APT yapılandırılırken sistem çakılıyor?

Başlatan teknokolik, 05 Mayıs 2008 - 19:21:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teknokolik

Merhaba arkadaşlar, ben linux server 8.0.4 yüklemeye çalışıyorum ama apt yapılandırılıyor'dan yansı taranıyor gelince makine çakılıyor. Neden olabilir acaba?

atomkarinca

İnternet bağlantısını kesip öyle deneyin.

shafck

Arkadaşlar neredeyse bir yıllık bir konuyu uyandırıyorum ama gerçekten anlayamadığım bir şey var.Ben dün elime geçen mandriva 2009 dvd siyle mandriva kurdum.Fakat Ubuntu'ya alışmaya başladığımdan olacak ki Mandriva o rahatlığı vermedi.Tekrar Ubuntu kurayım dedim.Daha önce 2-3 kez kurulum yaptığım ubuntu cd ile kuruluma başladım.%82 de takıldı "yansı taranıyor" bölümünde.Bu başlıktaki cevabı görünce modemin fişini çektim %87'ye geçti.Tekrar modemi taktım.Kurulum tamamlandı fakat İngilizce olarak.
   Şimdi bir şekilde dil düzeltilir fakat benim merak ettiğim nokta daha önce hiç böyle bir sorun olmamıştı.Cd zarar görmüş olabilir diye elimdeki Kubuntu cd sinden de denedim, sonuç aynı.Kurulum yaparken seçtiğim bölüm biçimlendiriliyor ama yinede mandriva ile ilgili olabilir mi?Bundan sonra hiç direk Türkçe kurulum yapamayacakmıyım? :(

bytan

Mandriva ile alakası yok. O an hangi işlemin yapıldığını görmek için ctrl+alt+f1 ile geçiş yapıp terminale bakabilirsiniz. Göreceğiniz şey muhtemelen, yansıya bağlanmaya çalışılırken meydana gelen "bağlantı kurulamıyor" hatası olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

shafck

Sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim.Az önce tekrar denedim ve ağı kontrol etmek adına sürüm notları tıklayıp firefoxu açtım.İnternete sorunsuz bağlanabiliyorum.Kurulum öncesi modeme res attım vs. Aklıma gelen ne varsa artık... :( %82 de takıldığında ctrl+alt+F1 tuşlarını kullandım."Loading,please wait..." Dediği gibi bekledim ama 10 dk dayanabildim.Konsolun geldiği yok.Düne kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.Sunucularda bir problem olma ihtimali var mı? Eğer olabilir derseniz ona göre uğraşmayıp yarın tekrar deneyeceğim.

bytan

"yansı taranıyor" demek, internete çıkarak depoları kontrol etmek ve gerekli paketleri oradan çekme işlemine hazırlık demek. Bu sorunu başka yaşayanlar var mı, bekleyip görebiliriz.

Dil paketlerini sonradan kurmaksa, dediğin gibi fazla zor değil.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

shafck

Sanırım sorunu yaşayanlar olmuş daha önce:
http://www.beautiful-vision.com/installing-ubuntu-82-problem-solution
Bildiğim 3-5 kelimelik İngilizce'ye göre orda da bağlantının kesilmesi söylenmiş.Yani ben direk cd boot ederek yüklediğim için bağlantıyı modemi kapatarak kesmiştim.Bu adreste de çekmecedeki simgeden bağlantıyı kapatın vs. diyor sanırım.

bytan

PF @ ST

shafck

Neyse artık.Yapabilecek  bir şey yok gibi görünüyor.Zaten 9.04'e az kaldı.O zamana kadar birdaha kurulum tazeleyeceğimi sanmıyorum. İlginiz için teşekkürler @bytan