Kara Liste (Linux ile uyumsuz donanımların listesi)

Başlatan hasancelik, 25 Nisan 2008 - 19:59:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gopca

Linux konusunda oldukça sıkıntı yaşatan Packardbell marka laptoplardan EasyNote TJ75 sorun şekilde Ubuntu x64 10.10 kuruluyor ve sorunsuzca tüm donanımları çalıştırıyor.

x64 Ubuntu 10.10 sürümünde Airties 2410 Wireless Adaptörü çalışmamaktadır. Ndiswrapper ile sürücü kurulabiliniyor ancak hiç bir marka modeme bağlantı sağlayamıyor. Şifreli şifresiz bütün ağlara bağlantı kurmaya izin vermiyor

kndrommr

Ne yazık ki Filemaker. ubuntu da çalışmıyor :(

if

cenin

Pinnacle Mp20 Mpeg kart kesinlikle linuxta çalışmıyor hatta windowsun güncel sürümlerinde bile çalışmıyor. Oldukça yüksek bir fiyata almıştım vakti zamanında ama sadece üretiminde hazırlanan yazılımdan başka bir destek sağlamadı firma kesinlikle Pinnacle ürünleri satın almanızı tavsiye etmem...

onurrsln

@if: filemaker bir veritabanı programıdır. Ayrıntılı bilgi için :

http://tr.wikipedia.org/wiki/FileMaker

@kndrommr : Filemaker mac ve windows platformlarında çalışabilen bir programdır. Wine ile windows programlarını kurabilir, ya da filemaker ın linux da çalışabilen bir alternatifini araştırabilirsin. Örneğin : OpenOffice Base 3.0, Kexi 2.2 ya da Glom

Karaliste : Sis mirage M671-672. Biraz araştırma yaptım. Bu ekran kartının 2D sürücüsü mevcut fakat 3D sürücüsü son kullanıcıya verilmiyormuş. Eğer dizüstü almayı düşünen arkadaşlar varsa ekran kartının SİS firmasına ait olmamasına dikkat etsin.

özgürubuntu

Unity arayüzünde NVIDIA GeForce Go 7300/PCI/SSE2 Kara Listede

emreseckin

Kadir Can

Ati kartlar için olumsuz şeyler söylenmiş.Ati Radeon HD4250'nin durumu nedir?

BayboraKaan

Alıntı yapılan: Kadir Can - 05 Temmuz 2011 - 17:55:50
Ati kartlar için olumsuz şeyler söylenmiş.Ati Radeon HD4250'nin durumu nedir?

Ben kullaniyorum acik kaynak kullanirsaniz asiri isinma yapiyor flash uygulamalarinda ama baska bir sorun yok, eger direkt ATI driver yüklerseniz sorunsuz calisiyor.

Kadir Can

Barokutto

arkadaşlar benim de fax modemi görmüyor. Yardım edebilir misiniz bu çaylağa? :) Dell Inspiron 1520 labtop var.

if

Alıntı yapılan: Barokutto - 15 Eylül 2011 - 02:19:33
arkadaşlar benim de fax modemi görmüyor. Yardım edebilir misiniz bu çaylağa? :) Dell Inspiron 1520 labtop var.

Fax modemin marka ve modeliyle forumda arama yapınız, çözüme ulaşmış veya ulaşmamış konulardaki önerileri uygulayınız.İngilizce biliyorsanız genel forumda - ubuntuforums.org- da arayınız. Çözüme ulaşamazsanız neler yaptığınızı anlatarak ve gerekli çıktıları vererek yeni konu açınız, yardımcı oluruz:) Şu durumda, elimizde herhangi bir veri olmadan, yardımcı olmamız mümkün değil.

