xubuntu acilista sifre sorunu

Başlatan setare, 20 Mart 2009 - 17:05:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

setare

xubuntu kurdum acilista dos gibi bir ekran geliyor login ve sifre soruyor login i yazabiliyorum ama sifre yazilmiyor. bu sifre olayini kaldirmak mumkunmu isletim sistemine giremiyorum

setare

sadece dos ekrani var
ubuntu#ubuntu seklinde bir komut satiri var
pardustak' g'b' bir  acilis ekrani gelmiyor acaba kurulumu yanlismi yaptim

bytan

Eksik bir şeyler olduğu aşikar.

Ekran önünüze geldiğinde, kullanıcı adınızdan sonra şifrenizi yazmaya başladığınızda, bastığınız tuşlar ekranda görünmezler. Num-Lock ve Caps-Lock durumlarına dikkat ederek, şifrenizi yazın ve enter'a basın. Sonrasında aşağıdaki komutu verin bakalım açılacak mı:

startx
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

setare

o komutu slax linuxtan biliyordum denedim ama acilmiyor.
bilgisayar acilirken grub yukleniyor diyor ama tamamen DOS  ortami gibi grafik bir arayuz gelmiyor kullanici adi ve sifreyi giriyorum ondan sonra
ubuntu#ubuntu seklinde bir komut satiri geliyor ve oylece kaliyor. acaba burdan  grafik bir ekrana gecmek mumkunmu yoksa yeniden kurulum yapayim artik

garafatma

Denemek için hemen bir xubuntu iso'su edinip kurdum. ancak herhangi bir problem ile karşılaşmadım, hem 8.10 hem 9.04 alpha 5'ti sanırım. Acaba kurulumda birşeyler eksikmi kaldı diye sorucam ancak zaten kurulum ekranı belli.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bytan

Alıntı yapılan: setare - 21 Mart 2009 - 01:34:26
o komutu slax linuxtan biliyordum denedim ama acilmiyor.
bilgisayar acilirken grub yukleniyor diyor ama tamamen DOS  ortami gibi grafik bir arayuz gelmiyor kullanici adi ve sifreyi giriyorum ondan sonra
ubuntu#ubuntu seklinde bir komut satiri geliyor ve oylece kaliyor. acaba burdan  grafik bir ekrana gecmek mumkunmu yoksa yeniden kurulum yapayim artik

O satırda startx yazdığınızda ne hata verdi? Açılmıyor diyorsunuz ama mutlaka bir yanıt vermiştir makina? Bir de aşağıdakini deneyin. Çıktılar hakkında daha fazla bilgi verirseniz iyi olur:

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

By_Mihni

Düzeltme yapıyorum sorunu yanlış algılamışım arkadaşlarında belirttiği gib caps lock açık olabilir yada num lock kapalı olabilir.
Diğer bir sorun ise grafik kartından kaynaklanıyor olabilir.

heartsmagic

Xubuntu yerine ubuntu-server kurmuş olmayasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.