[Çözüldü] Çözünürlük problemi

Başlatan kenan, 11 Temmuz 2009 - 18:04:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenan

Slm,Forumda oldukca fazla araştırdım ama benim sorunuma benzer sorun göremedim.ubuntu 9.04 ü pc ye kuruyorum ,ekrana sığmayacak kadar büyük kuruluyor.daha önce kurduğumda normal boyutlarda kuruluyordu ,windowsdan ubuntuya geçtiğimde yazılar ve net sayfaları anormal büyüyordu.Şimdi ubuntu büyük kurulum sayfalarıyla  başlıyor kurulmaya.acaba cd demi arıza var diye başka 9.04 ve 8.10 cd leriylede kurdum sonuc aynı.Pc de windowsda yüklü onda sorun yok, teşekkür ederim.

GNUbuntu

Linux Mint'i kurarken, disk bölümleme penceresine geldiğinde pencere ekrandan taşıyordu. Pencereyi sürükleyerek kuruluma devam ettim. Bunu yapabilmek için sistemi sanırım live cd olarak başlatmak ve daha sonra içerden kuruluma geçmek gerekiyor. Söz konusu sorun buysa, başka da bir şeyle karşılaşmadım.
Önce Saygı...

kenan

Bende kuruluma başladığım andan itibaren bütün kurulum sayfaları büyük maus imleci dahil.Kurulumdan sonrada aynı, yandaki aşağı yukarı indirme çubuğuna bile ulaşamıyorum.Teşekkür ederim.

raspacı

Yukardaki menuden sistem>tercihler>görüntü sekmeleri ile ekran çözünürlüğünü ayarlayablirsiniz. Görüntü küçülecektir.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

kenan

Slm, özür dilerim ama sistem -tercihlerden sonra görüntü ve görünüm seçenekleri var ,onlardada çözünürlükle ilgili birşey yok.Teşekkür ederim.

raspacı

Görüntü olanı seçin sol altta çözünürlük olması lazım. Ekran kartınız aktifse seçim yapabilmelisiniz.

ChoPin

bu iş ancak xorg dan düzelebilir anladığım kadarıyla
ekran kartınız nvidia mı yoksa ati mi

kenan

görünen oki grafik kartınız bu aracı kullanmanız için gereken özellikleri desteklemiyor. Bu arac yerine grafik sürücü üreticisinin aracını kullanmak istermisiniz- diye birşey çıkıyor.evet diyorum açılan yerdede yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Temmuz 2009 - 19:27:37

Acemiyim onları nasıl anlarım?

raspacı

Ekran kartı sürücünüzü kurmanız gerekiyor. Ekran kartı modelinize göre forumda ekran kartı kurulumuyla ilgili başlıkları takip edin.

kenan

Ekran kartım nvidia imiş sürücüsünü yükledim sorunum halloldu çok teşekkür ediyorum.