Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackolope) Cd Dağıtımı başladı!

Başlatan ironic, 16 Nisan 2009 - 20:42:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@btermeli oldukça erken gelmiş CD. Umarım bizim çoklu CD'leri de göndermeye başlamışlardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

btermeli

8.10 cd siparişim gelmemişti, bu seferki gerçekten erken geldi. LTS diye 8.04'ü bırakmayı düşünmüyordum ama cd de gelince, gıdıklanmaya başladım. :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Eren

Bana gelen giden yok. Üstelik ubuntu-tr.net uzantılı adresimle başvurmuştum. :D

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

raskolnikov

Bugün 8 adet cd elime geçti. Ne zaman istesem yolluyorlar bana çok şanslıyım :D
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

atillux

Benim 10 adet Cd'dim de dün geldi...
Bu sefer Conanical oldukça hızlı çalışıyor. Daha önceki dağıtımlarda Cd'lerin elimize ulaşması 3-4 haftayı buluyordu. Bu sefer 2 hafta bile sürmedi.  :D

coni

Alıntı yapılan: atillux - 06 Mayıs 2009 - 18:39:12
Benim 10 adet Cd'dim de dün geldi...
Bu sefer Conanical oldukça hızlı çalışıyor. Daha önceki dağıtımlarda Cd'lerin elimize ulaşması 3-4 haftayı buluyordu. Bu sefer 2 hafta bile sürmedi.  :D

Ben 8.10 için bir istek yapmıştım önceden ama gelmedi 2 ay oldu sanırsam gerçi dün posta kutumda bir zarf vardı bakmadım. Paket nasıl geliyor acaba zarflamı yoksa paketlemi birde hangi ülkeden geliyor bu zarf postaneye gidip kontrol etmeyi düşünüyorumda.

Malik

Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

ceylandag

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

ciwans

Banada bu gün gelmiş.(1 adet ubuntu cd'si) Kubuntu'da istemiştim 1 adet fakat o gelmedi. :-\ Bugün ben evde yokken gelmiş ve ev arkadaşım almış getiren görevli para talep etmiş ev arkadaşım da vermiş. Çok değil 3-5 TL bişey ama böyle bir durum varmı? Para alınıyormu? herhangi bir fatura falan da yok.
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

heartsmagic

Kesinlikle para alınmıyor. O görevlinin şahsiyeti ile ilgili bir konu bu.

sabian

Bu akşam posta kutumu bir açtım, çok şık 9.04 cd'm ve 4 adet yapıştırmam gelmiş.
Çocuklar gibi sevindirdi beni Gülümseme

aynı durumu ben de bu sabah yaşadım. Çok sevindim. 15 gün olmadı sipariş vereli,gelir mi, gelmez mi? diye düşünüyordum ki, postacı kapıyı çaldı, bi baktım elinde özel bi zarf, kimden dedim "üzerinde ubuntu" yazıyor dedi o an gerçekten bu düşüncenin ne kadar doğru bir düşünce olduğunu anladım. ( söz konusu düşünce GNU'dur )    :D   bu arada @heartsmagic  arkadaşımızın dediği gibi para falan alınmıyor, o postacının günü kurtarmak için yaptığı bir hamledir zaten zarfın üzerinde "no value" yazıyor, ben ingilizce bilmeyen halimle bunun ücretsiz olduğunu anladım :)
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

shafck

Bugün yeğenim okuldan gelirken elinde beyaz zarfla girdi içeri.Hemen yüzümde bi tebessüm oldu.Ama elime alıp açınca...:) .1 adet Ubuntu,1 adet kubuntu ve 4 çıkartma.Gerçekten 2-3 aylık Ubuntu kullanıcısıyım,bu olay beni çok mutlu etti.Yıllardır MS kullanıyoruz böyle bir yakınlık hissettiremediler.

kahraman masa esat

Her gün posta kutusuna bakıyorum ama nafile. gelen giden yok  :( Hadi be Conanical bastır!

emingavas

Benim cd lerim de geldi.

