Adobe yazılımları

Başlatan lostys, 26 Nisan 2008 - 20:27:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lostys

Merhaba arkadaşlar. win kullanıcısıyım. webmasterim. Ubuntu'ya geçmeyi planlıyorum. Az çok linux bilgim var; fakat kafamı kurcalayan sorunlardan biri de windows üzerinde kullandığım Adobe yazılımlarının (flash,fireworks,photoshop,illustrator) linux versiyonları ya da onların yerini alabilecek yazılımlar var mı? Eğer varsa nasıl edinebilirim, bilginiz var mı? Şimdiden teşekürler. İyi çalışmalar.

eren

Adobe 2008 sonuna kadar GNU/Linux dağıtımlarına destek vermeye başlayacağını açıkladı. Yani en geç 2009 da Adobe desteği geliyor. Şimdi adını unuttum ama en büyük rakiplerinden biri tüm yazılımlarına GNU/Linux desteği kazandırdığı için sanıyorum bu kararı verdiler. Gerçi Linux için düzgün bir flash bile hazırlamayan Adobe'den ben fazla bir şey beklemiyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

lostys

Ya işte mecburen. Tam karşılık yazılımlar olursa komple ubuntu'ya geçmek istiyorum. Bakalım. Eğer flash ve as çalışabilecek bir ortam olursa geçeceğim. Wine ile ya da başka bir emulator ile filan çalışıyorsa da olur.

demir

Linux'da wine ile Photoshop CS kullanıyorum.. Çok rahat.. Bazı yerlerde tuş kombinasyonlarının getirdiği küçük sorunlar olabiliyor..

Photoshop CS2 de kuruluyor. Ancak ben denemedim. Onun verimliliği nasıl bilmiyorum...
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

lostys

peki şöyle sorayım o zaman. hdd 2 ye bölük. c de windows her zamanki gibi, ben ubuntu yu c ye formatlayıp kursam, d de sorun olur mu, cunku butun dosyalar orda. tum dosyalarıma oradan erişebilir mym ? artı bir de sanal surucu programı var mı? yani image dosyalarını okutabilmek için ?

atomkarinca

Evet c ye kurarsın d ye birşey olmaz sanal sürücü programıda var.Mesala ben AcetoneISO kullanıyorum bunun için.
http://www.acetoneiso.netsons.org/

lostys

eyvallah beyler. kurulumda veya daha sonra sorun yasarsam sorarım haa ;) tabi obur bolume :P

matafleur

Alıntı yapılan: lostys - 26 Nisan 2008 - 22:58:47
Ya işte mecburen. Tam karşılık yazılımlar olursa komple ubuntu'ya geçmek istiyorum. Bakalım. Eğer flash ve as çalışabilecek bir ortam olursa geçeceğim. Wine ile ya da başka bir emulator ile filan çalışıyorsa da olur.

Kullandığın programların wine ile nasıl tepki verdiklerini buradan görebilirsin. ==> http://www.winehq.org/