılmaz heralde :)

opusxx

2 yıldır zaman zaman arıyordum, ismini unutmuştum :) çok sevindim ve ilk sırada kullanıyoum :). Konsol tabanlı iki player daha kullanıyorum cmus ve ncmppc. Ocp nin ayrıldığı, benim için tek konu, ses kıstığımda pc sesinin tamamen değil sadece oynatıcının sesinin kısılması.  Şansa bak :)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,