Konu aboneliği ve iptali.

Başlatan such, 29 Mart 2009 - 21:05:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Merhaba, mesaj yazdığım konuları takip edebilmek için mesaj yazdığım anda abone oluyorum. Cevap geldiğinde kolay oluyor. Ama bazı konular zaman içinde eskiyor geçerliliği kalmıyor ya da artık ilgimi çekmiyor. Evet şimdi abonelikten çıkmak istiyorum ama çıkamıyorum. Sadece haberdar et tuşu var, abonelikten çıkmak için ise işlemiyor.  :-\

mustafa.tr

Daha önce hiçbir konuya abone olmadım ama size gelen mailde abonelik iptali için bir link olabilir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mustafa.tr - 29 Mart 2009 - 21:33:15
Daha önce hiçbir konuya abone olmadım ama size gelen mailde abonelik iptali için bir link olabilir.

Abonelikten kasıt "İletilerime yazılan yeni yanıtları göster." linkine tıklandığında çıkan konu listesi olabilir.

such

Evet o link var ama çalışmıyor. Yani çalışıyor gibi görünüyor sizi abonelikten çıkardık diyor ama hala her yazılan mesajda mail geliyor.
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Mart 2009 - 21:35:20

Abonelikten kasıt "İletilerime yazılan yeni yanıtları göster." linkine tıklandığında çıkan konu listesi olabilir.

Abonelikten kasıt; bir konuya benden sonra yazılan mesajları ve varsa cevapları takip etmek için. ingilizce ismi subscription.

ihtiyar said

@such, o söylediğini biliyorum da acaba mail olarak gelmesinden mi bahsediyorsun yoksa site üzerinden takip etmekten mi bahsediyorsun diye anlamaya çalıştım. Profilinden "Haberdar Edilme" bölümünü biraz dolaş bakalım, belki bir çözüm vardır. ;)

such

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Mart 2009 - 21:42:20
@such, o söylediğini biliyorum da acaba mail olarak gelmesinden mi bahsediyorsun yoksa site üzerinden takip etmekten mi bahsediyorsun diye anlamaya çalıştım. Profilinden "Haberdar Edilme" bölümünü biraz dolaş bakalım, belki bir çözüm vardır. ;)

Evet mail olarak gelmesinden bahsediyorum. Mail olarak gelmesini istiyorum ama istediğim zamanda abonelikten çıkabilmek istiyorum. Mail geliyor ama istediğim zaman abonelikten çıkamıyorum. Çıkarıldınız demesine rağmen hala mail geliyor her yeni mesajda.

ihtiyar said

Profilinizdeki Haberdar Edilme bölümünü ziyaret ettiniz mi? Orada birkaç ayar var, düzelebilir belki.

garafatma

Alıntı yapılan: such - 29 Mart 2009 - 21:46:22

Evet mail olarak gelmesinden bahsediyorum. Mail olarak gelmesini istiyorum ama istediğim zamanda abonelikten çıkabilmek istiyorum. Mail geliyor ama istediğim zaman abonelikten çıkamıyorum. Çıkarıldınız demesine rağmen hala mail geliyor her yeni mesajda.

Gelen mailin en altında "bu konu hakkında haberdar edilmek istemiyorusanız bu linke tıklayın" diye bir seçenek var. oradan iptal edebilirsiniz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

such

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Mart 2009 - 21:52:26
Profilinizdeki Haberdar Edilme bölümünü ziyaret ettiniz mi? Orada birkaç ayar var, düzelebilir belki.

Evet oraya baktım dediğiniz gibi abonelik iptali için bir bölüm var. Ama neden abone olduğum konunun başında iken "haberdar et" yazan yerde "abonelikten çık" vb yazması gerekmiyor mu?

garafatma

Alıntı yapılan: keiser_soze - 29 Mart 2009 - 21:55:28
Alıntı yapılan: such - 29 Mart 2009 - 21:46:22

Gelen mailin en altında "bu konu hakkında haberdar edilmek istemiyorusanız bu linke tıklayın" diye bir seçenek var. oradan iptal edebilirsiniz.

ihtiyar said

Haberdar Et butonuna ilk tıkladığınızda abone oluyorsunuz, ikinci tıkladığınızda abonelikten çıkıyorsunuz.

İlk tıklamada;

Alıntı YapBu konuya gönderilecek yeni iletilerden haberdar edilmek istediğinize emin misiniz?

İkinci tıklamada;

Alıntı YapBu konuya gönderilecek yeni iletilerden haberdar edilmeyi iptal etmek istediğinize emin misiniz?

Böyle uyarılar veriyor.

Sağlıklı olarak çalışıyor mu tam anlayamadım ama. Test etmem lazım bir süre.

Bir kez tıklandıktan sonra butonda yazan "Haberdar Et" değişse tabiki daha güzel olur. Teknik Sorumlularımız'a danışmak gerek. ;)

such

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Mart 2009 - 22:04:00
Haberdar Et butonuna ilk tıkladığınızda abone oluyorsunuz, ikinci tıkladığınızda abonelikten çıkıyorsunuz.

İlk tıklamada;

Alıntı YapBu konuya gönderilecek yeni iletilerden haberdar edilmek istediğinize emin misiniz?

İkinci tıklamada;

Alıntı YapBu konuya gönderilecek yeni iletilerden haberdar edilmeyi iptal etmek istediğinize emin misiniz?

Böyle uyarılar veriyor.

Sağlıklı olarak çalışıyor mu tam anlayamadım ama. Test etmem lazım bir süre.

