Gönderen Konu: Kara Liste (Linux ile uyumsuz donanımların listesi)  (Okunma sayısı 40764 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Arkadaşlar buraya Ubuntuda çalışmayan hardware listesi kayıtlayalım. Ve hangi şirket Linux sürücüleri sunmadığını bilelim.

1. Aver Media Cardbus E501 R.

Buyurun.Bizim de gücümüz olduğunu anlasınlar.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2008 - 17:50:13 Gönderen: munirekinci »

« Yanıtla #75 : »
SIS ekran kartın bir çoğunu tanıyamıyor.
Kod hatası çözümlenebilir fakat sorunlu bir insan asla çözülemez.

« Yanıtla #76 : »
Donanımla pek ilgisi yok diyebilirsiniz fakat (gerçi microsoft nokiayı satın aldı) nokia, samsung vs. cep telefonlarının suit programlarının linux desteği yok.
Herşeyden şüphe edenler, hiçbirşeyden şüphe etmeyenlerden daha az aptal değildir.

« Yanıtla #77 : »
Ralink RT3290 Bluetooth çalışmıyor, Wifi için uğraşmak gerekebilir.

« Yanıtla #78 : »
komple casper Nirvana N360 :)

« Yanıtla #79 : »
bence linux desteği yok demek haksızlık olur.
bir sürü dağıtım var illaki biri destekliyordur.

« Yanıtla #80 : »
Bu listenin bir işe yaraması için adı "Linux Destekleyen Donanım Listesi" olsaydı daha faydalı olurdu. Yeni bir donanım isteyenler öncelikle önce bu listeye bakıp ona göre alırdı. Donanımı aldıktan sonra kara listeye eklemek pek doğru bir yöntem gibi gözükmedi bana. Yazıcı almak isteyenler için linux desteği ne durumda bakmak için faydalı olacak bir site var. https://www.openprinting.org/printers

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Eylül 2015 - 22:49:32
Linux Donanım uyumluluk listeleri için bakılacak yerlerde şöyledir. http://www.linux-drivers.org/
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015 - 22:49:32 Gönderen: ulupınar »

« Yanıtla #81 : »
Pardus topluluk kullandım şu ana kadar denediğim tüm bilgusayarlarda çalıştı sorunsuz.

« Yanıtla #82 : »
Bu listenin bir işe yaraması için adı "Linux Destekleyen Donanım Listesi" olsaydı daha faydalı olurdu.

Öyle bir liste de olabilir elbette. Fakat öyle bir listenin olabilecek olması bu listeyi de faydasız yapmaz.

Alıntı
Yeni bir donanım isteyenler öncelikle önce bu listeye bakıp ona göre alırdı. Donanımı aldıktan sonra kara listeye eklemek pek doğru bir yöntem gibi gözükmedi bana.

Listenin faydası ekleyene değil elbette, donanım almayı düşünüp o donanımı bu listede gören için faydalı olabilir başlık. Ha, verimliliği tartışılabilir elbette. Güncellik, arananın bulunabilmesi vs.

@parduscix, eğer şu aşamadan sonra alakasız herhangi bir başlıkta Pardus ile ilgili "Dünyanın en iyi dağıtımı, Pardus kullanın rahat edin, Pardus şöyle güzel böyle güzel" tadında bir ileti görürsek forumda uzunca bir süre seni uzaklaştırmak durumunda kalacağız. Alakalı bir başlıkta görürsem de gülüp geçeceğim muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #83 : »
Linux ile sorunsuz çalışan donanımlar başlığı çok hoşuma gitti.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

« Yanıtla #84 : »
Bu başlığı açan ileti sayısı sadece 23 olan bir kullanıcımız :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #85 : »
Alıntı

@parduscix, eğer şu aşamadan sonra alakasız herhangi bir başlıkta Pardus ile ilgili "Dünyanın en iyi dağıtımı, Pardus kullanın rahat edin, Pardus şöyle güzel böyle güzel" tadında bir ileti görürsek forumda uzunca bir süre seni uzaklaştırmak durumunda kalacağız. Alakalı bir başlıkta görürsem de gülüp geçeceğim muhtemelen.

Pardus'u öven fakat Ubuntu kullanan bir arkadaş :)

« Yanıtla #86 : »
ATI Mobility Radeon HD 2600 XT, bildiğiniz çöplük.
Kod hatası çözümlenebilir fakat sorunlu bir insan asla çözülemez.

« Yanıtla #87 : »
Bilgi için teşekkürler.

« Yanıtla #88 : »
ETPS/2 Elantech Touchpad

Bu da benden olsun, bu forumda konusunu açmıştım, bir çözüm bulunamadı. Yabancı forumlarda da bir çok konuya denk geldim. Tabi eğer çözüm yöntemini bilen varsa söylerse çok güzel olur, bilgisayar harici fare olmadan kullanılamıyor şimdilik.
Not: Çözüm yöntemi yazacak olan varsa direk konuya yazarsa burayı kirletmemiş oluruz.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=55857.0

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)