[Çözüldü] elle swap(takas) bölümü oluşturmak hakkında

Başlatan yağmuradam, 25 Nisan 2008 - 18:43:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yağmuradam

ubuntu'yu kuracağımız bölümü elle bölümlerken, swap(takas) bölümünü de elle ayarlamamız mı gerekiyor? yoksa ubuntu, kendisini kurmamız için ayrılan bölümde, takas bölümünü otomatik olarak kendisi mi ayarlıyor?   

ufuk_k

Disk bölümlemenin başında, herşeyi ubuntuya bırakmayı seçerseniz swap alanını da ubuntu yaratacaktır. Ama elle bölümleme seçeneğinde eğer önceden ayrılmış swap alanı yoksa, 1-2 gb kadar bir swap alanını sizin oluşturmanız gerekiyor.

yağmuradam

çok teşekkür ederim kardeşim. birşey daha sormak istiyorum. ubuntu'yu ingilizce olarak kurmak istiyorum. kurulum yaparken veya daha sonra (programlarda veya sürücülerde) herhangi bir problemle karşılaşırmıyım?

Semih

Nasıl istersen öyle yüklersen kardeşim herhangi bir sorun olmaz.Türkçe kur sonra İngilizce yap birşey farketmez.TÜrkçe kurulunca sanırım Totem'de sorun oluyorda ama şu anda 8.04'e sorun yok gibi şimdi sana cevap verme amaçlı bir avi film açtım sorun yok.
A.Semih Türk

yağmuradam

büyük ihtimalle ingilizce olarak kuracağım Semih kardeşim. ilgilendiğin için sağol varol. görüşmek üzere.