Xubuntu 8.10 + Xfce 4.6 Ekran Goruntuleri

Başlatan cxerpw57, 13 Mart 2009 - 17:05:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cxerpw57

Merak eden arkadaslar vardi diye konuyu actim. Asagidaki adreste Xubuntu 8.10 uzerinde Xfce 4.6 Ekran goruntulerine erisebilirsiniz. Iyi seyirler..

Xubuntu 8.10 + Xfce 4.6: Screenshots
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

opusxx

AAh ahh 3. resimdeki gibi bir bölümdürmeyi ne zaman göre bilicem. ( Bir acemi' nin sözleri ) ;)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

eskidefter

hd nin tamamına kurmaktan mı bahsediyorsunuz :)
bence yapabilirsiniz.
zira yeterince meşgulsünüz başarmak için :)

opusxx

Uzun süreli kullandığınız bir ilacı aniden bırakamzsınız. Hele bu bir sakinleştirici ( findows ) ise ;)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

umutubuntu

Herkesi sakinleştirmediği kesin, örnek ben :)

such

Zenwalk 5.x Live CD kullanmıştım onun XFCE masaüstü çok hoşuma gitmişti. Resmen aşık oldum kapat tuşuna elim varmadı. Acaba yeni sürüm XFCE ortamını hazır Ubuntunun üzerine kursam aynı olur mu ki?

opusxx

Artık bir findowsum yok. Artık tek linux' um var. :)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

umutubuntu

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

opusxx

Küçükte de olsa küçük bir findows kurmak zorunda kaldım :( 10 gb kadar. Kablolu bir modem almıştım da interneti aktive etmek için şimdilik kurdum.
Bayağı bir uğraştım modemi linuxtan kurmayı, fakat internet kafe ve ev arasında mekik dokumak olmadı. Neyse internetim aktive oldu ve şimdi araştırma konum ise findows u sildikten sonra arta kalan boş yerimi linuxcuğuma nasıl aktarırım meselem kaldı :D. Sonra da xfce yi ubuntumu 8.10' a yükseltince kurmak kalıyo. Yine yapacak bişiler çıktı bana  :P
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

heartsmagic

Alıntı yapılan: opusxx - 21 Mart 2009 - 12:05:30
Küçükte de olsa küçük bir findows kurmak zorunda kaldım :( 10 gb kadar. Kablolu bir modem almıştım da interneti aktive etmek için şimdilik kurdum.

Hatırlatma yapayım, satın alınan modem ethernet çıkışlı bir modemse Linux üzerinde fazladan bir yazılıma ihtiyaç yoktur. Aslında Windows üzerinde de yoktur ancak kullanıcıların birçoğu var zannederler. CD'den bir yazılım kurarlar (veya gelen kurulum elemanı bunu yapar) ve bu programın üzerinden işlemleri yaparlar. Ethernet modemlerin en büyük getirisi kendilerinin router vazifesi görmeleridir. Kısacası kendilerine bir IP adresi üzerinden erişebiliriz. Bu genelde 192.168.2.1, 10.1.1.1 vs gibi adresler olur ve kitapçığında yazar. Gerisi birazcık bilgiye bakar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

opusxx

Dediğiniz ip adresleri ile internet üzerinden görsel ayarlarına girdim hatta consolda bir kaç şeyde denedim, olmadı. Denediklerimi de internet cafe vasıtası ile yaptım ama olmadı. Üstüne de fazla gidemedim, çünkü internet cafe biraz uzak ta kalıyor. Xfce ye de geçmeye korkuyorum malum driver konusunda çok sorunlar yaşıyorum. Şimdilik iyi gibi. Herkezde olanın tam tersi oluyor ben de, compiz açıkken işlemler süper, compiz kapalıyken görüntüler de geçikmeler oluyor. Bayağı bir göz yoruyor. 1.80 driver' ını denemeye bile çekiniyorum. Sistemi az yoran bir şeyler ararken iyice mahvettim :) Bu arada gnome un görsel şölenine de iyice alıştım. :D
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

agritux