VGN FW21Z Sony vaio dizustu ubuntu kurma

Başlatan Hasip ile Nasip, 22 Mart 2009 - 03:43:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hasip ile Nasip

sony aldim bitane vgn fw21z ubuntu kurmak istedim bir sitede tanitim okumustum guzele benzio ee yuklim dedim indirdim cdyi taktim daha baslama bile olmadi alet acilmadi cd ile kritik hata dio ne etcez simdi bu alete ubuntu olmazmi

Hasip ile Nasip

deli olcam varmi bilen 5 defa indirdim yazdim yine ayni critical error ne demek yahu

Hasip ile Nasip

bytan

@Hasip ile Nasip,

Bu saatte pek fazla kullanıcı olmayacağını da göz önüne alarak biraz daha sabırlı olmayı denemende fayda var. Konuyu ise daha uygun bir bölüme taşıyorum.

Öncelikle iso yazma ve md5sum bütünlüğü ile ilgili konuya wiki sayfamızdan erişin ve kontrollerinizi yapın.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Hasip ile Nasip

md5sum uyuyor sorun yok acemi degilim iso yazdirma konusunda az korsan windows yazdirmadim yani :) denedigim cdyi baska alette denedim cdden baslio sorun yok ama bende boyle dio ne yapcam karar veremedim ubuntu diye arayinca bura cikio bende uye olup sorim dedim

bytan

Başka alette çalışması referans olmaz. Ama madem md5 kontrolü yaptım diyorsunuz o zaman bu olasılığı geçelim.

CD açılıp karşınıza menü geldiğinde, cd bütünlüğünü test edin. Sonrasında ise hata ile ilgli daha ayrıntılı çıktı verin. Mümkünse yazanları olduğu gibi buraya aktarın.

Sabaha kadar başka yanıt gelmezse de sabırlı davranın. Forumda biraz dolaşın. Buna benzer durumlarda neler yapılmış biraz araştırın.

Mesaim doldu. Yatmaya gidiyorum.   8)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Hasip ile Nasip

critical error diyor siyah ekranda enter diyorum ama yine ayni hatayi veriyor baska hatada yok napcaz simdi

Hasip ile Nasip

cd takiyorum ubuntu secenekleri cikiyor kur cdden calistir gibi cdden calistir diyorum kur diyorum ama neye tiklarsam tiklim ekranda siyah ekranda bu yaziyor

heartsmagic

@Hasip ile Nasip, seni bir de Proxy ardında olmadan görebilir miyiz forumda?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.