16 nisan da istemiştim 20 nisan da posta ya verilmiş ve bugun 11 mayis ta elime ulasti.

Muthiş bir hizmet

xwes

Benim CDler de geldi. Yeni CD kapaklari çok hoş olmuş.

erhangulsum

Alıntı yapılan: erhangulsum - 19 Nisan 2009 - 15:25:35
ben 20 ubuntu ve 20 kubuntu siparisi verdim cevremdekilere dagitmak icin :)
Vistadan kurtulsunlar artik degil mi? :)

19 Nisan'da istedigim cdler 1 hafta once elime gecti, ancak ubuntu ile yasadigim sorunlardan dolayi su anda vista kullaniyorum :)

Ubuntunun biraz daha zamana ihtiyaci var sanirim, ozellikle wireless desteginde...

özgürubuntu

Geldi CD'lerim :D Bir adet Gnome Ubuntu Bir adet KDE Ubuntu.. 4 tane de çıkartma :)

Şimdi şöyle birşey yapsam mantıksız bir iş mi olur.. 40 GB'lık bir boş alanım var.. oraya Kubuntu kursam mı? Kubuntu Grub ekranında görünür mü? Saçma mı olur böyle bişi yapmak

AbkHaZiaN

Burdaki yazıları okudum gittim posta kutusuna baktım ve gelmişlerdi. (1 ubuntu 1 kubuntu.)

xwes

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 13 Mayıs 2009 - 14:58:25
Geldi CD'lerim :D Bir adet Gnome Ubuntu Bir adet KDE Ubuntu.. 4 tane de çıkartma :)

Şimdi şöyle * bir şey yapsam mantıksız bir iş mi olur.. 40 GB'lık bir boş alanım var.. oraya Kubuntu kursam mı? Kubuntu Grub ekranında görünür mü? Saçma mı olur böyle bişi yapmak

Kurabilirsiniz tabi. Grub ekraninda da gorunur. Hem saçma olmaz neden olsun ki?
Bildiginiz gibi ayni ubuntu uzerinde kde, gnome, xfce vs. kullanabiliyorsunuz ancak ubuntu ve kde'yi ayri ayri olarak daha temiz bir şekilde kullanmak istemek saçma degil. Ornegin ben daha once normal ubuntu uzerinde kde yi de kurmuştum sonra da gnomenin kendisini silip sadece kde'yi birakmiştim ancak şu an kullandigim sifirdan kurulmuş kubuntu kadar kararli ve butuncul olmamişti. Sifirdan direkt kubuntu bana daha saglikli gibi geliyor. En azindan kde ve gnome uygulamalari birbirine karişmiyor.
Bu arada kde 4.2yi denemenizi tavsiye ederim. Ilk kurulumda kasabilir, karmaşik gelebilir, kararsiz gelebilir ancak uygun ayarlamalarinizi yaparsaniz gayet guzel oluyor. Ben yaklaşik bir aydir kullaniyorum ve şu anda kesinlikle memnunum.

ironic

Gün itibariyle CD' lerime kavuşmuş bulunuyorum.  :)

heartsmagic

Özel istek yaptığım 20 CD yaklaşık 4 veya 5 gün önce belirttiğim adrese ulaşmış. Bir ara gümrüğe takılacağından şüphe duymuştum ancak bu sefer gümrükteki amcalar olayı öğrenmiş olacaklar ki, açıp kontrol etmiş ve ardından postaya havale etmişler. Hoş, bir ara istediğim 40'ın üzerinde CD için gümrüğe gitmiş, bana vermeleri için kendilerini ikna edememiştim. Parasını ödeyip almak istediğimdeyse benden fatura talep etmişlerdi. Tabii bu CD'ler için fatura veremeyeceğimi anlatmama rağmen bana CD'leri teslim etmemişlerdi.

AbkHaZiaN

özel istekleri sanırım cd sayısı az olan istekten çok olan isteğe doğru yapıyorlar benim özel istek hala gelmedi veya benim mesajımı çözmeye çalışıyorlar :)