[Çözüldü]Ubuntu 9.04: Opera 9.6 ile internet'e bağlanamıyor.

Başlatan such, 28 Mart 2009 - 19:47:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Merhaba, Ubuntu 9.04 Alpha 6 sürümünü kurdum o zamandan beri güncelleyerek bugüne kadar geldim. Herhangi büyük bir sorunla karşılaşmadım. Opera 9.6 web tarayıcısını kurdum 2/3 gün kullandım ama şimdi internete giremiyorum. İnternete giremiyorum derken Opera ile giremiyorum yoksa Firefox ile çok rahat giriliyor. Güncellemeleri sorunsuz yapabiliyor yani internet var.

İnternette araştırdım Ubuntu da ipv6 desteği varmış ve bu default açık geliyormuş. Ve Opera ipv6 ile böyle sorunlar çıkarabiliyormuş. ipv6 desteğini nasıl kapatırım diye aradım ama bulamadım. Bulduğum çözümler 9.04 değil önceki sürümler içindi. 9.04 ile ne yaptıysam ipv6 desteğini durduramadım. Merak ettiğim buna benzer bir sorun yaşayan oldumu? Ya da 9.04 ile ipv6 desteğini nasıl durdurabilirim.

Uname -a çıktısı
2.6.28-11-generic #38-Ubuntu SMP Fri Mar 27 09:00:52 UTC 2009 i686 GNU/Linux

lsb_release -a
çıktısı
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu jaunty (development branch)
Release: 9.04
Codename: jaunty

ip a | grep inet6 çıktısı
inet6 ::1/128 scope host
inet6 fe80::a00:27ff:fea1:efca/64 scope link

Düzeltme: Opera sürümünü belirtmemişim. Teşekkürler Heartsmagic.
2.Düzeltme: DNS kısmını elle ayarladım yani modemden otomatik alıyordu sadece ip alacak şekilde değiştirdim ve DNS'i kendim girdim ve düzeldi. Bunuda DNS ile ilgili bir sorun yaşadıktan sonra farkına vardım.

heartsmagic

Hangi Opera sürümünü kullandığını da söylersen kullanan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışabilirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

such

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Mart 2009 - 02:01:46
Hangi Opera sürümünü kullandığını da söylersen kullanan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışabilirler.

Teşekkür ederim cevabınız için. Kısmi de olsa sorun çözüldü. Mesajımı düzenledim ve çözüldü olarak değiştirdim.

agritux

Bugün opera denemeye başladım. Önyargılıydım hep ama önyargılarımın yersiz olduğunu farkettim.
Foruma bakıyordum şöyle bir şey buldum.

http://my.opera.com/turkish/forums/topic.dml?id=271208

zeitgeist

Çözümünü paylaştığın için teşekkürler, konuyu kilitliyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles