PCLinuxOS 2009.1 Duyuruldu

Başlatan extremebrutal, 12 Mart 2009 - 00:34:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

extremebrutal

Uzun zamandır beklenen Mandriva tabanlı dağıtım PCLinuxOS'un yeni sürümü bugün yayınladı.
KDE4'ün henüz tam kararlılığa ulaşmamasından dolayı öntanımlı olarak KDE 3.5.10 ile gelen PCLinuxOS 2009.1'in depolarından isteyen kullanıcılar KDE4 kurabilirler.

http://www.pclinuxos.org/

eren

Pardus'dan sonra bence en iyi KDE dağıtımı. PCLinuxOS Türkiye sitesinde görev alırken geliştiricileri ile epey uğraşmıştık, dil paketlerini depoya sokmak konusunda oldukça sıkıntı çıkartıyorlar. 40 civarı yerel destek sitesi varken şu an 15 yerel destek sitesi var ve bunlardan 4 tanesi kullanıcı siteleri.

Dağıtım iyi olabilir ama İngilizce dışında diğer dillere önem vermiyorsanız, yerel ekiplerle uyumsuz çalışıyorsanız, kullanıcı isteklerini gözardı ediyorsanız fazla ayakta kalamazsınız. PCLinuxOS 2007'de yakaladığı yükselme trendini iyi kullanmadı ve düşüşe geçti. Projeyi başlatan arkadaş çok iyi niyetli birisi, sonradan geliştirici olarak katılanlar ise maalesef onun tam zıttı.

DistroWatch'a dil desteklerini bile bildirmiyorlar yıllardır. Kısacası bizim için varsa yoksa İngilizce diyorlar. :)

Söz söylemek bana düşmez belki ama bu kafayla yürüyen bir dağıtımın sonunu pek hayırlı görmüyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

mustafa.tr

Alıntı yapılan: Eren - 12 Mart 2009 - 04:24:07
Pardus'dan sonra bence en iyi KDE dağıtımı.

Sizce en iyi KDE dağıtımı Pardus mu? Ben de Kubuntu'yu çok sorunlu, Mandriva'yı da soğuk buldum, belki de alışkın olmadığımdandır.

eren

Alıntı yapılan: mustafa.tr - 12 Mart 2009 - 06:18:27

Sizce en iyi KDE dağıtımı Pardus mu? Ben de Kubuntu'yu çok sorunlu, Mandriva'yı da soğuk buldum, belki de alışkın olmadığımdandır.

3.5.10 serisi için bana göre en iyi KDE dağıtımı Pardus. Bu seriyi kullanan hemen hemen bütün dağıtımları denedim, en az sorun çıkaranı Pardus oldu. Yeni seri KDE 4.2 içinse bana göre en iyisi Suse.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasansahin

Alıntı yapılan: Eren - 12 Mart 2009 - 14:04:20

3.5.10 serisi için bana göre en iyi KDE dağıtımı Pardus. Bu seriyi kullanan hemen hemen bütün dağıtımları denedim, en az sorun çıkaranı Pardus oldu. Yeni seri KDE 4.2 içinse bana göre en iyisi Suse.
Suse konusunda, aynı düşünüyoruz.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

agritux

KDE 4.2 yi kullanan bir dağıtım var mı acaba?
ya da Pardus'da deneyen var mı?

umutubuntu

agritux

kararlı sürüm değil sanırım rc1?

umutubuntu

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 01:04:33
kararlı sürüm değil sanırım rc1?
Henüz değil, ancak Amarok 2'nin bir kaç defa sıkışıp kendini kapatması dışında sistemi etkileyecek bir sıkıntı görmedim.

agritux

Mint'i daha doğrusu Debian tabanlı bir sistemi hiç kde ile denememiştim. (ilginçtir debian'ı denedim :) )
İndirmeye başladım. Teşekkürler.

Edit: 1.1 gb bu :)

agritux

Sadece alt panelin yerini değiştirmek istedim.

Unable to create a valid backtrace.

This backtrace appears to be of no use.
This is probably because your packages are built in a way which prevents creation of proper backtraces, or the stack frame was seriously corrupted in the crash.

Bir hata daha geldi aynı anda hemde.

The application Plasma Workspace (plasma) crashed and caused the signal 11 (SIGSEGV).
Please help us improve the software you use by filing a report at bugs.kde.org . Useful details include how to reproduce the error, documents that where loaded, etc..

Show details deyince çıkan uyarı

no debugging symbols found

sabian

kardeş yanlış anlama da MANDRİVA'yı da soğuk bulduysan sen artık iflah olmazsın :D

anlamadığım kullanımdan ötürü mü soğuk buldun yoksa windows'tan yeni koptun da alışamadın mı? kde 4'ü en sorunsuz kullanan sürüm mandriva'dır. kubuntu'da güzel olmuş ( 8.10 ve üzeri için söylüyorum) ama dediğin gibi biraz sorunlu. Bunun sebebi de ubuntu geliştiricilerinin gnome masaüstüne ağırlık vermeleridir.

bir not: linus amca da gnome kullanıyormuş :D

bence ubuntu yeterli, gnome'a devam... bilgisayarın destekliyorsa kur compiz fusion'u tema seçeneği için de kurdun mu emerald'ı al sana gayet sıcak bir ubuntu... fazlasıyla sıcak.
windows ancak uzaktan el sallar :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

turabi

Plos bana rahat gelmedi, alışılmışın dışına çıkmak zor.