Adobe SVG Viewer

Başlatan mtilhan, 01 Nisan 2009 - 20:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mtilhan

Arkadaşlar http://www.nilufer-bld.gov.tr/?i=imar_durumu adresinde imar durumunu görmek istiyorum ancak Adobe SVG Viewer istiyor fakat ben bunun Linux versiyonunu bulamadım var mı? Yoksa onun muadili olabilecek bir şey var mı?
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mtilhan - 01 Nisan 2009 - 20:26:26
Arkadaşlar http://www.nilufer-bld.gov.tr/?i=imar_durumu adresinde imar durumunu görmek istiyorum ancak Adobe SVG Viewer istiyor fakat ben bunun Linux versiyonunu bulamadım var mı? Yoksa onun muadili olabilecek bir şey var mı?

Alıntı Yapiexplorer 5.0 , 800x600 ve üzeri için optimize edilmiştir.
© 2005

Bu yüzden çalışmıyor değildir umarım.

Ek: http://www.adobe.com/svg/viewer/install/old.html Sitesinde RedHat ve Solaris için eklentiler mevcut.

http://www.xml.com/cs/user/view/cs_msg/323 Burada da Linux için gibi bir ibare vardı, bakamadım. Birazdan belki bakabilirim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ALpAsya - 01 Nisan 2009 - 20:46:49
Ne yazık ki olmadı. Sayfaya Firefoxla gittim. Eksik eklenti kurulması uyarısına tıkladım. Adobe Reader istedi. İndirdim yükledim ama nafile sayfa açılmadı.

İndirdiğim Adobe Reader'ı burdan temin edebilirsin belki yeniden başlatmak lazım sistemi?

http://get.adobe.com/reader/thankyou/?item_reader=1262

Ben de adobe tavsiye etmedi, yani herhangi bir tavsiye vermedi.

ihtiyar said

Alıntı YapSVG support is built in to Mozilla Firefox 1.5.x/2.0 and SeaMonkey 1.0.x. This information is retained for historical purposes,

1. Close any applications using any version of Adobe SVG Viewer.
   2. As root, extract the contents of the installation package and run the script adobesvg-3.01/install.sh. Adobe recommends that you extract the files in /usr/local, although other locations may work.
   3. Copy libNPSVG3.so to your Mozilla plugins directory.

Important! All older versions of the Adobe SVG Viewer plugin are completely unsupported. In addition, please read the Known Issues section of the README before installing.
Important! It has been reported that if the LC_NUMERIC variable is not set to en_EN, that this plugin may not work correctly.

Adobe'nin linux driveri

Bu şekilde sanırım çözüme ulaşabilirsiniz. Dilerseniz çevirebilirim dilimin döndüğünce. :)

Kaynak: http://plugindoc.mozdev.org/linux.html#SVG

mtilhan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 01 Nisan 2009 - 21:59:15
Alıntı YapSVG support is built in to Mozilla Firefox 1.5.x/2.0 and SeaMonkey 1.0.x. This information is retained for historical purposes,

1. Close any applications using any version of Adobe SVG Viewer.
   2. As root, extract the contents of the installation package and run the script adobesvg-3.01/install.sh. Adobe recommends that you extract the files in /usr/local, although other locations may work.
   3. Copy libNPSVG3.so to your Mozilla plugins directory.

Important! All older versions of the Adobe SVG Viewer plugin are completely unsupported. In addition, please read the Known Issues section of the README before installing.
Important! It has been reported that if the LC_NUMERIC variable is not set to en_EN, that this plugin may not work correctly.

Adobe'nin linux driveri

Bu şekilde sanırım çözüme ulaşabilirsiniz. Dilerseniz çevirebilirim dilimin döndüğünce. :)

Kaynak: http://plugindoc.mozdev.org/linux.html#SVG
Firefox 3.x serisini desteklemiyor ama :(
@ALpAsya kendi işim olsa neyse şimdi tüm pc'yi archa formatladım babamın işi var zaten linuxa pek sıcak bakmıyor :)
@ihtiyar Said acaba wine ile hem ie hem de kuralabiliyorsa svg kursam ie de açılır mı?
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

ihtiyar said

@mtilhan,

Denemekten zarar gelmez. ;)

Firefox'un eski bir versiyonunu da normal firefox ile birlikte kurup kullanma ihtimalin olabilir mi? sorusuna cevap arıyorum kafamda.

mtilhan

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 16:47:52
@mtilhan,

Firefox'un eski bir versiyonunu da normal firefox ile birlikte kurup kullanma ihtimalin olabilir mi? sorusuna cevap arıyorum kafamda.
Olabileceğini pek zannetmiyorum firefoxun eski sürümüne izin vereceğini.
Eh artık bir ie çekecez ;)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mtilhan - 02 Nisan 2009 - 17:03:01
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 16:47:52
@mtilhan,

