compiz cairo-dock

Başlatan LaMuCi, 12 Şubat 2009 - 18:58:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LaMuCi

Merhaba arkadaşalar

ben ubuntuda compiz ve cairo-dock kurdum compiz switch ile compiz kapatmaya kalktığımda compiz otomatik olarak geri geliyor ama cairo dock kapatıp compiz kapatırsan sorun olmuyor cairo dock açıkken compiz neden kapanmıyor bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi

atomkarinca

Cairo Dock'un çalışması için bir composite yöneticisine (Compiz ya da xcompmgr gibi) ihtiyacı var, bu yüzden olabilir.

LaMuCi

peki bunu nasıl çözerim eskiden çalışıyordu ama yeniden kurunca bozuldu

atomkarinca

Compiz'i kapattıktan sonra Cairo Dock'u çalıştırsanız bile etrafında büyük bir bölge siyah kutu şekline bürünecektir ve bu şekilde kullanmak isteyeceğinizi sanmıyorum. Composite istemeyen başka dock'lar deneyebilirsiniz.

LaMuCi

yok ben film izlerken sadece compizi kapatıyorum diğer türlü sorun olmaz eğer film izlerken compiz açık olursa görüntü sürekli göz kırpıyor * ya da bana cairo dock gibi önerebileceğin bir şeyler var mı

raskolnikov

Alıntı yapılan: LaMuCi - 12 Şubat 2009 - 19:24:09
yok ben film izlerken sadece compizi kapatıyorum diğer türlü sorun olmaz eğer film izlerken compiz açık olursa görüntü sürekli göz kırpıyor * ya da bana cairo dock gibi önerebileceğin bir şeyler var mı
awant window navigator öneririm ama compiz kapalıyken awant hiç açılmıyor. Bi aralar ciba-dock vardı ama akıbetini bilmiyorum şimdi.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

LaMuCi

sorunum hakkında bilgisi olan var mı cairo-dock çünkü bende eskiden compiz olmadanda çalışıyor şimdi tekrar nasıl ayarlayabilirim

heartsmagic

Alt+F2-> gconf-editor

Apps-metacity-general -> compositing_manager : işaretle

Bir ihtimal Compiz olmadan da çalışabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

LaMuCi

işe yaramadı genede teşekürler ben bunu birde XCFE masa üstünde denedim orda sorun olmadı belki sana bir fikir verebilir başka

heartsmagic

Bu işlemden sonra Compiz'i kapatıp, Cairo'yu kapatıp tekrar denedin mi?

LaMuCi

heartsmagic

Compositing isteyen paneller Metacity'ye uzun bir süre önce eklenen bu destekle normal şartlar altında güzel güzel çalışıyordu. Fakat cairo neden çalışmıyor şu anda bilemiyorum.

erginemr

Bir de @atomkarinca'nın önerdiği gibi, "xcompmgr" ile denenebilir.

LaMuCi

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Şubat 2009 - 18:17:17
Bir de @atomkarinca'nın önerdiği gibi, "xcompmgr" ile denenebilir.

"xcompmgr" bu bir pencere yöneticisi benim dock ile sorunum sanırım anlatamadım cairo dock çalışırken compizden çıkamıyorum bunun sebebi yada çözümünü bilen yok mu

Not: önceden çıkıyordum linux yeniden kurunca çalışmadı

LaMuCi

sanırım benim sorunum hakkında bir bilgiye sahip olan arkadaş yok

btermeli

Ayni sekilde compiz ve cairo yuklu ama compiz fusion icon'dan rahatlikla compizi kapatip acabiliyorum. Cairo calismaya devam ediyor, sadece belirtildigi gibisiyah cerceve oluyor.
Sende compiz fusion icon yuklu mu? Bir de onunla dene istersen.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

LaMuCi

olmuyor ama yinede  sağol bende sana bir şey önereyim eğer o siyah çerçevenin çıkmasını istemiyorsan compizi kapatmadan önce cairo dock kapat sonra compizi kapat ve cairo docku yeniden  aç o zaman siyah çerçeve çıkmıyor en azından bende çıkmıyor

sabian

cairo-dock'u kaldırmak istersen komut bu :

sudo apt-get remove cairo-dock cairo-dock-plug-ins

kolay gelsin...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com