A dan Z ye Linux komutlari

Başlatan localhost, 12 Nisan 2009 - 02:29:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coni

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 18 Aralık 2009 - 21:27:16
Alıntı yapılan: coni - 18 Aralık 2009 - 20:56:16
Alıntı yapılan: localhost - 18 Aralık 2009 - 17:34:59
Alıntı yapılan: coni - 18 Aralık 2009 - 12:22:19
Bu konuda son durum nedir acaba

Son durumdan haberim yok ama bir kac kisi cevirmek istemisti.

Çevirme işlemi bitmişti sanırsam. Son düzenlemeler yapılıyordur bildiğim kadarıyla

Çevirme işi bitti ama kontrol edecek birisi gerekiyordu, kontrol edilmediğinden dolayı yayımlamadık. Sanırım bytan arkadaşımızda var bu dosya.

Bunu bir şekilde başka bir konu altında versek hemde görenler kontrol eder.

ubuntuki lilith

Bu başlığı şimdi farkettim. @coni'ye katılıyorum. Bence bunu çeviriler kısmında yayımlayalım. isteyenler indirsin hatta iş bölümü yapabiliriz özel olarak çeviri ekibinde herkes bir parçasını kontol eder sonra da bütünleştiririz. böyle bir belgeye gerçekten herkesin ihtiyacı var madem çevrilmiş çabucak kontrol edelim el birliğiyle.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ubuntuki - 18 Aralık 2009 - 23:24:47
Bu başlığı şimdi farkettim. @coni'ye katılıyorum. Bence bunu çeviriler kısmında yayımlayalım. isteyenler indirsin hatta iş bölümü yapabiliriz özel olarak çeviri ekibinde herkes bir parçasını kontol eder sonra da bütünleştiririz. böyle bir belgeye gerçekten herkesin ihtiyacı var madem çevrilmiş çabucak kontrol edelim el birliğiyle.

Çevirilmiş dosyayı bulmak önemli. :) Ben bulana kadar bytan ya da diğer arkadaşlar bulabilirse bilgisayarlarında paylaşsınlar.

coni

Umarım baylaşırlar herkesde yararlanmış olur

ihtiyar said

Alıntı yapılan: coni - 19 Aralık 2009 - 04:53:29
Umarım baylaşırlar herkesde yararlanmış olur

FTP'ye atmışım, buldum, buyrun.

http://hakperest.org/ek.tar.gz

ubuntuki lilith

Teşekkürler yalnız daha sağlıklı bir kontrol için acaba çevrilmemiş halini de alabilir miyiz?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: localhost - 12 Nisan 2009 - 02:29:22
Ceviriden anlayan kisiler Linkteki cevirileri yaparsa cok güzel olur. Herkeste faydalanmis olur.

http://www.linuxcmd.org/linux_command_list-lA_en.html

İlk mesajda verilen adresteki komutlar idi lakin oradakiler değişmiş, yani kategorilendirilmiş ve güzel de olmuş. Tekrar çeviri yapılması ya da çevirilen dosyanın kategorilendirilmesi güzel olur. Orijinal dosyayı da bulursam paylaşırım.

ubuntuki lilith

Şimdi ben başladım, diğer arkadaşlarla da kontrol ettikten sonra fazla uzun sürmez çeviriyi buradan paylaşırız.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ubuntuki - 19 Aralık 2009 - 21:41:36
Şimdi ben başladım, diğer arkadaşlarla da kontrol ettikten sonra fazla uzun sürmez çeviriyi buradan paylaşırız.

Bekliyoruz. ;)

coni

paylaşım için teşekkürler @ihtiyar said

Umarım herkese faydalı olur bu çeviri

ubuntuki lilith

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: ubuntuki - 22 Aralık 2009 - 22:00:01
az sonra :D

ubuntuki ne oldu halen yayınlanmadımı şu komutlar ya yarım saat diyon hep ama ne zaman baksam ortada henüz birşey yok kandırıp duruyon mu beni :P
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: tweety - 25 Aralık 2009 - 02:53:52
Alıntı yapılan: ubuntuki - 22 Aralık 2009 - 22:00:01
az sonra :D

ubuntuki ne oldu halen yayınlanmadımı şu komutlar ya yarım saat diyon hep ama ne zaman baksam ortada henüz * bir şey yok kandırıp duruyon mu beni :P
bknz:
Alıntı Yaphttp://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14824.msg181077.html#new

canosayan

Chmod bizim işimiz.