Stajyer Wiki Tayfası

Başlatan canosayan, 02 Nisan 2009 - 23:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

Bir süredir sessiz sedasız bazı şeyleri planlıyoruz.
Hani şunu şuraya mı koysak buraya m? bunu nasıl yerleştirsek. O bu şu derken ilk çıkartmalarımızı yapalım.

AlpAsya ile daha yazılı olmayan fakat pidgin konuşma kayıtlarında olan fikirlerimizi yavaştan işlemeye alıyoruz.(yakında yazacağızda)

İşte bu planlardan ilk olanı wiki tayfasını güçlendirmek.

Bir süredir bir çok arkadaşımızın wiki'ye katkı yaptığını görüyoruz. Açıkçöa söylemek gerekirse bazıları bizden bile heyacanlı.
Fakat nedense arkadaşlarımız biraz sorumluluktan uzak durarak iş yapıyor.

İşte bu olayların sonucunda çıktı stajyer wiki tayfası.
Öncelikle wiki tayfası için başvuru methodunu bir miktar değiştirmekle başladık işe.
Artık anasayfada tayfaya katılın bağlantımız var. Bazıl basit soruları yanıtlayarak tayfaya bağlama katılma isteği gönderebiliyorsunuz.
Bu sorular sizi evet * ya da hayır olarak değerlendirmek için değil. Sadece tanımak için.

Başvurunuz bize ulaştığında sizin için bir oylama açıyoruz.
http://wiki.ubuntu-tr.net/Tayfaya_kat%C4%B1lma_istekleri_ve_oylamalar sayfasında bir adet oylama bile görülüyor.
İşte stajyerlik burada başlıyor.

Stajyer tayfa elemanları bizimle birlikte çalışıyor. Ama onlara sen bunu yapmalısın gibi görevler atamıyoruz.
Örneğin şu an için AlpAsya yazıyor ben düzenliyorum.

Stajyer wiki tayfası (uzun olmayan) bir süre wikide değişiklikler yapıyor. Bu değişikliklerin sonucunda biraz deneyim kazandığında, artık wikiden anlamaya başladığında kendiside tam olarak görev alıp bir şeylerin ucundan tutmak istediğinde tayfaya alınıyor.

Şimdi diyeceksiniz ne gerek vardı böyle bir uygulamaya.

Şu nedenlerle gerek vardı.
Yakın zamanda tayfaya katılım ile ilgili bir takım olaylar yaşadık. Bu işi bir düzene koymaya kararverdik.
İkincisi kim wikiye gönül bağı taşıyor görünsün dedik.
Üçüncüsü tayfa biraz daha bu işi kavramış arkadaşlardan oluşsun dedik.
Dördüncüsü wikide yetkisi olacak arkadaşları tanıyalım, riske atmayalım dedik.

Chmod bizim işimiz.

mtilhan

Şimdi başvursam 1 ay sonra katılsam olur mu? Yanlış bilmiyorsam 27 Nisan'da sınavım var ona hazırlanıyorum da :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

canosayan

tabi siz şimdi başvurunuzu yapın. o zamana kadar bir kaç değişiklik yapın. hem iç işleyişi öğrenin. kullandığımız yapıları görün.
günü geldiğinde gerçek görevlerde alırsınız.

aslına bakarsanız adı tam uydu işlevine. stajyerlik.
Chmod bizim işimiz.

agritux

Ben çok isterim ama bir şeyden anlamıyorum :) kötü bir stajyer olurum diye düşünüyorum :)

canosayan

zaten stajyerlik öğrenme süresi. sadece süre sizin için uzun yada kısa olabilir. bunuda sadece azminiz etkiler.
Chmod bizim işimiz.

such

Ben de katılmak istiyorum. Ortak bir görev dağılımında üzerime düşeni yapmak isterim. Bu tür çalışmaların bir düzene sokulması ile daha da faydalı olacağını düşünüyorum bu yüzden katılmak istiyorum.

canosayan

katılmak isteyen arkadaşlar http://wiki.ubuntu-tr.net/Wiki_Tayfas%C4%B1na_Kat%C4%B1l%C4%B1n sayfasndaki yolu izlerse çok daha iyi olur.
mail üzerinden yapılan başvuruları kaçırmamış oluruz. ayrıca bu başvurular Alpasya ve bana geleceği için çok daha kolay görmesi.
Chmod bizim işimiz.

ihtiyar said

Yahu inanın çok güzel çalışıyorsunuz, diğer arkadaşlar da çok hevesli... İnanın yapacak çok önemli işlerim olduğu halde bilgisayar başından kalkamadım. Sizleri böyle gördükçe "bende, bende" diye atılasım geliyor ama maalesef yeterli vaktim yok. Çalışmalarınızı zevkle izliyorum, paylaşmanın güzelliğini anlayan herkes bir şeylere katılmak istiyor. İnanın çok mutlu ediyor bu beni.

