internet sorunu

Başlatan necipnba, 08 Mart 2009 - 14:45:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

necipnba

arkadaslar bosuna mesaj kirliligi yapmak istemiyorum. ozel mesaj atin bence yada mail atarsiniz. cok tesekkurler

ihtiyar said

Alıntı yapılan: necipnba - 24 Mart 2009 - 21:08:35
arkadaslar bosuna mesaj kirliligi yapmak istemiyorum. ozel mesaj atin bence * ya da mail atarsiniz. cok tesekkurler

Bu forumun amacı herhangi bir sorunla karşılaşan birisine destek olmaktır. Çözülen sorunlar ise forumda bir miras niteliği hükmüne geçmekte. Aynı sorunla karşılaşan bir başka kişi soru sormadan direk olarak anlatılan çözüm yolunu uygulayacak, böylece daha kolay bir şekilde yardım almış olacaktır. Bu sebeple özel destek vermediğimiz gibi bildiklerimizi her zaman foruma aktarmaya çalışmaktayız.

necipnba

özür dilerim.

sizce ne yapmam gerek şu durumda. 2 kere windows a geri döndüm bu hata yüzünden. gerçekten kurtulmak istiyorum bundan.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: necipnba - 25 Mart 2009 - 00:53:26
özür dilerim.

sizce ne yapmam gerek şu durumda. 2 kere windows a geri döndüm bu hata yüzünden. gerçekten kurtulmak istiyorum bundan.

Kablolu bağlanmaya çalışıyorsunuz sanırım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5003.0.html

Konusu aracılığı ile elle bağlanmayı deneyebilirsiniz. keiser_soze ifconfig çıktısını istemiş, onu da verirseniz belki daha çok yardımımız olabilir.

necipnba

sudo ifconfig yapınca device not found diyor. çıldırmamak elde değil şirkette proxy ile bağlanıyorum ama evde birtürlü bağlanamıyorum. şu anda ağ bağlantıları simgeside kayboldu sağ üst köşede. sudo gedit/etc/network/interfaces dosyasını değiştirince kayboldu. ve eski haline nasıl getireceğimi bilmiyorum. network confitugation dan ayarları değiştirmeye çalışıyorum bu seferde izin vermiyor. ne yapacağımı şaşırdım. ifconfig yapınca ip adresini 127.0.0.1 olarak görüyor

garafatma

Şirkette bağlanmak için tanımlamış olduğun proxy ayarlarını kaldırıyormusun peki?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

necipnba

evet hepsini kaldırıyorum. ip yi otomatik al yapıyorum ama her seferinde disconnect oldu diyor. ne yapıcam bilmiyorum. ubuntu öğrenmem gerek şirketin bilgi işlemindeyim. tamamen ubuntu ya geçtik bu yüzden

zeitgeist

Terminale

ifconfig

yazıp enter tuşuna bastığında "device not found" mu diyor?

lspci

Çıktısı nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

necipnba

ifconfig yazınca ip adresini 127.0.0.1 olarak görüyor. lspci de ethernet kartını görüyorum. fakat şöyle bişey var network ayarlarını değiştiremiyorum sudo gedit /etc/network/interfaces bundan sonra network ayarları değiştremiyorum.. bu dosyayı nasıl eski haline getireceğim

garafatma

dosyanın son hali nasıl? Buraya yapıştırırmısın?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

@necipnba,   Verdigin komutlar da ne ciktigi sorulmuyor. Senin bu uyguladigin komuttan ne cikti aldins hepsini buraya yapistirman isteniyor. Sen ilk önce bunu yap.

cat /etc/network/interfaces Bununda ciktisini yapistir buraya
Linux LPIC1 - MCSA

zeitgeist

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7281.0.html

Yukarıdaki başlıkta daha önce sorununu dile getirmişsin ve sana yardımcı olmaya çalışılmış. @bytan ve  @heartsmagic bir çok öneride bulunmuş. O başlıkta bir geri dönüş yapmamışsın, yapılabilecek ve önerilecek her şey adım adım anlatılmış. Neden ilk açtığın başlıkta sorununu çözmeye çalışmıyorsun? Bundan sonra sorununla ilgili mesajları ilk açtığın başlığa atmanda fayda var. Ayrıca orada verilen önerilerle hala sonuç alamıyorsan yanlış bir şeyler yapıyorsun demektir, tüm adımları tekrar dikkatlice uygulamanı tavsiye ederim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles