[Çözüldü] Hard disk part lar gparted veya format sırasında görünmüyor

Başlatan agritux, 09 Nisan 2009 - 19:02:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Haklısınız aslında benim ilacımın bir şekilde testdisk de olması lazım. Aksi taktirde zaten donanımın çalışmaması gerekir. Artık yapacak bir şey yok deneyeceğim...

agritux

Bir şey buldum galiba. Ama bir örnek gerekiyor.
Rica etsem hd si +5 part a bölünmüş (birincil ve uzatılmış part olan) birisi testdisk deki
disk tablosunu ve fdisk -l çıktısını koyabilir mi?

bytan

Alıntı yapılan: chataluck - 10 Nisan 2009 - 02:28:21
sudo rmmod ehci-hcd

sudo modprobe ehci-hcd

bu kodlarla bir alakası olabilir mi acaba. kafayı yemek üzereyim her şeyi denedim her yere baktım. Her şey normalken neden böyle bir hata alıyorum.

Ben o kodların çalıştırılıp çalıştırılmamasını önermediğimi belirtirken, sisteme donanımsal olarak zarar verebileceğini kastetmiyordum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

Hocam yanlış anladınız ben oku size yöneltmedim zaten. Siz bana öneride bulundunuz ''Benim Sorunum hakkında''. Benim çaresizliğimi giderebilmek için öneride bulundunuz. Bunun için zaman harcadınız. Size minnettarım. İşe yarasa da yaramasa da bana yararı ya da zararı dokunmuş önemli değil. Sizin burada yaptığınız işin büyüklüğünün farkındayım ve size sonsuz saygı duyuyorum. Yanlış anlaşılmasın diye ilk postumda belirtmiştim lütfen yanlış anlaşılmasın diye. Ama sanırım orayı atladınız :(

agritux

Bu arada testdisk tablosunu ve fdisk -l tablosunu paylaşabilecek yokmu :(
bir şey yaptım ve swap alanı gparted de görünmeye başladı.
Diğerlerine uygulayabilmem için örnek gerekiyor

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 10 Nisan 2009 - 20:11:30
Bu arada testdisk tablosunu ve fdisk -l tablosunu paylaşabilecek yokmu :(
bir şey yaptım ve swap alanı gparted de görünmeye başladı.
Diğerlerine uygulayabilmem için örnek gerekiyor

Benim verdiğim öneriyi inceleyebilirsin. Deneme/yanılma ile buldum ben. :)

Şu andaki fstab içeriğim farklı olması nedeniyle paylaşmadım.

agritux

Orayı her koşulunu denedim orada P L D lerin anlamı var. P birincil disk anlamına geliyor L mantıksal disk D sil anlamına geliyor.
Ama tabloyu baştan oluşturmayı denedim ben. Forumda bulunan örneklere bakarak swap ı yaptım (swap değişmeyeceği için) ve göründü
diğerlerini de baştan yapmam gerekiyor sanırım.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: chataluck - 10 Nisan 2009 - 20:27:28
Orayı her koşulunu denedim orada P L D lerin anlamı var. P birincil disk anlamına geliyor L mantıksal disk D sil anlamına geliyor.
Ama tabloyu baştan oluşturmayı denedim ben. Forumda bulunan örneklere bakarak swap ı yaptım (swap değişmeyeceği için) ve göründü
diğerlerini de baştan yapmam gerekiyor sanırım.

Sen fstab içeriğini paylaşır mısın? -paylaştın mı bilmiyorum-

agritux

aufs / aufs rw 0 0
tmpfs /tmp tmpfs nosuid,nodev 0 0

fstab ın içeriği sanırım çalışan cd de böyle boş oluyor

ek: çalışan cd nin fstab ını partları tek tek mkdir ile media ya klasör açıp mount edip düzenlemek gibi bir delilik de yaptım :) o da olmadı.

agritux

Arkadaşlar gerek kalmadı teşekkür ederim. Çok enteresan bir şekilde sorunu çözdüm.

Bu resimde Vista üzerinde oluşup oluşmadığını soruyor. Benim diğer sistem xp. Tabiki hep N ye basıyordum. Acaba ? dedim kendi kendime. Ve Y diyeyim dedim. Evet vista altında yapıldı dedim ve oldu. Bu çok saçma değil mi?

Bu arada herkese tekrardan çok çok teşekkür ederim.

3mr3

İlginç benimde testdiskle işim olmuştu o aralar demekki öyle çözmüşüm. Hadi geçmiş olsun dostum...
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

agritux

Teşekkürler. Gerçekten çok büyük zararı vardı bana. Ders çalışamaz olmuştum. Çok sağolun ilginiz için.

konut etiketlenip kilitlenebilir :D

ihtiyar said

Ben de Windows adına hiçbir şey olmadığı halde aynı şekilde olmuştu. Ben orayı unutmuşum sana söylemeyi. :) Deneme/yanılma sen de yaptın, olan bilgi mirasını ziyadeleştirdin. :)

Hatırlatma: İlk mesajını düzenleyerek etiketleme işini sen de yapabilirdinn. ;)