Java genel editör sorunu

Başlatan Chima, 14 Mart 2009 - 21:41:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chima

Merhaba arkadaşlar.
  Ubuntu altında denediğim hiç bir java editöründen randıman alamadım.Myeclipse 7.0 64 bit versiyonunu denedim.Uzunca bir süre java heap size sorunuyla boğuştum.O sorunu hallettikten sonra idenin tomcatle senkronize çalışmasını sağlayamadım.Hadi boşver dedim projeyi kendim yerleştirim .Bu seferde ide nin çalışması ile ilgili absürt exceptionlar gelmeye başladı.32 bit versiyonu  zaten hiç çalışmadı açıldıktan  4-5 saniye sonra kendiliğinden kapandı hep.
   Netbeans in 6.0 ında 32 ve 64 bitlerini denedim.Bu versiyonda yeni Proje oluşturma seçeneğinde %75 de takılıp kaldı.
   Netbeans 6.5 versiyonun da 32 ve 64 bit versiyonlarını denedim.Onda da tek sayfalık JSF sayfasının Glassfishde derlenmesi 1dakika 30 saniye civarında sürdü.Tomcatte is derleyemedim.
   İdea ve Eclipse de herhangi bir hata ile karşılaşmadım.Gerçi bunlarda da sabrım kalmadığı için web projelerini test etmedim.
Sistem Amd X2 3800 2GB ram
O.S Ubuntu 8.10 64 bit ve 32 bit
Java version sun-JDK- 32 ve 64 bit openJDK 1.6
32 bit programları 32 bit işletim sisteminde 64 bitprogramları 64 bit Ubuntuda denedim.
  Yukarıda saydıklarım kendi hatalarımdan da kaynaklanıyor olabilir eminimki bir şekilde de çözülebilir.Ama denediğim tüm editör ler katlanılamayacak dercede yavaştı.Gerek kod tamamlama özelliği olsun gerek sayfa açma gerekse menüler arasında geçiş zamanı olsun.

Öğrenmek isteğim:
  Sizinde bu tip şikayetleriniz varmı özellikle hız konusunda.
  Ubuntu aleminde gerçektende JavaIde sorunu varmı yoksa donanımımdan kaynaklı bir sıkıntımı yaşıyorum.
  Java ile ilgilenen ve diğer dağıtımı kullanan arkadaşlar varsa onlarında yorumunu bekliyorum.
  Şu dağıtım Java ile ilgilenenler için daha iyi şeçenek olacaktır denebilirmi.

Linux da yeni olduğum için size saçma gelen soruları direk es geçebilirsiniz.
Teşekkürler

okanakyuz

Ben bir süre eclipse kullandım cok hantal geldi netbeans kullanıyorum şuan epey memnunum. Cok şey yüklüyorsanız ve kaldırıyorsanız orphaned librory kaldıran toolları çalıştırın derim. (ben büyük fark elde ettim). Eclipseye Swing desteği ekleyince sapıttı netbeans bu konuda daha iyi gibi. Glassfish için sunu söyleyeyim gerçekten yavaş. O nedenle bulaşmıyorum su sıralar mobility ile ilgiliyim ki gayet iyi performans veriyor netbeans normal uygulamalarda da epey iyi. Google için GWTyi glassfishte denedim bende klitlenip kaldım.

Chima

Teşekkürler.
Linux mint kurdum.Eclipse WTS yi indirip kurdum.Ubutuya nazaran Mint te oldukça hızlı çalıştığını söyleyebilirim.Ama daha hızlıda olabilirdi.
Netbeans 6.1 Mint te de yeni proje oluştururken takılmaya devam ediyor.Aslında bu çok da sorun değil NetBeansi yapı olarak olarak pek beğenmediğim için bunun sıkıntısını yaşamıyorum.
Hız problemini bir nebze de olsa çözdüm sayılır. Ama tomcatle eclipse i konuşturamıyorum.
Ayrıca Win. de çalışan projemi Linuxda derlediğim zaman "can not find sp_XX() function" şeklinde bir Sql exception alıyorum.Mysql içinde çağırıldığında çalışan procedure javada çağırıldığında neden böyle bir exception verir onuda anlamış değilim(Sanırım Connector problemi ama öncelik tomcatin).Yoksa yemişlermi bizi bunca yıl platform bağımsız diye  :D
Not : Evet ben eclipse kullanıyorum, onlarcada eklenti kurulu banamısın demiyor canavar gibi çalışıyor diyen arkadaşların kullandıkları dağıtımları merak etmeye devam ediyorum.