Emek veren, vermek isteyen, emek verenlere saygı duyan, destek veren herkese kucak dolusu sevgiler, teşekkürler...

canosayan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 23:59:43
Yahu inanın çok güzel çalışıyorsunuz, diğer arkadaşlar da çok hevesli... İnanın yapacak çok önemli işlerim olduğu halde bilgisayar başından kalkamadım. Sizleri böyle gördükçe "bende, bende" diye atılasım geliyor ama maalesef yeterli vaktim yok. Çalışmalarınızı zevkle izliyorum, paylaşmanın güzelliğini anlayan herkes bir şeylere katılmak istiyor. İnanın çok mutlu ediyor bu beni.

Emek veren, vermek isteyen, emek verenlere saygı duyan, destek veren herkese kucak dolusu sevgiler, teşekkürler...

çok teşekkür ederiz. verilen görevi yapmaya çalışıyoruz.

bir kaç ekleme.
http://wiki.ubuntu-tr.net/Yard%C4%B1m:Sayfa_nas%C4%B1l_yaz%C4%B1l%C4%B1r sayfaları bir stajyer için ilk anahtar sayfalardır.
http://wiki.ubuntu-tr.net/Tayfaya_kat%C4%B1lma_istekleri_ve_oylamalar sayfalarında oylamalar vardır.

bu konu ile ilgili geniş çaplı bir belge hazırlamaya çalışıyoruz.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Belirlenen uygulama bence dört dörtlük, daha başka bir tarif bulamadım ne yazık ki :)
Elinize sağlık arkadaşlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Tutunamayan, Such ve chataluck stajyer wiki tayfasına katıldılar.

http://wiki.ubuntu-tr.net/Tayfaya_kat%C4%B1lma_istekleri_ve_oylamalar
Chmod bizim işimiz.

canosayan

http://wiki.ubuntu-tr.net/Stajyer_Wiki_Tayfas%C4%B1

Stajyer wiki tayfası wiki maddesi hazır. Nedir, ne değildir, ne yapar...
Chmod bizim işimiz.

mistrafantastic

burada da bir wiki stajyeri var  ;D canaosayan ve alpasyayı çok yük olmadan öğrenmeye çalışacağım... ::) :P
winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

Serkan Aytın

Hocam bende stajyer olmak isterim eklemek istedeğim birkaç şey var. Herkes el ele versinde coşturalım şu wikiyi alem wiki görsün :)

Teşekkürler.

canosayan

Sanırım bu konuyu tkrar canlandırmak gerek.
malum alpasya yıllık izne çıktı.
Chmod bizim işimiz.

command

Katılmak istiyorum ne yapabilirim ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: command - 24 Ağustos 2009 - 01:56:41
Katılmak istiyorum ne yapabilirim ?

Wiki'ye üye olup, eksik gördüğün yerleri düzeltebilir, diliyorsan yeni yazılar ekleyebilirsin.
Bu aşamada arkadaşlar en kısa sürede iletişime geçeceklerdir.

command

heartsmagic

Tabii şu iletiyi de göz önünde bulundurmalısın:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7906.msg98549#msg98549

Ancak oradaki bağlantı çalışmıyor, şunu dene lütfen:
http://wiki.ubuntu-tr.net/Wiki_Tayfas%C4%B1na_Kat%C4%B1l%C4%B1n

command

canosayan

Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

wiki [at] ubuntu-tr [nokta] org adresine mail attım:)
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

agritux

Alıntı yapılan: Linuxman. - 25 Ağustos 2009 - 00:40:46
İlgin için teşekkürler. En kısa sürede geri döneceğiz :)

özgürubuntu

Bende öyle yaptım

canosayan

sanırım bazı eksik bilgiler vardı bir mailde ben attım

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 25 Ağustos 2009 - 11:48:11

Bende öyle yaptım

onuda aldım okudum. fakat önce wiki kaydı gerekiyor. kullanıcı listesinde adınızı göremedim

bu arada command stajyer tayfaya katıldı. oylaması tamamlandı. fakat küçük bir pürüz kaldı. mail ile kendisine ulaştım
Chmod bizim işimiz.