[Çözüldü] Compiz animation add on efekt & theme ?

Başlatan sephiroth, 31 Mart 2009 - 12:17:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sephiroth

Arkadaslar compiz ayarlarinda kagit uçak , alev vb efektleri çalistiramiyorum, aktif ediyorum tick koyarak fakat çalismiyor, cube , alev çizme ve su damlaciklari çalisiyor ama efekt (pencere kapatirken alev cikmasi)  çalistiramiyorum, ayri bir ayar mi gerekiyor,
tesekkurler
ayrica masaustu theme tamamen degistirebilme imkanimiz var mi? , bazi arkadaslarin ekrani adeta apple mac tarzi olmus. bunlar icin ayri bir addon mu gerekiyor, simdiden tesekkurler..
xp home & Ubuntu netbook

ihtiyar said

Kağıt uçak, alev gibi özellikler nereden değişiyordu hatırlamıyorum ama masaüstünüzü istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4060.0.html Mac OS düzenlemesine ulaşabilirsin, forumda gezdikçe yeni özelleştirmeler öğrenebilirsin. ;)

sephiroth

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 31 Mart 2009 - 12:25:17
Kağıt uçak, alev gibi özellikler nereden değişiyordu hatırlamıyorum ama masaüstünüzü istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4060.0.html Mac OS düzenlemesine ulaşabilirsin, forumda gezdikçe yeni özelleştirmeler öğrenebilirsin. ;)

tesekkurler link icin ;) gitgide guzel oluyor linux um :) mutlu oluyorum ve baglaniyorum, windowsda esaretmis hayat ya ::)
xp home & Ubuntu netbook

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sephiroth - 31 Mart 2009 - 12:30:09
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 31 Mart 2009 - 12:25:17

tesekkurler link icin ;) gitgide guzel oluyor linux um :) mutlu oluyorum ve baglaniyorum, windowsda esaretmis hayat ya ::)

Daha durun, hiçbir şey yaşamadınız/görmediniz. :P Günden güne yeni özelleştirmeler yaptıkça daha bir sahipleniyorum bilgisayarımı. :)

sephiroth

8) :D yuzum guldu pc nin basinda , suan daki wallpaper`im apple elmasi icindeki penguen altinda think linux yaziyor :) hehe
xp home & Ubuntu netbook

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sephiroth - 31 Mart 2009 - 12:34:16
8) :D yuzum guldu pc nin basinda , suan daki wallpaper`im apple elmasi icindeki penguen altinda think linux yaziyor :) hehe

:) :) Yüzünüzün gülmesi bizim de yüzümüzü güldürüyor. ;)

Konuyu daha fazla dağıtmadan susayım, sorunuza cevap verebilecek bir arkadaş bekleyelim. Bu sırada ben de araştırayım, belki bulurum. ;)

garafatma

Konuyu uygun yere taşıdım, sanırım burası. Zamanında bende çalıştıramamıştım kağıt uçak efektini ama üzerinde durmadım.. Compiz kullanmıyorum şu anda ekran kartı arızamdan dolayı. Kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

sephiroth

tesekkurler arkadaslar beklemedeyim umarim çozeriz problemi. ;)
xp home & Ubuntu netbook

ihtiyar said

erginemr'in söylediği yolu takip et ama bu efektleri istediğin gibi aktif etmen için biraz uğraşman gerekiyor yani birçok şeyi tanımlaman gerekiyor. Bu yüzden, "yeni" demek yerine oradaki ön tanımlı olan efekti düzenlemeni tavsiye ederim. Çok kolay oluyor öyle, sadece efektin ismini seçmen yeterli. :)

sephiroth

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 31 Mart 2009 - 13:08:02
erginemr'in söylediği yolu takip et ama bu efektleri istediğin gibi aktif etmen için biraz uğraşman gerekiyor yani birçok şeyi tanımlaman gerekiyor. Bu yüzden, "yeni" demek yerine oradaki ön tanımlı olan efekti düzenlemeni tavsiye ederim. Çok kolay oluyor öyle, sadece efektin ismini seçmen yeterli. :)

Çok tesekkur ettim, az once istedigim sekilde sureçlerine uygun sekilde ayarladim, mesela eger alev seçeneginde sureci uzun tutarsam ekran da kasma yapiyor, o yuzden en dusuk seviyede daha guzel, bu tur ayarlarin da detaylarina inebilmem guzel birsey oldu.
tesekkurler
Simdi biraz theme seçeneklerine goz aticam linkteki..
xp home & Ubuntu netbook

erginemr

Compiz ile iyi eğlenceler o zaman.  8)

Başlığı kapatıyorum.