Linux için kendi yapımım wallpaperlar.

Başlatan Gimp Uzmanı, 14 Mart 2009 - 22:39:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gimp Uzmanı

http://www.flickr.com/photos/36338404@N03/

Fotoğrafları eski bir makine olan Nikon Coolpix 950 ile ben çektim. 2 MP. Düzenleme Debian altında GIMP ile yapıldı. Bakalım beğenecekmisiniz.

eskidefter

sarı çiçeği çok beğendim :)
diğerleri de güzeller.
teşekkürler :)

Malik

çiçeklerin ismini pek bilmem ama ortadaki (papatya herhalde) beyaz olan çok güzelmiş. eline sağlık.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: chilekesh - 14 Mart 2009 - 22:44:58
çiçeklerin ismini pek bilmem ama ortadaki (papatya herhalde) beyaz olan çok güzelmiş. eline sağlık.

Beyaz olanı erik ağacının çiçeği. Diğeri ise yabani bir çiçek bizim buralarda onlardan çok var. Beğendiğinize sevindim. :D

ihtiyar said

Sarı çiçeğin yapraklarına değil de direk ortasına bir tane koysaydın bence daha güzel olurmuş. :)

Ama güzel çalışmalar, tebrik eder devamını bekleriz. :)

GNUbuntu

Tebrikler, eline sağlık.  Daha nice başarılı çalışmalar dilerim.

Söylemeden yapamadım :) Yaprakların üstündeki simgelere gerek yoktu bence. Sade çok daha güzel olur gibime geliyor.
Önce Saygı...

extremebrutal

"Linux için" değil de "Debian için" desek daha doğru olur herhalde  :D

Elinize sağlık..

QUAK3

Powered By SANCHEZ

Gimp Uzmanı

Bundan sonra linux ağırlıklı hazırlayacağım.

zeitgeist

Güzel çalışmalar @Gimp Uzmanı,

2.resimdeki sloganı, 3.resimdeki Ayçiçeği ile işlenen fikri beğendim. İki farklı resimde iki farklı unsuru beğenince bir an aklıma ikisini birleştirmek geldi:

2.resimdeki sloganı 3.resme taşırsan, sloganı anlatan bir resim çıkıyor karşımıza sanki. Horrizon lar yapraklarda olabilir ya da belki biraz farklılaştırılabilir; bir kaç yaprağa rastgele dağıtılabilir ya da çiçeğin tam göbeğine yerleştirilebilir.

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: zeitgeist - 15 Mart 2009 - 07:30:46
Güzel çalışmalar @Gimp Uzmanı,

2.resimdeki sloganı, 3.resimdeki Ayçiçeği ile işlenen fikri beğendim. İki farklı resimde iki farklı unsuru beğenince bir an aklıma ikisini birleştirmek geldi:

2.resimdeki sloganı 3.resme taşırsan, sloganı anlatan bir resim çıkıyor karşımıza sanki. Horrizon lar yapraklarda olabilir ya da belki biraz farklılaştırılabilir; bir kaç yaprağa rastgele dağıtılabilir ya da çiçeğin tam göbeğine yerleştirilebilir.

:D Neden olmasın. Akşam biraz üzerinde çalışacağım. Yeni resimlerde ekleyip lisanslarını CC yapacağım.

Gimp Uzmanı

Resimlerin orjinallerini ekledim. Lisansı CC yaptım. İsteyen alabilir.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 16 Mart 2009 - 07:00:51
Resimlerin orjinallerini ekledim. Lisansı CC yaptım. İsteyen alabilir.

CC Lisansı, kaynak gösterilmek kaydıyla paylaşılabilir lakin üzerinde oynama/değiştirme yapılamaz. GNU ise kaynak gösterilmek kaydı ile paylaşılabilir, geliştirilebilir. Bu bilgim doğru mudur? Eğer böyle ise, GNU daha mantıklı geliyor bana göre.

Gimp Uzmanı

Wikiye eklenmesi için lisansının GNU olması gerekmiyor.
CC lisansı daha iyi bence. GNU ticari amaçlı kullanılabilir.

ihtiyar said

Alıntı YapWikiye eklenmesi için lisansının GNU olması gerekmiyor.

Ben böyle bir şey söylemedim ki, sadece fikrimi belirttim. ;)

canosayan

Ubuntu Wiki'daki metinler, GNU Özgür Belgeleme Lisansı (GFDL) altında kamuya lisanslanmıştır.
kaynak: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Ubuntu_Wiki:Telif_haklar%C4%B1

Resim wikiye eklendiği taktirde GNU kapsamına alınacak. Siz lisansı CC olarak belirtmişken başka birinin wikiye eklemesi bence etik değildir.
Ama siz eğer lisans GNU olsun derseniz ekleriz.
Chmod bizim işimiz.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: canosayan - 16 Mart 2009 - 12:10:43
Ubuntu Wiki'daki metinler, GNU Özgür Belgeleme Lisansı (GFDL) altında kamuya lisanslanmıştır.
kaynak: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Ubuntu_Wiki:Telif_haklar%C4%B1

Resim wikiye eklendiği taktirde GNU kapsamına alınacak. Siz lisansı CC olarak belirtmişken başka birinin wikiye eklemesi bence etik değildir.
Ama siz eğer lisans GNU olsun derseniz ekleriz.

Orjinal resimlerin lisanslarını tüm yüklenen sitelerde GFDL yapmış bulunmaktayım. Debian logosu bulunmayanlar Wiki'ye eklenebilir.

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068