Pidgin'de kamera

Başlatan meskar, 26 Nisan 2008 - 01:41:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meskar

Merhaba,
pidgin kullanırken kamerayı nasıl kullanacağım? Tanıtması nasıl oluyor bunun? acaba eklenti mi gerek?
Acer 5920 notebook kullanıyorum,
Kod ve hatta linux konusunda pek cahilim henüz:) ama inat ettim bunu kullanacağım (windowsu da sildim :)
Bu arada bu konuyla ilgili araştırma da yaptım ama bulamadım.
İyi geceler.

heartsmagic

Pidgin'in kamera desteği yoktur. Mümkünse Amsn,Kopete deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

kopete kafasına göre kamerayı kabul eder yada etmez. yani her zaman aynı verimi alamazsın.

şimdiden beklentilere girme.

ama sorunsuz bir amsnde sorunsuz olarak kullanabilirsin.

Sypro

Hatta daha da ileri gidip Kmess de kullanmak mümkün (neden ileri gittiysek:S )

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

http://gaim-vv.sourceforge.net

Pidgin'e kamera desteği eklenebiliyor. Bunun için eklenti mevcut ancak ben hiç denemedim. Çalıştıranlar var. Uğraşmak isterseniz eklentinin sitesi yukarıda mevcut. Kolay gelsin.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Gaim-vv eski bir proje, zaten son haberleri de 2005'den. Ben pek başaran görmemiştim zamanında, ancak biri dener de yapabilirse son derece makbule geçer.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Nisan 2008 - 18:56:43
Gaim-vv eski bir proje, zaten son haberleri de 2005'den. Ben pek başaran görmemiştim zamanında, ancak biri dener de yapabilirse son derece makbule geçer.

Pidgin de çalıştıran gördüm ben. 1 kişide olsa gördüm ama nasıl yapıyorlar bilmiyorum. İstiyorsan sen bir el at Serkan :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

komikimben

ya çalıştırılıyor kamera ama karşıdaki insanın görüntüsünü alabiliyoruz.

bizim görüntüyü gönderemiyoruz. :-\

heartsmagic

Alıntı yapılan: komikimben - 26 Nisan 2008 - 19:25:13
ya çalıştırılıyor kamera ama karşıdaki insanın görüntüsünü alabiliyoruz.

bizim görüntüyü gönderemiyoruz. :-\

Hah, çözüldü mesele ben de kurtuldum :) Zaten kameram da yoktu, hehe.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Nisan 2008 - 19:51:20
Hah, çözüldü mesele ben de kurtuldum :) Zaten kameram da yoktu, hehe.

Bende kamerası olmayan bir ben varım sanıyordum :D Kameram yok dediğimde kimse inanmıyordu :D

heartsmagic

Hehe sanırım bir sen bir ben kaldık :) Ben de inandıramıyorum, hem sorulara da engel olamıyor: "Neden, niye".
Size ne :D

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Nisan 2008 - 20:14:27
Hehe sanırım bir sen bir ben kaldık :) Ben de inandıramıyorum, hem sorulara da engel olamıyor: "Neden, niye".
Size ne :D

Aynı soruları bana da soruyorlar :) Hatta bir arkadaş benim Eren Kovancı olduğuma inanmadı ve kamera açmamı istedi, kameram yok dediğimde ise inanmadı ve nasıl olmaz deyip bağlantıyı sonlandırdı :D

Aynen bende artık size ne diyorum.

eren

Ekstra komik: Teyzem bilgisayarımda kamera olmadığını duyunca "vah evladım bilgisayarın o kadar eski mi demişti" hiç unutmuyorum :D

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Alıntı yapılan: Eren - 26 Nisan 2008 - 20:33:45
Ekstra komik: Teyzem bilgisayarımda kamera olmadığını duyunca "vah evladım bilgisayarın o kadar eski mi demişti" hiç unutmuyorum :D

Hehe.

erenali

Kopete güzel fakat, çok büyük.
amsn düzenli fakat renk ve yazı karakterleri bezdiriyor  :D

SoulSmasher

Alıntı yapılan: erenali - 28 Nisan 2008 - 10:05:07
Kopete güzel fakat, çok büyük.
amsn düzenli fakat renk ve yazı karakterleri bezdiriyor  :D

amsni depodan kurun ve colorednicks eklentisini yükleyin. plus için renkli bbcodelar ve depodaki kurulum ile gelen core font desteği sayesinde wlm ye en yakın görünüm alabilrisiniz
[IMG]http://img257.imageshack.us/img257/9374/screenshot1au9.th.png[/img]

ceylandag

Kmess kullanabilirsin live messenger ile aşağı yukarı aynı.
Ekle-kaldır da mevcut
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------