Barokutto

Değerli arkadaşım if,

gönderdiğin linke göz atacağım. Ancak bu modem labtopun içinde internal bişey yani dışardan external bir modem değil. Linuxta da çok çok yeni olduğumdan sistem ayarlarından ya da başka bir menüden bulamadım. ancak windows'a gidip oradan aygıt yöneticisinden bakabilirim. İlk önce  gönderdiğin linkten araştırıp burada başınızı ağrıtmayayım :) Ancak şunuda belirtmek isterim ki ubuntu da şu yazılımı (efax-gtk) yüklemiştim oradan fax göndermeye çalışıyorum durmadan altta inactive yazıyor. Ayarlarından anlamadım. Eğer ordanda çözülebilecek bişeyse süper olur. modem sekmesinde SERIAL DEVICE: ttyS1 yazıyor. :) Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler. Şunuda belirtmeliyim ki ubuntu bence süper bir sistem hemde çok hızlı. geliştikçe insanı da cezbediyo. herkese kolay gelsin.

kacaksevgilim

ATI HD 5470 şimdiye kadar ne pardusda nede ubuntuda TAM OLARAK tanıtamadım.birtek ubuntu ucundan birazcık gördü.Adamın ürettiği kart windows da doğru düzgün çalışmıyorki linuxdan çalıssın.Kara listenin başına bu kartı koyunuz

kaiser

istanbul

HP scanjet 3770 tarayıcımı daha hic  bir linux sürümünde kullanamadım. Sırf bu yüzden windowsa bağımlılığım sıfırlanmıyor.

Chantre

Lenovo Y570 kullanıyorum. Ekran kartı Nvidia GT555M ve Intelin dahili ekran kartı. Intelin ekran kartı ile çalışıyor. Nvidia ile olmadı bir türlü.

When you play the game of thrones, you win or you die!

istanbul

Alıntı yapılan: Chantre - 12 Kasım 2011 - 20:41:08
Lenovo Y570 kullanıyorum. Ekran kartı Nvidia GT555M ve Intelin dahili ekran kartı. Intelin ekran kartı ile çalışıyor. Nvidia ile olmadı bir türlü.

bu ion olayı adamı deli ediyor arkadaşımda suan aynı dertten yakınıyor. Acilen birileri cözüm bulmalı.

geceaktif

ralink motorola bc4 bluetooth 3.0+hs adapter
USB\VID_148F&PID_1000&REV_5276
Ubuntunun 10.04 den itibaren tüm sürümlerini tek tek denedim güncellemeleriyle beraber hiç biri bluetoothu çalıştırmadı ralink'in kendi sitesinden de driver indirip kurdum fakat değişen bir şey yok ve hala bluetoothsuz kullanıyorum sistemi.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31889.0

düzen: sorun çözülmüştür bağlantıdan ulaşınız.

gazisaltuk

Alıntı yapılan: Gopca - 30 Ocak 2011 - 21:24:38
Linux konusunda oldukça sıkıntı yaşatan Packardbell marka laptoplardan EasyNote TJ75 sorun şekilde Ubuntu x64 10.10 kuruluyor ve sorunsuzca tüm donanımları çalıştırıyor.

Pek anlayamadım.Aynı model dizüstü bilgisayarıma ben de ubuntu kuracağım.Nelerde sorun yaşanıyor?

cemkaan

AVerTV Speedy PCI-E (H788A) Analog tv kartı çalışmıyor.

grayloop

Canon LBP2900 Lazer yazıcı Ubuntu ile oldukça sorunlu. Forumlardaki yükleme yardımları da işe yaramadı maalesef. Zaten piyasada kalmamıştır ama Canon'un bu serisinde sorunu olan varsa (-ki, daha sonra buna benzer lazer yazıcılar çıkardılar) eklemek gerekir.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

ekinox2

broadcom wireless kartlarıda sorun çıkarıyor

if

@ ekinox2, Broadcom'lar sorunlu olabilir ama çözüm bulamadığımı bir model hatırlamıyorum. Ayrıca İngilizce kelimeler/terimler yerine Türkçe kelimeler/terimler kullanınız.

ekinox2