Envyng ve boş pencere problemi

Başlatan Moses, 26 Nisan 2008 - 00:49:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Moses

Kurdum envy'i otomatik yükleyi seçiyorum boş bir pencere çıkıyor, hiç  bişey olmuyor. :)

heartsmagic

Diğer tarafta söylediğim üzere:

sudo envyng -t

olarak denedin mi?

Ya da Envy harici Sistem-Yönetim-Hardware Drivers kısmından denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Moses

böyle birşey çıktı;
EnvyNG: attempting to install the packages
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: nvidia-new-kernel-source paketi bulunamadı
('\nEnvyNG ERROR: The following packages cannot be installed:',)

heartsmagic

Program Kurulum bölümünde bir sources.list örneği var onu kendininkiyle değiştir, sonra tekrar dene.

Moses

Çok sağol gece gece kafanı şişiriyorum ama değiştirme işini nasıl yapacağım?

heartsmagic

O başlıkta yazıyor zaten. Ancak nano kafa karıştırabilir:

sudo gedit /etc/apt/sources.list
Daha sonra
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,417.0.html

Moses

degiştirdim oluyor sanırım :)

hasanyılmaz

Güncelleme sonrası çökme raporu geldi ekran kartı ile ilgili. Menüden de başlatılamıyor.

Alıntı Yap"/usr/bin/nvidia-settings" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)

Envy kurulumunu Gutsy Gibbon 7.10'a göre yapmıştım. Ekran kartı sorununu halletmek için (sürücüyü envy ile yüklemeden önce) 8.04 için gerekli olan deb paketiyle Envy'i tekrar mı kurmam gerekli?

heartsmagic

Halbuki Hardy için ayrıca anlatım yapmıştım. Gutsy olanını problem çıkartması olası. Hardy için deb paketine falan gerek yok, depolarda zaten mevcut. Şu ana kadar kurmuş olduğunu temizle, depolardan hardy için olanını indir.

Not: Konuyu bölüyorum ve başka bir yere taşıyorum.

fausterdem

Merhaba arkadaşlar, ben ekran kartını ekle kaldırdan yükledim; fakat yine de benim ekran çok yavaş böyle donuk donuk pencereyi hareket ettiriyorum parça parça geliyor yine. Bir pencere kapattımda pencere parça parça kapanıyor. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim? :)

heartsmagic

Grafik kartın nedir?
sudo lspci

Ekle/kaldır programından yükledin ancak Kısıtlanmış Sürücü Yönetiminden aktif hale getirdin mi?

glxinfo | grep render

ne döndürüyor?

fausterdem

grafik kartım : up to 252 mb mobile intel graphicsmedia accelerator

ufuk_k

fausterdem, sanırım irc kanalında da sormuştun. Sana verilen komutların çıktısını alıp buraya yapıştırmazsan, önerilenleri uygulamazsan, bizim yapabileceğimiz bişey yok. Henüz söylenen bir komutun, bir dosyanın içeriğini senden alabilmiş değilim. Böyle olacaksa, bence ne son yorul ne biz yorulalım, herkes ubuntu kullanacak diye bir zorunluluk da yok.

fausterdem

sudo lspci yazdım bo kodu bu çıktı     :    sudo lspci
[sudo] password for erdem:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS, 943/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 3 (rev 02)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 4 (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA AHCI Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) SMBus Controller (rev 02)
04:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02)
05:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)
06:00.0 FLASH memory: ENE Technology Inc ENE PCI Memory Stick Card Reader Controller
06:00.1 SD Host controller: ENE Technology Inc ENE PCI SmartMedia / xD Card Reader Controller
06:00.2 FLASH memory: ENE Technology Inc Unknown device 0720
06:00.3 FLASH memory: ENE Technology Inc ENE PCI Secure Digital / MMC Card Reader Controller
erdem@erdem-laptop:~$

ufuk_k

Ha gayret, biraz daha uğraşırsan diğer komutun çıktısını da vereceksin :)

glxinfo | grep render