Cooliris 1.10 Beta Linux sürümü...

Başlatan coldchris, 10 Mart 2009 - 20:06:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coldchris

windozda kullanırken çok hoşuma giden ve linux'e geçtikten sonra "neden linux sürümünüz yok, mac için bile yapmışsınız?" sorusuyla dolu e-posta bombardımanına tuttuğum eklentinin Linux beta sürümü çıktı en sonunda. Ek özellik olarak, yerel disklerinizdeki resimlerinize de 3 boyutlu müze tadında göz atabilme şansı var. Firefox'un sağ üst köşesinde, kurulduktan sonra ortaya çıkan simgesiyle de çalıştırabildiğiniz bu eklenti, google resim aramalarında ya da facebook gibi sitelerde de fare imlecimizi sayfadaki resimler üzerine getirdiğimizde ortaya çıkan imlecine bastığımızda çalışan ve çok işe yarayan bir araç kanımca. Özellikle görselliğini çok seviyorum.

Buyrun, burdan indirebilirsiniz : http://www.cooliris.com/beta/?s=linux

Umarım siz de benim kadar beğenirsiniz.. :)
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

eskidefter

ilk kez duyuyorum
biraz açıklar mısınız?

GNUbuntu

Teşekkürler @coldchris. Hemen yükledim, güzel ve kulanışlı bir eklentiye benziyor. Hatta eklenti ötesinde, bir program gibi adeta.
Önce Saygı...

Gimp Uzmanı

Bende yüklüyorum.
5.7 Mb

Çok beğendim. Teşekkürler. Çok güzel oldu. :D

3mr3

Bende windowsda kullanıyordum :) Ama iyi olmuş linux için. Örnek vermek gerekirse link üzerine gelince size pencere de o siteyi gösteriyor. İsterseniz tıklayarak veya üzerine gelerek hertürlü gösterim işini yapıyor.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

AbkHaZiaN

Alıntı yapılan: 3mr3 - 10 Mart 2009 - 21:49:39
Bende windowsda kullanıyordum :) Ama iyi olmuş linux için. Örnek vermek gerekirse link üzerine gelince size pencere de o siteyi gösteriyor. İsterseniz tıklayarak veya üzerine gelerek hertürlü gösterim işini yapıyor.
Compizde saırım böyle birşey vardı üstüne gelince pencereyi gösteriyordu ama compizden ayrı bi şekilde olması çok daha iyi bence

coldchris

Cooliris'le ilgili söylemeyi unuttuğum bir konu da videolara da 3B müze tadında gözatıp seyredebilmek.

Sağ üst köşeden resim ve video sitelerinden arama yapabiliyorsunuz. Sol üst köşedeyse dört ayrı seçenek var:
Birincisi "Discover". Onu seçince çeşitli konular açılıyor ve o konuların herhangi birini seçtiğimizde bize resim ve videoları sıralıyor.
İkincisi "Shopping". Bir şey söylemeye gerek yok aslında bunun için. Alış veriş :) Eklentinin ticari yönü olacak illa ki.
Üçüncüsü "Favorites". Bu bölümde kendimize Cooliris'ten bir hesap oluşturup daha sonra en sevdiğiniz resim-videoları kaydedebiliyor ve herhangi bir bilgisayardan kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğinizde kendi 3B müzenize ulaşıyorsunuz.
Son olararak dördüncü seçenek ise "My Computer". Bu seçenek benim çok hoşuma gitti; zira kendi bilgisayarımdaki resim-video dosyalarına burdan ulaşabiliyor ve o 3 boyutlu müzede onları seyredebiliyorum.

Videosunu şuradan seyredebilirsiniz.

Eklenti, Media RSS'li sitelerde çalışıyor. Şuradan da desteklediği siteleri görebilirsiniz. En çok kullandığımız video ve resim siteleri zaten listede var...

A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

özgürubuntu

Cooliris kararlı sürümü az önce indirdim (11.7 MB) nefis bir eklenti.. eklenti demeye dilim varmıyor, adeta bir program. Linux'ta bir süre öncesine kadar çalışmıyordu.. Firefox kullanan herkesin denemesi gerekir bence, şiddetle öneriyorum (:

GNUbuntu

Evet bir süre önce çalışmadığından kaldırmıştım ben. Düzelmişse yükleyim hemen :)
Önce Saygı...

Artikozgurum

anarchia

ben de windowsta sürekli kullanıyordum, linux olmaması büyük eksiklik oluyordu gerçekten. duyurun için çok teşekkür ederim coldchris.

GNUbuntu

Ubuntu 9.04 64 bit altında çalışırken, Kubuntu 9.04 64 bit sistemde çalışmıyor  ???
Önce Saygı...

ta2mtf

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 12 Mayıs 2009 - 23:34:02
Cooliris kararlı sürümü az önce indirdim (11.7 MB) nefis bir eklenti.. eklenti demeye dilim varmıyor, adeta bir program. Linux'ta bir süre öncesine kadar çalışmıyordu.. Firefox kullanan herkesin denemesi gerekir bence, şiddetle öneriyorum (:

selamlar bu kararlı sürümü aradım fakat bulamadım link vermeniz mümkün mü?
çünkü kendi sitesindeki sürümü sağlıklı çalışmadı fotoları yarım gösteriyor bir süre sonra sistemimi kilitliyor.gerçi ekran kartı driverimdan da olabilir ama bu kararlı sürümü denemek isterim.

anarchia

@ta2mtf,
http://www.cooliris.com/ adresine firefox ile girersen sağ tarafta "download now" butonu çıkıyor. tıklayınca da firefox, eklenti olarak kuruyor bileşeni.

ah bi de operayı desteklese...

ChoPin

gerçekten teşekkürler.çok güzel bir eklentidir cooliris :)