ubuntuya photoshop kurmak

Başlatan kenan, 14 Nisan 2009 - 16:19:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenan

Selam, sayın bytan'ın yardımıyla ubuntuma wine programı kuruldu. Saatlerdir uğraşıyorum, bir santim ilerleyemedim. Lütfen bana photoshopu kurdurabilir misiniz? Teşekkürler.

kenan

slm ,ilginize çok teşekkür ederim kolay gelsin

kenan

slm çok özür diliyorum ben çok acemiyim setup exe dosyaları falan ben bu terimlerden hiç anlamıyorum ,forumda okumaktan başıma ağrılar girdi .Ben bana şuraya şunu yaz şuraya tıkla dendiği zaman bu işi halledebilirim kendime göre baya bir yol kat ettim  ama çok zorlanıyorum teşekkür ederim

Sypro

Photoshop'u kurmak istediğiniz yerdeki (cd olur dvd olur ya da bir klasör olur neyse artık) setup.exe isimli dosya. Windows kurulumunda olduğu gibi programı normal şekilde kuracaksınız, sonrası için de iki üç adımlık kolay bir kısım var. Siz programı kurun, çalışmazsa yapacaklarınızı daha ayrıntılı anlatalım.

Not: Photoshop lisanslı bir Adobe yazılımıdır ve Ubuntu depolarında bulunmaz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

kenan

bende şimdi sadece wine var  ne yapmam gerek

kenan

tamam ben photoshopu indiriyorum teşekkür ederim

Malik

Set up.exe dosyasının üstüne gelip sağ tıklayarak wine ile kur seçeneğine tıklayın. gerisi gelir zaten.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

Malik

photoshop'u indirdikten sonra tabiki :)
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

umutubuntu

Alıntı yapılan: kenan - 14 Nisan 2009 - 17:40:54
tamam ben photoshopu indiriyorum teşekkür ederim
Nereden indiriyorsunuz ?

kenan

slm.Ben photoshopu indirdim yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

kenan

photoshopu ***.com dan indirdim.

Not: Korsan paylaşımcı site adresi vermek yasaktır. Lütfen Forum kurallarını tekrar okuyunuz.

kenan

kenan

rica etsem ubuntumda setup exe dosyasının yerini söyleyebilirmisiniz teşekkür ederim

kenan

özür dilerim yanlış yazdım setup exe dosyası

ironic

Eğer indirme  dizini belirlemediyseniz home/kullanıcı adı içerisindedir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: kenan - 14 Nisan 2009 - 22:46:48
özür dilerim

Özüre gerek yok, hepimiz insanız ve hata yapabiliriz. Art niyetle eklemediğinizi biliyoruz biz zaten. Arkadaş o uyarıyı genele hitaben eklemiş. ;) Şimdi konunuzu bir gözden geçireyim tekrar, eski bir windows'çu dan tüyo gelebilir. :)

Bir de ek olarak, herhangi bir şeyi yanlış yazdığınızda yeni mesaj göndermek yerine mesajınızı düzenlemeyi tercih ederseniz daha güzel olur diye düşünüyorum, ne dersiniz? :)

kenan

kenan

mesajı gönderdikten sonra düzeltebiliyormuyum?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: kenan - 14 Nisan 2009 - 22:56:30
mesajı gönderdikten sonra düzeltebiliyormuyum?

Gönderdiğiniz mesajın sağ üst köşesindeki Değiştir linkine tıkladığınızda mesajınızı düzenleyebilirsiniz. ;)

heartsmagic

Photoshop'ta bir uzmanlığın var mı? Eğer yoksa ve öğrenmek için kurmak istiyorsan Ubuntu üzerinde rahatlıkla kullanacağın Gimp'i deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kenan

uzmanlığım yok ubuntuya resim yüklemek istedim yapamadım photoshpa çok iyi diyorlar onun için istiyorum

garafatma

Alıntı yapılan: kenan - 14 Nisan 2009 - 22:46:48
özür dilerim

O kadar büyük değil, özre gerek yok @ihtiyar Said'in dediği gibi.

Alıntı yapılan: ALpAsya - 14 Nisan 2009 - 23:25:17
Uygulamalar>grafik>gimp görüntü düzenleyici aynı işi görür.

@ALpasya'nın önerisi yerinde ;)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kenan

tüm yardım edenlere çok teşekkür ederim ,kolay gelsin

empax

Windows uzerinde daha once photosopu hic kurdunuzmu ?
Ubuntu'ya wine kurduysaniz yapacaginiz farkli bir islem yok. Windows uzerinden nasil program kurulum yapiyorsaniz ayni yontemleleri Ubuntu uzerinde yapacaksin.
Yalniz, mesajinizda Photoshopu kullanmayi bilmediginzi soylemissiniz. Ubuntu uzerinde kurulan Photoshop'ta bazi buglar olabiliyor! Mesela menudeki yazilar ic ice geciyor veya bazi fonksiyonlari kullanamiyorsunuz.(Daha onceden denemistim.) Ayrica Windowsa gore sistemi daha fazla yoruyor (PhotoShop CS2'yi denedigim sistem, Cift cekirdek 1.8 islemci,1024 ram,512mb grafik karti)

Photoshopu normal bir sekilde ogrenmeniz, calisma seklinize bagli olarak 1-2 aylik veya 2-3 ayilik bir surec gerektirir. Eger sadece hobi olarak gelismis bir resim duzenleyici ogrenme amacinda iseniz, Ubuntu ile birlikte gelen Gimp'i ogrenmeniz daha mantikli...
Kolay gelsin
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Malik

Alıntı yapılan: kenan - 14 Nisan 2009 - 23:13:38
uzmanlığım yok ubuntuya resim yüklemek istedim yapamadım photoshpa çok iyi diyorlar onun için istiyorum

Yalnız ubuntuya resim yükleyememekle photoshopun bağlantısını anlayamadım???