Kara Liste (Linux ile uyumsuz donanımların listesi)

Başlatan hasancelik, 25 Nisan 2008 - 19:59:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agg1401

ceyhun123

Donanımla pek ilgisi yok diyebilirsiniz fakat (gerçi microsoft nokiayı satın aldı) nokia, samsung vs. cep telefonlarının suit programlarının linux desteği yok.
Herşeyden şüphe edenler, hiçbirşeyden şüphe etmeyenlerden daha az aptal değildir.

betseg

Ralink RT3290 Bluetooth çalışmıyor, Wifi için uğraşmak gerekebilir.

zacop

parduscix

bence linux desteği yok demek haksızlık olur.
bir sürü dağıtım var illaki biri destekliyordur.

ulupınar

Bu listenin bir işe yaraması için adı "Linux Destekleyen Donanım Listesi" olsaydı daha faydalı olurdu. Yeni bir donanım isteyenler öncelikle önce bu listeye bakıp ona göre alırdı. Donanımı aldıktan sonra kara listeye eklemek pek doğru bir yöntem gibi gözükmedi bana. Yazıcı almak isteyenler için linux desteği ne durumda bakmak için faydalı olacak bir site var. https://www.openprinting.org/printers

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Eylül 2015 - 22:49:32

Linux Donanım uyumluluk listeleri için bakılacak yerlerde şöyledir. http://www.linux-drivers.org/

parduscix

Pardus topluluk kullandım şu ana kadar denediğim tüm bilgusayarlarda çalıştı sorunsuz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ulupınar - 15 Eylül 2015 - 22:43:38
Bu listenin bir işe yaraması için adı "Linux Destekleyen Donanım Listesi" olsaydı daha faydalı olurdu.

Öyle bir liste de olabilir elbette. Fakat öyle bir listenin olabilecek olması bu listeyi de faydasız yapmaz.

Alıntı Yap
Yeni bir donanım isteyenler öncelikle önce bu listeye bakıp ona göre alırdı. Donanımı aldıktan sonra kara listeye eklemek pek doğru bir yöntem gibi gözükmedi bana.

Listenin faydası ekleyene değil elbette, donanım almayı düşünüp o donanımı bu listede gören için faydalı olabilir başlık. Ha, verimliliği tartışılabilir elbette. Güncellik, arananın bulunabilmesi vs.

@parduscix, eğer şu aşamadan sonra alakasız herhangi bir başlıkta Pardus ile ilgili "Dünyanın en iyi dağıtımı, Pardus kullanın rahat edin, Pardus şöyle güzel böyle güzel" tadında bir ileti görürsek forumda uzunca bir süre seni uzaklaştırmak durumunda kalacağız. Alakalı bir başlıkta görürsem de gülüp geçeceğim muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Linux ile sorunsuz çalışan donanımlar başlığı çok hoşuma gitti.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Bu başlığı açan ileti sayısı sadece 23 olan bir kullanıcımız :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

samisener71

Alıntı Yap

@parduscix, eğer şu aşamadan sonra alakasız herhangi bir başlıkta Pardus ile ilgili "Dünyanın en iyi dağıtımı, Pardus kullanın rahat edin, Pardus şöyle güzel böyle güzel" tadında bir ileti görürsek forumda uzunca bir süre seni uzaklaştırmak durumunda kalacağız. Alakalı bir başlıkta görürsem de gülüp geçeceğim muhtemelen.

Pardus'u öven fakat Ubuntu kullanan bir arkadaş :)

agg1401

ATI Mobility Radeon HD 2600 XT, bildiğiniz çöplük.

doxan9

edge35

ETPS/2 Elantech Touchpad

Bu da benden olsun, bu forumda konusunu açmıştım, bir çözüm bulunamadı. Yabancı forumlarda da bir çok konuya denk geldim. Tabi eğer çözüm yöntemini bilen varsa söylerse çok güzel olur, bilgisayar harici fare olmadan kullanılamıyor şimdilik.
Not: Çözüm yöntemi yazacak olan varsa direk konuya yazarsa burayı kirletmemiş oluruz.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=55857.0

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)