Kubuntu LTS desteğe sahip değil

Başlatan ufuk_k, 25 Nisan 2008 - 19:06:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

Arkadaşlar özellikle KDE4'ün şu an sorunlu olmasından dolayı ve KDE'nin de özellikle kde4 üzerine eğilmesi nedeniyle (öyle olduğu söyleniyor) Kubuntu 8.04 Hardy Heron sürümünün uzun dönem (LTS) desteği yok. 18 aylık bir desteği var, 2009'un sonuna kadar olduğu söyleniyor. Bu da zaten saf kde3 sürümün için geçerli. Kde4 remix sürümünde destekten bahsedilmemiş.

http://kubuntu.org/download.php

munirekinci

Aslında Ubuntu 8.04'ünde LTS olmaması gerekirdi. 7.10 kaya gibi sağlamdı, 8.04'ü ne beklentilerle kurdum ama problem çıkarmaya çok meyilli.

eren

Kubuntu'nun kaya gibi sağlam olduğunu söylemek diğer KDE kullanan dağıtımlara haksızlık olur, özellikle Linux Mint gibi dağıtımlara.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

munirekinci

Ubuntu 7.10 için söylemiştim, Kubuntu için değil.

eren

Alıntı yapılan: munirekinci - 09 Haziran 2008 - 18:30:21
Ubuntu 7.10 için söylemiştim, Kubuntu için değil.

Pardon, dalgınlık ve uykusuzluk birleşince Ubuntu'yu Kubuntu gibi okudum :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.