Life View Fly Video 2000 Tv kartım çalışmıyor

Başlatan Yr_aSa, 25 Nisan 2008 - 19:55:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yr_aSa

Arkadaşlar daha önce pardus  2007.2 kurmuştum fakat donanım uyuşmazlığı sebebiyle kaldırdım.. Ubuntu denemek istedim ancak aynı sorunlar burdada karşıma çıktı ubuntu 8.04 ü kullanıyorum Tv kartımdan görüntü alamıyorum.. İnternette bi kaç yere baktım kiminin kamera olarak görmüş kiminide hiç görmemiş ne yapmam gerekiyo?

hasancelik

Arkadas,bende     
LIFE VİEW FLY VİDEO 98 vardi ve 7.10 cok guzel calisiyordu.Neler yukledin 1 yaz bakam-xaw tv,tv time,fbtv,kdetv,motv,mythtv,wmtv,zapping.

insan

merhaba arkadaşlar
benimde skystar2 kartım var çalıştıramadım.
Hangi programla çalıştırabilirim.
Ubuntuyu yeni kurdum ve daha önce hiç linux deneyimim yok
şimdiden teşekkürler

Yr_aSa

TV time kurdum bn ama no singal dio.. Bide kaffeine kurdum ama orda da hiç Tv ayarı falan die bişey görmedim.. Bn tv kartımı hiç görmediğini düşünüyorum.. bazı sitelerde conf dosyalarını falan kurcalamışlar çalışmış.. Fakat bnde gene çalışmadı sanırım karnel versiyonundan.. Ubuntu 8.04 de hangi karnel war? yada bu olayın karnelle ilgisi warmı?

komikimben

Alıntı yapılan: insan - 26 Nisan 2008 - 12:23:41

kardeş senin kartın çok vahim. üzgünüz.

komikimben

kardeş daha ben hiç göremedim ubuntu ile tv izleyen. heartsmagicde görmemiş.

ubuntuforumsda bile izleyen insan yok. çözüm var ama izleyen yok.  yani fazla bel bağlama.

ben nerdeyse ömrümü verdim ama tık yok. belki kamera ile izlersin. o zamanda kanal değiştiremiyosun 8)

fortran

Alıntı yapılan: insan - 26 Nisan 2008 - 12:23:41
merhaba arkadaşlar
Hangi programla çalıştırabilirim.
Ubuntuyu yeni kurdum ve daha önce hiç linux deneyimim yok
şimdiden teşekkürler
Ubuntu, Skystar 2 TV kartını hemen tanır ve kullanıma sokar. Kaffeine programını kurup kullanmanı öneririm. Ancak, Kaffeine programını kurmadan önce ffmpeg, win32, xine gibi medya codeclerini kurmuş olman gerektiğini hatırlatmak isterim. Selamlar.
Özgür yazılım dergisi: eniXma

fortran

Alıntı yapılan: komikimben - 27 Nisan 2008 - 19:47:42
komikimben, senin mesajı yukarda yazdığımı yolladıktan sonra gördüm, eklemeden geçemedim. Artık Ubuntu'da TV izleyeni görmüş bulunuyorsun. ;)

heartsmagic

Nerede demişim ben bunu :)
Hem ben görmesem de bir şey değişmez ki, bu camia benden sorulmuyor :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Nisan 2008 - 09:00:30

Nerede demişim ben bunu :)

nasıl hatırlamazsınız ya ? :(

heartsmagic

Hiç izleyen görmedim dememişimdir. Demişsem de uykulu anıma denk gelmiştir :)

fortran

Yr_aSa

arkadaşlarım ubuntuda ki tek sorun tv deil ki ses kartımdan da istediim werimi alamıyorum.. Ayrıca 2 tane 2+1 hoparlörümün bi tanesinden ses geliyor.. Tv izliyemezsen Video izlemek için codec bileşenleri kurucaksam e müziğide windows takinden daha kötü sesle dinliceksem (+ tv sorunu en başta zaten) Sizce ubuntu kullanmamın espirisi ne?
  Sanırım bu sorunlar sadece bnm makinam için geçerli deil. Sizcede ubuntu yetkililerinin daha kullanışlı bi sistem için daha fazla çalışması gerekmiyormu?

atomkarinca

kod:

sudo gedit /etc/modules

sayfanın sonuna ekle  saa7134 card=3 kaydet çık. Bttv card - tuner  listesine baksan kartını listede bulacaksın.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 02 Mayıs 2008 - 20:15:08
arkadaşlarım ubuntuda ki tek sorun tv deil ki ses kartımdan da istediim werimi alamıyorum.. Ayrıca 2 tane 2+1 hoparlörümün bi tanesinden ses geliyor.. Tv izliyemezsen Video izlemek için codec bileşenleri kurucaksam e müziğide windows takinden daha kötü sesle dinliceksem (+ tv sorunu en başta zaten) Sizce ubuntu kullanmamın espirisi ne?
  Sanırım bu sorunlar sadece bnm makinam için geçerli deil. Sizcede ubuntu yetkililerinin daha kullanışlı bi sistem için daha fazla çalışması gerekmiyormu?

Zaten çalışıyorlar. Misal benim makinede tek problemim yok, neden Windows kullanayım?
Sadece kendi problemlerine kocaman bir dağıtımı yargılarken mutlu mesut kullananları çizip geçiyorsun. Kimse zorla da dağıtım kurdurmuyor. Problemlerini araştırıp çözmeye çalışmayacaksan sanırım Windows CD'lerin yanındadır.

