Kara Liste (Linux ile uyumsuz donanımların listesi)

Başlatan hasancelik, 25 Nisan 2008 - 19:59:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasancelik

Arkadaşlar buraya Ubuntuda çalışmayan hardware listesi kayıtlayalım. Ve hangi şirket Linux sürücüleri sunmadığını bilelim.

1. Aver Media Cardbus E501 R.

Buyurun.Bizim de gücümüz olduğunu anlasınlar.

SoulSmasher

Alıntı yapılan: hasancelik - 25 Nisan 2008 - 19:59:22
Arkadaslar,buraya Ubuntuda calismayan hardware listesi kayitlayalim.Ve handi sirket Linux suruculeri sunmadigini bilelim.
Ve
1.Aver Media Cardbus E501 R.
Buyurun.Bizimde gucumuz oldugunu anlasinlar.

şu makaleyi denediniz mi ? e500 çalışıyormuş, 501 de muhtemelen çalışır onunla
http://www.linuxtv.org/v4lwiki/index.php/Generic_SAA7134_Card_Installation

:)

heartsmagic

Çalışır çalışmaz bilmem de fikir güzel :)
Başlığı "Kara Liste" olarak değiştirip, sabitliyorum.
Çalışmayanları buraya yazarız, ileride çalıştığında gelir mesajımızı düzenler, altına da nasıl çalıştırdığımızı yazarız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasancelik

Evet, kardeş denedim.Tüm tv programları web kameramı görüyorlar,tv tuneri göremiyorlar.

heartsmagic

Tavsiyem odur ki çözüm meselelerini bu başlık altında tartışmayalım yoksa sabit olmasının anlamı kalmaz. Problem ve çözümünü Donanım altında var olan bir başlıkta ya da yeni açılacak bir başlıkta yazalım.

Buraya sadece çalışmayan donanımları ve neler yaptıklarımızı yazalım. Gerekiyorsa konuşulan başlığa bağlantı verelim. Çözüldüğünde de yine çözülen başlığa bağlantı verelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

philips wireless adaptor snu6600

sakın ama sakın bu dünyanın en dandik ürününü almayın.

yani kısaca bu ürünü özetlemek gerekirse ALLAH xxxxx versin. 8) 8) 8)

Yönetim Notu: Lütfen bu kelimeyi kullanmayın. Teşekkürler.

servet ümmetoğlu

Avertv go 007 tv kartı ve airties wus300 kesinlikle uzak durun. Zira airties türk malı ve linuz desteği de olacağını zannetmiyorum
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

komikimben

evet kesinlik aver tv go 007 fm bilmemne plus analog tv kartından da uzak durun.

bir yerde destekleniyor diyor ama siz genede uzak durun.

çünkü işe yaramıyor.

emrahustun

bu firmalar donanım satarak para kazandıkları halde sürücülerin kaynağını neden açmıyorlar?
microsoft rüşvet veriyor da ondan değil mi?
Emrah ÜSTÜN
www.emrahustun.com

erginemr

Çoğu Lexmark yazıcısı Linux altında çalışmıyor. Diğerlerinden ucuz diye Lexmark yazıcı/tarayıcı almak gafletinde bulundum. Siz bu hataya düşmeyin.

Ubuntu altında en iyi yazıcı desteğini HP ve Epson veriyor. Bu bağlantıyı kullanarak, Linux altında hangi yazıcı/tarayıcının ne kadar desteklendiğini bulabilirsiniz:
http://www.openprinting.org/printer_list.cgi

ufuk_k

Çok uzun zaman önce bilgisayarı alırken verdikleri bir lexmark vardı. Hala da duruyor. Windows altında da kullanamadım dogru düzgün. Kartuş hemen bitiyor. En kötüsü de kartuş dolumu diğer HP yazıcılar için çok sorun olmazken, lexmarkta kesinlikle çalışmıyordu. Doldurulmuş kartuşu taktıktan 5 dakika sonra basmıyordu. Orjinal kartuş zaten ucuz olan yazıcının kendi fiyatı kadardı.