Bir kez tıklandıktan sonra butonda yazan "Haberdar Et" değişse tabiki daha güzel olur. Teknik Sorumlularımız'a danışmak gerek. ;)

Ah işte demek istediğimde bu. İkinci kez tıklayınca ve iptal etmek istiyormusunuz diyince evet diyorum ama iptal etmiyor ve dediğiniz gibi buton değişsede olur ama önemli olan iptal edebilmesi :) (bence)

garafatma

@such,

Gelen mailde "bu konu hakkında haberdar edilmek istemiyorsanız bu linke tıklayın" diye bir link var. oradan iptal edebilirsiniz.

Not: Bu üçüncü oldu, bir daha yazmayacağım;) (Şaka yaptım)

such

Alıntı yapılan: keiser_soze - 29 Mart 2009 - 22:09:39
@such,

Gelen mailde "bu konu hakkında haberdar edilmek istemiyorsanız bu linke tıklayın" diye bir link var. oradan iptal edebilirsiniz.

Efendim orayı gördüm, evet görüyorum ama misal, 3 ay önce abone olduğum konunun gelen mailini nereden nasıl bulayım el insaf :=)

garafatma

3 ay önce abone olduğun konuyu nasıl bulucan :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: such - 29 Mart 2009 - 22:12:14
Alıntı yapılan: keiser_soze - 29 Mart 2009 - 22:09:39
@such,

Efendim orayı gördüm, evet görüyorum ama misal, 3 ay önce abone olduğum konunun gelen mailini nereden nasıl bulayım el insaf :=)

O konu hakkında gelen son mailde bu link vardır diye düşünüyorum.

eren

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=profile;u=13;sa=notification

Buradan haberdar edilmek istediğiniz bütün konuları liste halinde görebilir ve artık haberdar edilmek istemediğiniz konuları listeden silebilirsiniz. Ayrıca e-posta ile size gelen iptal bağlantısına tıklarsanız o konu hakkında takip etme özelliği iptal oluyor.

Sistem gayet güzel işliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

canosayan

sözlerim meclisten dışarı.

bu mail ile hatırlatmalar hep böyledir zaten.
çoğu spamda bu mantıkla işler.

ilkönce mailler rastgele atımlar ile başlatılır. eğer mesaj almak istemiyorsanız buraya tıklayın denir. siz oraya tıklayıncada mail adresininz daha sonra kullanmak için kaydedilir.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Alıntı yapılan: canosayan - 30 Mart 2009 - 08:37:39

ilkönce mailler rastgele atımlar ile başlatılır. eğer mesaj almak istemiyorsanız buraya tıklayın denir. siz oraya tıklayıncada mail adresininz daha sonra kullanmak için kaydedilir.

ancak zaten mail adresini vermişsindir?

bytan

Spam'lar rastgele sağa sola, algoritmalarla eposta adresi üretip, o adreslere yollanırlar. Birisi linki tıkladığında, "aha bu adres gerçekmiş denir" ve kaydedilir. Sonra da elden ele o adres geçer..
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

such

Alıntı yapılan: canosayan - 30 Mart 2009 - 08:37:39

Alıntı yapılan: bytan - 30 Mart 2009 - 14:15:43
Spam'lar rastgele sağa sola, algoritmalarla eposta adresi üretip, o adreslere yollanırlar. Birisi linki tıkladığında, "aha bu adres gerçekmiş denir" ve kaydedilir. Sonra da elden ele o adres geçer..

Yo spam yapılıyor gibi bir çıkarım yapmadım, öyle anlaşılmasınıda istemem :)
ismi lazım değil Türkiyede olan ve çok büyük olduğunu iddia eden bazı gazeteler aynı yöntemi uyguluyorlar ama evet.

Tutunamayan

Bu mesajı eksiklerimiz hatalarımız bölümüne yazmıştım. Eksik olmasın @bytan buraya yönlendirdi:

"Bir de forumla ilgili şöyle bir durum var (ya da sadece bana mahsus):

Profil bilgilerimden "haberdar edilme" seçeneklerinin tamamını aktifleştirmiştim. Daha sonra elektronik posta kutusuna özel yazdığım mesajlar ve bana gelen mesajların bile birer kopyası gelmeye başladı. Tabii hemen haberdar edilme kısmındaki bütün seçenekleri deaktif edip "hiçbir şeyden haberdar etme" seçeneğini de seçerek ayarları kaydetmeme rağmen. Hala posta kutusuna ileti gelmekte. İki şıktan ve kuvvetle muhtemel olan ilki benim profilimde bir ayarı yanlış yapmış * ya da gözden kaçırmış olmam (defalarca kontrol ettim). Diğeri SMF'de bir sorun olması. Gerçi o kadar da önemli değil ama. Yine de yazmak istedim."

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=profile;u=13;sa=notification linkine tıkladığım zaman,

"Bir hata meydana geldi!"
"Profilinizde değişiklikler yapmak için izniniz yok"

Uyarısı ile karşılaşıyorum. Önce çıkıp sonra yeniden girdim. Ama değişmedi.

Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

bytan

@Tutunamayan,

Birde aşağıdaki link üzerinden denemenizi yapın:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=profile;u=4231;sa=notification

u=4231 sizin üyelik numaranız.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

Tutunamayan

@bytan,

Çok teşekkür ederim. Sorun an itibari ile çözülmüştür. Zahmet verdim...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

bytan

Estağfurullah @Tutunamayan..

PF @ ST