Yr_aSa

Sağol arkadaşım da ben biraz acemi olduğumdan o bttv listesine nasıl bakabilirim bilmiyorum:( o konuda da yardımcı olursan sevinirim.

atomkarinca

Yr_aSa

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Mayıs 2008 - 21:39:26
Alıntı yapılan: Yr_aSa - 02 Mayıs 2008 - 20:15:08

Zaten çalışıyorlar. Misal benim makinede tek problemim yok, neden Windows kullanayım?
Sadece kendi problemlerine kocaman bir dağıtımı yargılarken mutlu mesut kullananları çizip geçiyorsun. Kimse zorla da dağıtım kurdurmuyor. Problemlerini araştırıp çözmeye çalışmayacaksan sanırım Windows CD'lerin yanındadır.

Ben bu linux sistemine gecerken aklımda windowsun baskısından kurtulmak ve daha farklı sistemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için geçtim.. Olay Linux windows falan deil bn yarın öbürgün mac da kurmak isterdim.. Sırf pc konusunda daha farklı bakış açılarına sahip olayım die.. ama sorun çözmeye çalışmaktan başka bişey yapamıyorum.. Ayrıca ubuntuyu da kötülediğim falan yok sonucta eve ücretsiz dağıtım yapan tek işletim sistemi.. Ben sadece çok fazla sorun olduğunu belirtmek istedim o kadar..

Yr_aSa

Alıntı yapılan: tanzer - 02 Mayıs 2008 - 22:07:45
http://www.ubuntu-tr.net/analog-ve-dijital-tv-kartlari/0/
Sabit konu. Önemli değil sen sadece verdiğim komutları konsolda uygula.
Çok sağol yine açıldığı gibi sabitlenmiş konu:) Evet gerçekten de orada gördüm şimdi :) ama Tv time veya caffeine hala görmüyor:/

Sypro

@Yr_aSa

Bir dönem Solaris de eve gönderilmişti.. Neyse..

Konudan tamamen bağımsız şekilde olacak ama üzgünüm, gerekli görürsek sonra sileriz zaten.
Hiç bir işletim sistemi -ki bir işletim sistemi demek aylarca belki yıllarca çalışma demek- şu anki donanım yenilenme hızına erişemez. Çok üzgünüm bu konu için. Daha dün 8bit'lik sesler dinleyip 32mb sd ram ile hava atıyorduk. Şu an 64bit işlemcilerden 4çekirdekten 6çekirdekten bahsediyoruz. Gelişim denen şey bir süreçtir, pat diye yapılmaz. bu yüzden adı gelişim ya zaten, öbür türlü olsa devrim falan olurdu adı. Herneyse..

Bir dağıtımı -ki eksikleri de olsa hataları da olsa şu an en sorunsuz ve kullanıcı dostu sistemlerden birini- sırf ses kartınız ya da tv kartınızı çalıştırmadı diye suçlamaya hakkınız yok. Çünkü bu dağıtımın değil donanımın yapımcıları ile alakalı bir durum. Çok biliyor iseniz oturur siz yazarsınız driverını siz ve sizin gibi olan tüm diğer kullanıcılar faydalanır, yok bilmiyorum diyorsanız emin olun Ubuntu geliştiricilerinin bir tv kartını çalıştırmaya uğraşmaktan daha büyük sorunları var (intel kartlarla ilgili sorunlar gibi).

Bilgisayar ya da bilişim sistemleri ya da adı her neyse ilgi alanınızın, şöyle düşünün: tüfek kullanmayı bilmiyorsanız ava çıkamazsınız! Eğer linux ile ilgili iseniz önce windows'u unutacaksınız, farklı bir dünyada farklı bir evrendesiniz, eğer olaylara windows kullanıcısı olarak yaklaşırsanız çok da ilerleyemezsiniz. Linux ile uzun bir gelecek istiyorsanız önce ne kullandığınızı bi öğrenin, sonra parçalarınızı da tanıtırsınız istediğiniz başka ne varsa onu da yaparsınız.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

atomkarinca

@Yr_aSa Bilgsayarını kapayıp açman gerekiyor.

Yr_aSa

Alıntı yapılan: Sypro - 03 Mayıs 2008 - 03:51:51
Bilgisayar ya da bilişim sistemleri ya da adı her neyse ilgi alanınızın, şöyle düşünün: tüfek kullanmayı bilmiyorsanız ava çıkamazsınız! Eğer linux ile ilgili iseniz önce windows'u unutacaksınız, farklı bir dünyada farklı bir evrendesiniz, eğer olaylara windows kullanıcısı olarak yaklaşırsanız çok da ilerleyemezsiniz. Linux ile uzun bir gelecek istiyorsanız önce ne kullandığınızı bi öğrenin, sonra parçalarınızı da tanıtırsınız istediğiniz başka ne varsa onu da yaparsınız.

Aslında haklısın ben olaylara windows kullanıcısı olarak bakıyordum. Öyle sistemi kurduğum gibi bir çok sorunla karşılaşınca biraz stresle biraz kızgınlıkla suçlamışım koca sistem çalışanlarını. Şimdi hepsinden özür diliyorum:/

atomkarinca

@Yr_aSa  sen iyi bir Lİnux kullanıcısı olacaksın gibi geliyor bana.

Yr_aSa

Sağol tanzer:) ama biraz daha tarafsız olmalıyım sanırım:)

Yr_aSa

Arkadaşlar teşekkürler tvden görüntü alabiliyorum ama ses yok sesi nasıl ayarlayabilirim.