[Çözüldü] VPN Garip Sorunu

Başlatan madzombie, 25 Eylül 2010 - 22:30:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

madzombie

Merhaba,
Yeni kurduğum Lucid üzerine vpnc yazılımı yükledim ve cisco vpn dosyasını convert ederek conf dosyası şekline çevirdim.
Bu conf dosyası ile vpnc üzerinden bağlanmaya çalışıyorum.
Dosyanın içindeki ayarları kontrol ettiğim bilgilerin doğru olduğunu da gördüm ki zaten bu profille komut satırından bağlanmak istediğimde bana kullanıcı adımı ve ip adresini doğru bir şekilde göstererek şifremi girmemi istiyor.
Şifremi de girdikten sonra programın arka-planda devam ettiğini belirtiyor. Ancak ifconfig dediğimde vpn üzerinden alması gereken ip'yi almadığını ve benim lokaldeki ip adresimi aldığını görüyorum.
Ayrıca dns sorgulamalarını da başarılı olarak yapamıyor.
Bu sorun neden kaynaklanabilir nasıl çözebilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2010 - 23:01:31

günlük görüntüleyicisin de şu şekilde bazı loglar gördüm :

daemon.log
Sep 25 22:58:52 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: devices added (path: /sys/devices/virtual/net/tun0, iface: tun0)
Sep 25 22:58:52 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: device added (path: /sys/devices/virtual/net/tun0, iface: tun0): no ifupdown configuration found.
----------
messsage

Sep 25 22:58:52 ubuntu kernel: [25681.372177] tun0: Disabled Privacy Extensions
----
syslog

Sep 25 22:58:52 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: devices added (path: /sys/devices/virtual/net/tun0, iface: tun0)
Sep 25 22:58:52 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: device added (path: /sys/devices/virtual/net/tun0, iface: tun0): no ifupdown configuration found.
Sep 25 22:58:52 ubuntu kernel: [25681.372177] tun0: Disabled Privacy Extensions

madzombie

sorun çözüldü artık vpn çalışıyor. Şirketin VPN'ninde sorun var mış.

krwlng

Yöneticilerden birine mesaj atarak konuyu sildirirseniz yeni konular listesinde çıkıp kafa karıştırmaz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Alquimista

Konuyu [Çözüldü] olarak etiketledik, problem yok o zaman. Sevindim kolayca çözüldüğüne :)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.