Debian.Org.Tr Desteğinizi bekliyor.

Başlatan bmericc, 27 Nisan 2008 - 11:24:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bmericc

Debianturkiye.info'daki sisteme elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Sona erdirme kararınıza saygı duyuyorum.

Türk debian geliştiricilerinin katkıları ile debian.org.tr yi tekrar aktif bir site haline getirmek üzere birkaç aydır arka planda bir çalışma yürütüyoruz. 22 nisan itibariyle debian kullanıcılarına çalışma ile ilgili ilk bilgiyi verdik.  Çalışma debian-tr.info adresinde yürütülüyor. İstediğimiz seviyeye geldiğinde debian.org.tr adresine taşıyacağız. mediawiki alt yapısını kullandığımız için sadece belge ve bilgilerin yer alacağı özgür bir bilgi kaynağı olacak. (sorular ve destek talepleri için debian-user-turkish@lists.debian.org mail adresi aktif bir şekilde çalıştığı için forum yada diğer sistemler çalışma içinde yer almayacak. Ayrıca bu amaçla çalışan birden fazla forum/portal olduğunuda belirtememe gerek yok. )

Yürüttüğümüz çalışmada her türlü desteği bekliyoruz. Bazen kaliteyi arttırmak için beğenmedim diyecek kişilere bile ihtiyacımız oluyor.

Fikir görüş ve önerileriniz direkt bahri@bahri.info mail adresinden bana yada debian mail listesine gönderebilirsiniz.

Sypro

Benim Debian projesinden uzaklaştırılmam, ardından Şeyda'nın -istekli de olsa- uzaklaştırılması (bizim uzaklaştırılmalarımızda deb-tr değil Repla sorumludur gerçi) ve gelişen olaylar sonucu 10 dakika içinde tüm projenin iptal olması, sonrasında da index'in "altyapımız izinsiz şekilde kullanılmıştır, biz artık linux sistemlerine değil windows ile ilgili şeylere destek veriyoruz" diyen ve ağır suçlamalarda bulunan kişiler olarak mı 'bizden' yardım istiyorsunuz?

Garip geldi.

Debian kullanıcısı değilim; çevirilerde yardım edebilirim..
Herşeye rağmen.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Semih

Alıntı yapılan: Sypro - 27 Nisan 2008 - 14:47:00
Benim Debian projesinden uzaklaştırılmam, ardından Şeyda'nın -istekli de olsa- uzaklaştırılması (bizim uzaklaştırılmalarımızda deb-tr değil Repla sorumludur gerçi) ve gelişen olaylar sonucu 10 dakika içinde tüm projenin iptal olması, sonrasında da index'in "altyapımız izinsiz şekilde kullanılmıştır, biz artık linux sistemlerine değil windows ile ilgili şeylere destek veriyoruz" diyen ve ağır suçlamalarda bulunan kişiler olarak mı 'bizden' yardım istiyorsunuz?

Garip geldi.

Herşeye rağmen.

Ayıp etmişler aslında size ama dışardan biri olarak yorumlamak olmaz.Kullanıcısı yokki Debian'ın.Debian tabanlı Ubuntu benimsendi artık.Hadi Ubuntu kullanmıyorsa adam PcLinuxOs,Pardus,Fedora,Suse kullanıyor.2 tane debian forumu vardı,biri kopyala yapıştırla dolduruldu deniyordu.Bilmiyorum ama Debian kullanılmıyor ki ülkemizde.
A.Semih Türk

eren

Alıntı yapılan: Sypro - 27 Nisan 2008 - 14:47:00

Garip geldi.

Herşeye rağmen.

Gökay Bahri o debianturkiye.org sitesinin ekibinden değil ve eski debianturkiye.info ekibine yapılan suçlamalar ile alakası bile yok. Kendisi bizimde sponsorumuz olur ve bu camiaya büyük hizmetleri vardır. Bahri'yi o ekipten sandın sanırım :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sypro

Deb-TR ile ilgili sorunlardan kaynaklı sanırım. Bir de Bahri ile hiç bir tanışıklığım olmamasından :)

Kendisinden özür dilerim öyleyse.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."