Olabileceğini pek zannetmiyorum firefoxun eski sürümüne izin vereceğini.
Eh artık bir ie çekecez ;)

http://download.mozilla.org/?product=firefox-2.0.0.20&os=linux&lang=tr

Bu 2.0 versiyonu. Kurulum gerektirmiyor, direk çalıştırıyorsun. Belki normal firefox'un kapalı iken bunu kullanabilirsin.

osmancan

Ben Pardus kullanıyorum daha önceden ies4linux kurmuştum explorer lazım olduğunda kullanmak için.verdiğiniz siteye girdim svg yükle uyarısı verdi.evet diyip adobenin sitesinde download bölümünden xp sürücüsünü seçip ies4linux içine aç diyin otomatik kurup yüklüyor.ondan sonra verdiğiniz sitedeki imar durumunu linkini tıkladığınız zaman sayfa açılacaktır.ben görebildim açtı sayfayı.
Ubuntu User number is # 33126
Linux user number is #529943

mtilhan

Alıntı yapılan: osmancan - 02 Nisan 2009 - 17:34:31
Ben Pardus kullanıyorum daha önceden ies4linux kurmuştum explorer lazım olduğunda kullanmak için.verdiğiniz siteye girdim svg yükle uyarısı verdi.evet diyip adobenin sitesinde download bölümünden xp sürücüsünü seçip ies4linux içine aç diyin otomatik kurup yüklüyor.ondan sonra verdiğiniz sitedeki imar durumunu linkini tıkladığınız zaman sayfa açılacaktır.ben görebildim açtı sayfayı.
ies4linux aur veya pacman depolarında olup olmadığını bilen var mı?

mtilhan

Alıntı yapılan: ALpAsya - 02 Nisan 2009 - 18:47:18
Alıntı yapılan: mtilhan - 02 Nisan 2009 - 18:42:13

@Eren İE'nin nasıl kurluduğunu forumda anlatmış. Ben Ubuntu 8.10 kulanıyorum. Anlatıma göre kurdum çalışıyor.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4108.0.html

Anladığım kadarı ile senin işletim sistemin farklı ama sonuçta linux inşallah işini görür.
Tamam şu Heroes bitsin deniyorum sonucu yazarım :)
Ne heroesmiş kardeşim 3 günde 1.sezonu bitirdim 2'ye başlıyorum :D

atomkarinca

Alıntı yapılan: mtilhan - 02 Nisan 2009 - 18:42:13

Community deposunda var,

sudo pacman -S ies4linux

komutuyla yükleyebilirsin.

mtilhan

atomkarinca ies4linuxu yükledim çalıştırdım ie'yi çekti ama flash eklentisini çekerken hata veriyor?

atomkarinca

Alıntı yapılan: mtilhan - 05 Nisan 2009 - 12:22:11
atomkarinca ies4linuxu yükledim çalıştırdım ie'yi çekti ama flash eklentisini çekerken hata veriyor?

Uçbirimden çalıştırıp bakarsan hatanın ne olduğunu görebilirsin.

mtilhan

Alıntı yapılan: atomkarinca - 05 Nisan 2009 - 14:30:30

Art arda 5-6 denemenin ardından çalıştırdı ama hala siteye girince resimler gözükmüyor. İe 6 kurdum,svgviewer yükledim ama olmadı :(

osmancan

Alıntı yapılan: mtilhan - 05 Nisan 2009 - 15:42:04

Art arda 5-6 denemenin ardından çalıştırdı ama hala siteye girince resimler gözükmüyor. İe 6 kurdum,svgviewer yükledim ama olmadı :(

dün ubuntuyada kurdum ies4linux u.kurulum sırasında adobeyi alırken hata verdi 3-4 denemeden sonra kurabildim.kurulum bittikten sonra ilgili sayfaya girince svg kur uyarı verip kendi sitesine yönlendiriyor orada 98/xp linkini tıklayıp başlayan downloadı aç diyip kurmanız gerekiyor eğer dalgınlığınıza gelip kaydet seçtiyseniz svg yi kaydetmiş ama kurmamış olabilir.svg yi kurduktan sonra sorunsuz girdim sayfaya.

mtilhan

Alıntı yapılan: osmancan - 05 Nisan 2009 - 16:57:52

dün ubuntuyada kurdum ies4linux u.kurulum sırasında adobeyi alırken hata verdi 3-4 denemeden sonra kurabildim.kurulum bittikten sonra ilgili sayfaya girince svg kur uyarı verip kendi sitesine yönlendiriyor orada 98/xp linkini tıklayıp başlayan downloadı aç diyip kurmanız gerekiyor eğer dalgınlığınıza gelip kaydet seçtiyseniz svg yi kaydetmiş ama kurmamış olabilir.svg yi kurduktan sonra sorunsuz girdim sayfaya.
Aç diyerek kurdum ama resimler gözükmüyor onu anlamadım?

osmancan

Alıntı yapılan: mtilhan - 05 Nisan 2009 - 17:40:17
Alıntı yapılan: osmancan - 05 Nisan 2009 - 16:57:52

Aç diyerek kurdum ama resimler gözükmüyor onu anlamadım?

hangi siteye girmeye çalışıyorsunuz?.adresi verin birde ben bakayım.