DeFacto

Arkadaşımın bilgisayarına kurdum Ubuntu'yu Çok hevesliydik 512 mb eax 1050 (asus) ekran kartı vardı. Fakat sürücüyü kurunca (restricted drivers dan ) pc ye restart attık dolayısıyla ve monitörde refresh rate hatası aldık. Ancak default haliyle kullanabilioz. Fakat arkadaş kasayı bana getirdi monitöre bağladık çalıştı Benimki Samsung 793DF onunki ise Crea nın bi monitörüydü modeli unuttum. Öle bi hışımla yazıyorum ki modeli almayı unutmuşum :P Crea'yı dışlayın olsun :D

tasy

bende datron laptop var ve qcom wirelessimi uzun uğraşlara rağmen tanıtamadım. hatta idsi:  18e8:6217. bende gittim usb wireless aldım paşalar gibi kullanıyorum ama gönül isterdiki qcomu kullanayım :S

baytat

Bendede Lexmark z730 yazici var. Malesef tanımadi. linux sürücüleri yok. Sanırım yazıcıyı atacağım.

izzetguntalaz

Sony HC19E MiniDV kameram tanınmıyor.
Sürücüsü yok.

haintiytiy

Telekomun verdiği Airmaxlardan kullanın böylece para da vermemiş olursunuz Airties'a. :)

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: haintiytiy - 12 Haziran 2008 - 21:23:06
telekomun verdiği airmaxlardan kullanın böylece para da vermemiş olursunuz airtiesa:)
Model de belirtirseniz iyi olur.
Örneğin ben AirTies RT111 modelini sounsuz kullanıyorum.

cihank

Evet modelini belirtmek daha iyi olur çünkü Airties rt111 Pardus'ta çalışıyor ama daha Ubuntu'da denemedim. Anacak Airtiesın kılavuzunda Linux'ta çalışabilir yazsı var.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: cihank - 13 Haziran 2008 - 13:41:20
evet modelini belirtmek daha iyi olur çünkü airties rt111 pardüsde çalışıyor ama daha ubuntuda denemedim. anacakairties in kılavuzun da linux ta çalışbilir yazsı var.

Rt111 ethernet bir modemdir. Bilmeyenler yanlış anlayabilir.
Benim bildiğim kadarı ile ethernetli ve yönlendiricili modemler markası ne olursa olsun tüm linux,bsd,solaris platformlarında çalışıyor.  Yanlışım varsa düzeltin.

DeFacto

Evet airties'in ethernetli rt-102 modeli bende de çalışıyor . Sanırım wireless modemler başımızın belası oluyor. :S Niye bütün bu donanım geliştiricileri bu windows tekelleşmesine destek veriyor anlamıyorum :( Dağıtmadan airties'ın karşılaştığım sadece wireless modemleri sorun çıkarıyor ethernette problem yok.

utdmr

Üzerinde "Discovery" yazan webcam... Haftalarca uğraştım... Ama eğer Linux ile tam uyumlu istiyorsanız, HP ve Intel. Daha çalışmayan bir HP ürünü görmedim...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

bayhanus

asus express gate uyumlu anakartlar...
p5ql-e modeli var ubuntu yüklerken hdd görmüyor cdden ubuntu açıncada hdd görmüyor....
yeni makinemde ubuntu kullanamıyorum... :(

xhektor

mugatto

Ben bilgisayarıma 7.10 yükledim ATİRADEON9200 se ekran kartı driver ımı otomatik gördü.Çokta güzel çalışıyordu.Daha sonra 8.10 Hardy heron yükledim ne yaptıysam aynı ekran kartının driverını  tanıtamadım bende vazgeçtim.
Ayrıca inca modemim çok güzel çalışıyor.Bilginiz olsun.

Syg.

PrimaryMaster

DATRON MS17 laptop kullanıyorum. Entegre Bisoncam(?) için sürücü yok. Çalıştırmanın bir yolunu da bulamadım. Logitech Sphere (Orbit) usb kameram var. Onda hiç problem yok. Tak çalışsın.