Logitech Audio Hub Hopörler

Başlatan agassi, 29 Mart 2009 - 17:27:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agassi

Logitech Audio Hub Hoporlör 980-000103 (USB bağlantılı) den Ubuntuda malasef düzgün ses alamıyorum ayrıca dizüstünün kendi hoporlöründen de ses gelmeye devam ediyor. Tercihler-ses bölümündeki ayarlardan birkaç deneme yapmama rağmen sorun ortadan kalkmadı.Bunun dışında başka bir yöntem varmı.

heartsmagic

Ses tercihleri altından farklı aygıtlar ile deneme yapabilirsin (tabii mevcutsa). Ek olarak tercihler altında bulunan kanallarla yetinmeyerek başka kanallar ekleyerek de durumu kontrol edebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agassi

Evet bağlı olan bu aygıtın adı altında olan ses aygıtınıda seçmeme rağmen ses cızırtılı çıkıyor

heartsmagic

Bazen ses son seviyesindeyken bu olabiliyor (sadece bazı kartlarda sanırım). Bunu göz önünde bulundurdun mu?

agassi

Ses sevyesinide makul bir düzeye getirdim fakat sorun yine devam ediyor. Aygıtı usb yuvasında çıkarıp taktıktan sonrada açılma esnasında da aygıttan bir süre cızırtı sesi geliyor ve daha öncede yazdığım gibi müzik çalarkende cızırtılı ses devam ediyor.

heartsmagic

Cızırtı sadece harici hoparlördemi var?

agassi

heartsmagic

Açıkçası bir Alsa derlemesi tavsiye ederdim ancak durumu kurtarır mı bilemiyorum. Zira olayın kartla değil hoparlörlerle alakası var.

agassi

Hoporlörlerle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü windowsta çalışmasında bir sorun yok malesef

heartsmagic

Donanım sorunundan bahsetmiyorum ben. Ubuntu+ses kartı+hoparlör sorunu sac ayağında sanırım sorun hoparlörde demek istiyorum. Aslında bunun kaynağı da sonuçta ses kartı ve sürücüleridir diye geçiyor içimden. İşte bu noktada ALSA işe görür mü bilemiyorum.

Not: Şimdi biraz göz attım. Sorun sanırım kernel boyutunda.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/252291
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/271595

Kernel derlenmesine iki paramtereden bahsediyor başlıklar. Denemeye değer mi bilemiyorum. İkincisinin sonlarında doğruysa bir pulseaudio düzenlemesinden bahsedilmiş, işe yarayıp yaramadığıysa söylenmemiş.

garafatma

Aklıma USB olduğu için kullandığı voltaj ve ubuntunun belki voltaj ayarlamaları yapamadığı aklıma geliyor. Ancak sadece tahmin, teknik bir bilgi değil.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

agassi

Verdiğiniz linkler ingilizce benim ingilizcem yok anladığıma göre bendeki bu aygıtın linux işletim sistemiyle ilgili sıkıntısı var. Peki acaba bir çözüme gidelebilirmi.

heartsmagic

Kernel derleme işi biraz sıkıntılıdır, ayrıca anladığım kadarıyla çözüm olur mu bilemiyorum. Yeni kernel serisi ile çözülme ihtimali var, 9.04 ile bir gelişme yaşanabilir belki.

agassi

İlginize teşekkürler anladığım kadarıyla çözüm için en uygunu 9,04'ü beklemek. Bu arada firmalarında  ürünlerinde Linux işletim sistemine uyumlu olmasına daha çok önem vermeleri en büyük dileğimizdir.

agassi

@heartsmagic
Malaesef aygıtın sorunu 9,04 sürümünde de çözülmedi daha önce belirttiğim gibi ses geliyor fakat cızırtılı. Bilgi olması açısından yazıyorum. Aslında bir çözüme ulaşırsak cok mutlu olucam.

heartsmagic

Keşke elimden bir şey gelse ancak uzaktan müdahale bu kadar oluyor. Hoş o donanım bende olsa bile çözüp çözemeyeceğimden emin değilim.

agassi

@heartsmagic
İginize çok teşekkürler evet malaesef bu konuda yapacak bir şey yok.