Gnewsense

Başlatan raspacı, 16 Nisan 2009 - 21:16:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raspacı

Su an Gnewsense canli cddeyim. Turkce destegi yok o yuzden karakter hatalarini mazur gorun. Donanimi tanidi. Merak ettigim kurulumdan sonra Turkce dilini secebilir miyim acaba. Dagitim yeni cikmis. Ubuntu tabanli ama ozgur olmayan hicbir sey yok icinde. Firefox bile yok.

Düzenleme: Install seçince memleket, dil filan soruyor. Doğal olarak klavye de düzeliyor. Şu anda yönetim>dil bölümünde az önce olmayan dilleri de görebiliyorum Türkçe dahil tabi. O zaman Kurmamak için zor tutuyorum. Debian ve ubuntu var. Ya debian gidecek ya da 5 gigabaytlık ham disk bölümüne kurulacak:)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

GNUbuntu

Gönülden destekliyorum. Daha önceki sürümünü denemiştim. Nvidia ekran kartını tanımamıştı, 3b olmadan da kullanacatım ancak görüntü hiç bir şekilde düzelmiyordu.
Şimdi 2.2 Deltah sürümünü indirdim. En kısa zamanda diskde yer ayırıp kullanmayı düşünüyorum. Ne yazık ki, elimden başka bir şey gelmiyor. Sadece basit bir kullanıcıyım ve İngilizcem çok yetersiz. Belki mümkün olduğunca geri bildirimler yapabilirim.

http://wiki.gnewsense.org/
Wiki'sinde 7 dilin yanında Türkçe de olması çok güzel ve gurur verici ama Ağustos 2008 den beri güncellenemiyor sanırım.
Önce Saygı...

hasansahin

Nvidia için açık kodlu 3D sürücüleri deneyebilirsiniz. Forumda aratma yapın.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.